Pagrindinis > Dėmesio! > Vilkaviškio vyskupo velykinis sveikinimas 2024

Vilkaviškio vyskupo velykinis sveikinimas 2024

Šventų Velykų dienos Evangelija mums pasakoja, kaip pasklido žinia apie Jėzaus prisikėlimą. Pirmoji šio nepaprasto įvykio liudytoja buvo Marija Magdalietė. Kaip pasakojama Evangelijoje, labai anksti rytą, dar neišaušus, ji atėjo prie Jėzaus kapo. Ji neabejotinai labai išgyveno dėl Jėzaus pasmerkimo, nukryžiavimo, mirties ir negalėjo rasti paaiškinimo, kodėl viskas būtent taip įvyko. 

Marija, kaip suprantame iš evangelisto Jono pasakojimo, atėjo prie kapo neturėdama net mažiausios vilties susitikti su gyvu Jėzumi. Galbūt tą ankstų rytą ji siekė tik vieno – pabūti ramybėje su savo prisiminimais apie tą, kuris pakeitė jos gyvenimą, kuriuo ji visapusiškai pasitikėjo, kuriuo rėmėsi.

Tą Velykų rytą Marijai Magdalietei pirmajai buvo perteikta nepaprasta žinia, kad Jėzus Kristus yra gyvas ir kad jis nugalėjo mirtį. Ši žinia visiškai pakeitė jos tolesnį gyvenimą. Panašiai Kristaus prisikėlimas į naują gyvenimą pašaukė ir kitus Jėzaus mokinius.

O ką gi visa tai reiškia mums, gyvenantiems šiomis dienomis? Šventosios Velykos kasmet mums pakartoja tą pačią džiugią ir viltingą Jėzaus pergalės prieš mirtį žinią. Ši visoje žmonijos istorijoje su niekuo nesulyginama žinia, pakeitusi Marijos Magdalietės ir kitų Kristaus mokinių gyvenimus, ir mus skatina su gyvu tikėjimu priimti Jėzaus prisikėlimą. Kviečia kurti naują gyvenimą su Kristumi, vedantį į šio žemiško gyvenimo perkeitimą amžinybėje. Tikėjimas prisikėlimu yra tarsi tiltas į šių lūkesčių išsipildymą. Kaip rašoma Naujojo Testamento Laiške žydams: „Tikėjimas laiduoja mums tai, ko viliamės, įrodo tikrovę, kurios nematome“ (Žyd. 11, 1).

Tad su pakilia Velykų šventimo nuotaika naujai išgirskime kvietimą nuolat gyventi tikėjimu. Tai atveria perspektyvą, vedančią į mūsų pačių prisikėlimą. Supraskime, kad Jėzaus pergalė prieš mirtį suteikia tai, ko niekas daugiau negali suteikti. Teskatina tad ši šventė ne tik naujai išgirsti apie mūsų prisikėlimo galimybę, bet ir jo siekti.

Prisikėlęs Jėzus Kristus, kuris yra Kelias, Tiesa ir Gyvenimas, mums ir šiandien sako tai, ką sakė apaštalams per pirmąsias Velykas: „Ramybė jums. Tai aš. Nebijokite!“ (Jn 20, 19–31) . Būkime drąsūs, pasitikėkime, kad prisikėlęs Jėzus padės mums įveikti visus iššūkius ir išves į amžinojo, laimingo gyvenimo tikrovę.

Visus nuoširdžiausiai sveikinu mūsų Atpirkėjo ir Viešpaties Jėzaus Kristaus Prisikėlimo iškilmės proga. Kartu noriu palinkėti visiems džiugių Velykų švenčių, jas išgyventi artimiausių žmonių bendrystėje ir tvirtai tikint Prisikėlusiuoju. Taip sustiprės ir mūsų prisikėlimo amžinybei viltis. 

Nuotraukoje – Loretos Skinkienės kurti margučiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE