Pagrindinis > Naujienos > Marijampolė gimtadienio proga skatins gimstamumą – kviečia susilaukti 230 naujagimių daugiau

Marijampolė gimtadienio proga skatins gimstamumą – kviečia susilaukti 230 naujagimių daugiau

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, pernai Lietuvoje gyventojų sumažėjo 15,8 tūkst. iki 2,795 mln. Matydama mažėjantį šalies gyventojų skaičių Marijampolės savivaldybė 230-tojo miesto gimtadienio proga ketina skatinti  gimstamumą ir kvies vietos gyventojus jungtis prie iniciatyvos „Marijampolė daro 230“.

Skaičiuojama, kad pernai Lietuvoje gimė 24,6 tūkst. kūdikių – tokio žemo gimstamumo šalyje nebuvo per paskutiniuosius 60 metų.

„Naujagimių kasmet mažėja ir Marijampolės savivaldybėje: 2019 metais gimė 614 kūdikių, 2020-aisiais – 490, o 2021-aisiais – 482. Stebėdami šią džiugesio nekeliančią tendenciją nusprendėme 230-ąjį miesto gimtadienį paminėti kitaip – ragindami gyventojus pagausinti savo šeimas, kad Marijampolė būtų pilna gyvybės, o kitąmet miesto gimtadienį švenčiančiųjų naujagimių marijampoliečių būtų bent 230-čia daugiau nei praėjusiais metais. Visgi vaiko auginimas – labai atsakingas darbas, todėl raginame taip pat atsakingai juos planuoti“, – sako Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda. 

Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, pernai Marijampolės regionas iš viso neteko 1000 gyventojų. Viena iš mažėjančio gyventojų skaičiaus priežasčių, anot mero, yra tai, kad vis daugiau porų renkasi neturėti vaikų arba turėti tik po vieną atžalą. Santuokų skaičius taip pat sumažėjo: palyginimui 2019 m. registruota 410 santuokų, o 2021 m. – jau tik 312.

„Siekiame, kad šiemet miestiečiai pajustų romantikos pulsą, kuris padėtų sumažinti šiuo metu vyraujantį nerimą. Juk COVID-19 pandemija ir taip padidino įtampos lygį kasdienybėje, sumažino susitikimų su artimaisiais bei draugais skaičių, o kai kurias šeimas net ir išskyrė“, – kalba P. Isoda.

Karantino pasekmės matyti ir naujausioje skyrybų statistikoje. Pernai užfiksuotas skyrybų bumas – Lietuvoje registruota penktadaliu daugiau skyrybų nei 2020 m. Tuo tarpu Marijampolėje skyrybų pernai padaugėjo 5 proc. – nuo 209 iki 219.

„Didėjanti skyrybų statistika padiktavo šių metų tikslą – paversti Marijampolę Lietuvos romantikos sostine. Kaip ir pasaulio meilės sostine tituluojamas Paryžius, mes turime nuostabius parkus, romantiškus pasivaikščiojimo takelius, jaukius skverelius ir net Eifelio bokštą, prie kurio ne tik vyrai klaupiasi ant vieno kelio tikėdamiesi išgirsti „taip“ iš savo mylimųjų, bet ir kas 4 metus, vasario 29 dieną, moterys čia peršasi vyrams“, – teigia savivaldybės meras.

Šiandien, vasario 14 d., Valentino dienos proga Marijampolės floristikos salonuose ir kavinėse miestiečiams bus dovanojami afrodiziakai – šokoladukai.

Marijampolės miesto gimtadienis minimas vasario 23 d. Tądien kaip ir visus metus kartu minint ir Sūduvos metus bus organizuojami istoriniai ir meniniai renginiai bei romantiški susitikimai įvairiose miesto erdvėse.

„Marijampolė daro 230“ pristatymo vaizdo įrašas.

Daugiau informacijos apie gimtadienį – marijampole.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE