Pagrindinis > Regione > Kultūra > Išleista Jono Dapkūno knyga „Jis, tas mano gyvenimas“

Išleista Jono Dapkūno knyga „Jis, tas mano gyvenimas“

VšĮ „Mūsų savaitė“ neseniai išleido Jono Dapkūno knygą „Jis, tas mano gyvenimas“. Ši knyga – tai paprasto žmogaus biografija, o tas paprastas žmogus Jonas Dapkūnas  – nei politikas, nei veikėjas, nei valstietis, nei švietėjas. Paprastas, gal nesuprastas, atsiminimus pradėjęs rašyti jam liūdnais 1946 metais ir po 27 metų pertraukos juos tęsęs (paskutines pastraipas užrašė 1978 metais).

Kai į tradicinių amatų centro „Ūdrupis“ pirmininkės Anelės Nasulevičienės, šios knygos sudarytojos, pateko to paprasto žmogaus Jono Dapkūno dienoraštis, 165 puslapių rankraštis, po autoriaus mirties neliestas daugybę metų, buvo aišku: šie prisiminimai verti būti paviešinti.  

„J. Dapkūno dienoraštį papildžiau nuotraukomis, išlikusiomis dar iš anų laikų. Ryžausi dienoraštį išspausdinti, norėdama priminti žmonėms jų likimus, džiaugsmus ir vargus, kad tik doru, nuoširdžiu, dideliu, dažnai labai sunkiu darbu, savo rankomis ir išmintimi tėvynėje ir tėvynei galima sukurti labai daug, neįtikėtinai daug…“ – sako knygos sudarytoja.

Šie prisiminimai, be kita ko, leis skaitytojui geriau suprasti XX a. pirmosios pusės Marijampolės krašto atmosferą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE