Pagrindinis > Dėmesio! > Gegužės mėnesį Marijampolės kelių policija vykdys prevencines priemones

Gegužės mėnesį Marijampolės kelių policija vykdys prevencines priemones

Pagrindinės eismo nelaimių priežastys yra vairuotojų nesugebėjimas įvertinti eismo situacijos pasikeitus važiavimo sąlygoms, saugaus važiavimo greičio ir atstumo nesilaikymas, iš anksto nenumatomi veiksmai, atsiradus kliūčiai kelyje, pėsčiųjų abejingas požiūris į savo saugumą kelyje.

Atsižvelgiant į tai, ir siekiant gerinti avaringumo situaciją keliuose, dar kartą atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį ne tik į saugumą, bet ir kiekvieno atsakomybę už savo elgesį kelyje, siekiant skatinti kultūringą transporto priemonių vairuotojų elgesį, mažinti pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejų, dėl to įvykstančių eismo įvykių skaičių, neleisti kelių eisme dalyvauti asmenims, vairuojantiems transporto priemones, esant neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, mažinti eismo įvykių, įvykstančių dėl leistino važiavimo greičio viršijimo, skaičių, juose nukentėjusių žmonių skaičių, taip pat atsižvelgti į tai, kad keliuose pasirodo dviračių, mopedų, motociklų vairuotojai, prasideda žemės ūkio darbai ir į laukus dirbti išvažiuoja daug žemės ūkio bendrovių ir ūkininkų technikos, skirti dėmesį į žemės ūkio technikos vairuotojų daromus KET pažeidimus, mažinti tam tikrų Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimų, su jais susijusių eismo įvykių skaičių, ugdyti eismo dalyvių sąmoningumą, mažinti eismo įvykių, į kuriuos dėl savo kaltės patenka ir juose nukenčia pėstieji, dviračių vairuotojai, vadeliotojai, skaičių, sumažinti tikimybę eismo dalyviams išvengti atsakomybės už daromus KET pažeidimus, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policija gegužės mėnesį ypatingą dėmesį skirs ir nuolat tikrins, principingai vertins ir fiksuos jauno amžiaus vairuotojų daromus KET pažeidimus, kontroliuos motociklų, keturračių motociklų ir motorolerių vairuotojus, fiksuos jų daromus KET pažeidimus bei vykdys prevencines priemones:

Gegužės 2 bei 5 – 7 d. – tikrins transporto priemonių vairuotojų blaivumą, apsvaigimą nuo narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Gegužės 8 – 14 d. – kontroliuos asmenis, pavojingai ir chuliganiškai vairuojančius transporto priemones. kurių metu aktyviai kontroliuos leidžiamą važiavimo greitį viršijančius vairuotojus, privalomų saugos priemonių naudojimą (saugos diržai, vaikų vežimo automobiliuose tvarkos taisyklių laikymasis, naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant).

Gegužės 15 – 21 d. – vykdys pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, vadeliotojų kontrolę (atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimas tamsiuoju paros metu, važiuojamosios kelio dalies perėjimas, ėjimas ja ten, kur draudžiama, šių eismo dalyvių nepaklusimo eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimams).

Gegužės 23 – 25 d. – kontroliuos transportų priemonių techninę būklę (padangos, žibintai).

Gegužės 26 – 28 d. – tikrins transporto priemonių vairuotojų blaivumą, apsvaigimą nuo narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Gegužės 29 – 31 d. – vykdys Rusijos Federacijos piliečių, vykstančių tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją, kontrolę.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Komentaras “Gegužės mėnesį Marijampolės kelių policija vykdys prevencines priemones

  1. Norint važiuoti saugiai visada reikia būti atsargiam ir dėmesingui. Reikėtų tikrinti automobilio stabdžius, bei padangas, ypač prieš žiemos sezoną. Juk net kelios sekundės gali išgelbėti gyvybę. O jei ieškote kur jas galima nusipirkti pigiau tai čia ta vieta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE