Pagrindinis > Dėmesio! > Gretos Ambrazaitės ir Dominyko Norkūno poezijos vakaras

Gretos Ambrazaitės ir Dominyko Norkūno poezijos vakaras

Balandžio 12 dieną Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus, vykdydamas projektą „Nemarios kūrybos versmėse“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė, kviečia:

17 val. Marijampolės krašto muziejuje (Vytauto g. 29, Marijampolė) Gretos Ambrazaitės ir Dominyko Norkūno poezijos vakaras.

Renginio metu skambės psichodelinio roko muzikos grupės „Mellow Yellow Daffodil“ lyderio Edvio Kopcevo akustinės dainų versijos iš naujausio albumo „Žydintys atspindžiai“ ir patys naujausi kūriniai.

Greta Ambrazaitė (gim. 1993) – poetė, redaktorė, Kultūros ministerijos Jaunojo menininko premijos laureatė. Vilniaus universitete įgijo literatūrologijos magistro laipsnį. Debiutinis jos eilėraščių rinkinys „Trapūs daiktai“ (2018) buvo įvertintas Jaunojo jotvingio premija, tapo 2018-ųjų „Metų knyga“ poezijos kategorijoje, antroji poezijos knyga „Adela“ (2022) pelnė Jurgos Ivanauskaitės premiją. G. Ambrazaitė yra išvertusi Lotynų Amerikos rašytojų (J. L. Borgeso, J. Cortázaro, A. Pizarnik ir kt.) poezijos, sudariusi jaunųjų Sakartvelo poetų antologiją „Aidintys“ (2021), o jos autoriniai eilėraščiai versti į keliolika užsienio kalbų.

Dominykas Norkūnas (gim. 1993) – poetas, vertėjas iš anglų, vokiečių, latvių kalbų, redaktorius, leidyklos „Bazilisko ambasada“ vadovas. Studijavo vokiečių filologiją Vilniaus universitete. Už debiutinį eilėraščių rinkinį „Tamsa yra aštuonkojis“ (2021) įvertintas Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus literatūrine premija, o už geriausią vertimo debiutą – Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos premija. Yra išvertęs virš dvidešimt knygų, paskelbęs daug latvių, vokiečių, amerikiečių, jidiš, olandų, kartvelų ir kt. poezijos vertimų almanachuose ir kultūrinėje spaudoje.

Edvis Kopcevas (gim. 1993) – charizmatiškas jaunosios kartos menininkas, kurio veiklų laukas itin spalvingas. Jis – muzikantas, šokėjas, didžėjus, renginių organizatorius ir kirpėjas, tačiau labiausiai žinomas kaip klausytojų pamėgtos. Aktyvią muzikinę karjerą pradėjęs su grupe „Flash Voyage“, šiandien Edvis Kopcevas yra išleidęs dvi autorinių dainų studijines vinilines plokšteles „Memorabilia“ (2021) ir „Žydintys Atspindžiai“ (2022).

Renginio metu galėsite įsigyti leidyklos „Bazilisko ambasada“ išleistas knygas.

Taip pat kviečiame į kūrybines dirbtuves Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centre (P. Butlerienės g. 3):

Balandžio 12 d. 

13 val.  kūrybinio rašymo dirbtuvės. Veda Greta Ambrazaitė.
Rašymo dirbtuvių metu kviečiame drauge pasigilinti į pagrindinius poezijos ir prozos kūrinių komponavimo principus. Dirbtuvių dalyviai su rašytoja aiškinsis, kas reikalinga geram kūriniui ir ko vertėtų vengti, kaip perteikti savo idėją savitai ir niuansuotai. Naujas žinias padės įtvirtinti vaizduotės lavinimo ir rašymo pratimai.

14 val. poezijos ir prozos vertimo dirbtuvės. Veda Dominykas Norkūnas.
Literatūrinio vertimo dirbtuvėse dalyviai gaus puikią progą pažinti vertėjo amato vingrybes, iššūkius ir džiaugsmus, taip pat galės išbandyti savo jėgas – versdami angliškai parašytą Jono Meko trumpąją prozą ir Vilniuje gyvenančio bei kuriančio amerikiečių poeto Kerry Shawno Keyso eiles. Kas sunkiausia, o kas lengviausia verčiant grožinį tekstą? Kokias klaidas kartais daro vertėjai ir kaip jų išvengti? Kuo skiriasi poezijos vertimas nuo prozos? Tai klausimai, į kuriuos bus stengiamasi atsakyti užsiėmimo metu.

Į kūrybines dirbtuves būtina registracija: vale.kleseviciene@marijampolesmuziejus.lt arba tel. +37069952816.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE