Pagrindinis > Naujienos > Į Konstitucijos egzamino II etapą pateko penki marijampoliečiai!

Į Konstitucijos egzamino II etapą pateko penki marijampoliečiai!

 

Laikyti Lietuvos Respublikos Konstitucijos, kuriai šiemet sukanka 25-eri, egzamino į Marijampolės savivaldybės administraciją spalio 3 d. atvyko 8 savivaldybės gyventojų, tarp kurių – nė vieno egzamino nepraleidęs buvęs inžinierius Andrius Rakauskas. Nuo jo neatsilieka daugelį kartų jėgas šioje teisinėje rungtyje bandę Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda, gydytojas Vladislovas Greičius, marijampolietis Jonas Žemaitis. Džiugu, kad šiemet sulaukta ir kelių jaunų studenčių, kurios nustebino puikiu rezultatu.

Kaip ir kasmet, I egzamino etape laikantiesiems buvo pateiktas testas su 30-čia gana „suktų” klausimų, prie kiekvieno – keturi galimi atsakymai. Dalyviui reikėjo pažymėti arba teisingą, arba neteisingą (jeigu to prašoma) atsakymą. Didesnę pusę egzaminą laikiusių marijampoliečių I etape lydėjo sėkmė – penki iš dalyvavusiųjų įveikė 25-ių teisingų atsakymų barjerą ir pateko į II egzamino etapą. II etapas visoje Lietuvoje vyks spalio 12 d. Jame dėl geriausiųjų varžysis Evelina Mincevičiūtė, Viktorija Tauraitė, Andrius Rakauskas, Jonas Žemaitis ir Povilas Isoda. Bet II etapas pateiks dar daugiau išbandymų, kad į finalą būtų „atsijoti” labiausiai konstitucinę teisę išmanantys mūsų šalies gyventojai. Tikėtina, kad marijampoliečiai ir ten pademonstruos puikias žinias. Dabartinį mero pavaduotoją P. Isodą 2013 m. lydėjo sėkmė – jis buvo tapęs Konstitucijos egzamino nugalėtoju!

Laimėtojai bus apdovanoti spalio 25 d. Prezidentūroje. Jau dešimtmetį šalyje rengiamo egzamino globėja yra LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Egzamino iniciatorius – LR Teisingumo ministerija, informaciniai partneriai – portalas DELFI, LRT.

Viešųjų ryšių tarnyba

Odetos Černauskaitės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE