Pagrindinis > Naujienos > Įvyko du Žaliosios olimpiados pusfinaliai

Įvyko du Žaliosios olimpiados pusfinaliai

 

Gegužės  22, 23 dienomis, Kauno „Santaros“ gimnazijoje vyko du nacionalinės Žaliosios olimpiados pusfinaliai. Juose dalyvavo 12 komandų iš Kauno, Prienų, Vilkaviškio, Kaišiadorių ir Trakų rajonų. Po įnirtingų kovų kelialapius į finalą, ir galimybę rungtis dėl pagrindinio prizo – kelionės į Vokietiją, iškovojoTrakų r. Aukštadvario gimnazija bei Kauno „Saulės“ gimnazija.

Žalioji olimpiada – pirmą kartą Lietuvoje vykstantis, VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“ organizuojamas nacionalinis tarpmokyklinis aplinkosaugos konkursas, kurio tikslas – ne tik išmokyti rūšiuoti, o apskritai atkreipti dėmesį į šiuolaikinio žmogaus elgseną, suteikti progą gilintis į šiuo metu aktualias aplinkosaugos problemas ir imtis realių veiksmų, prisidedant prie problemų prevencijos.

Kaune vykusiuose olimpiados pusfinaliuose susitiko Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r. Neveronių gimnazija, Prienų „Žiburio“ gimnazija, Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla, Trakų r. Aukštadvario gimnazija, Kauno „Saulės“ gimnazija, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija, Kauno taikomosios dailės mokykla, Kaišiadorių r. Kruonio gimnazija, Prienų r. Balbieriškio pagrindinė mokykla ir Vilkaviškio r. Paežerių pagrindinė mokykla.

Olimpiadoje pasirodė ne tik mokyklų deleguotos komandos – jas atlydėjo sirgaliai, kurie turėjo įtakos nulemiant pusfinalių nugalėtojus. Renginio metu veikė foto sienelė ir vyko „Facebook“ žaidimas, kuriame jie rinkdami taškus galėjo laimėti papildomus prizus savo komandoms, o pirmosios pertraukos metu dalyvauti eko dirbtuvėse ir iš įvairių atliekų pasigaminti pomponsus, barškynes ir plakatus – viską, ko reikia tikram pašėlusiam sirgaliui.

Renginio dalyvius sveikino komisijos narės – Kauno miesto savivaldybės administracijos aplinkos apsaugos skyriaus vyr. specialistė Kristina Dėdelienė ir Kauno miesto biologijos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Diana Petrauskienė bei Žaliosios olimpiados organizatoriai. VšĮ „Žaliasis taškas“ marketingo ir komunikacijos vadovė Gerda Vainoriūtė gyrė jaunąją kartą ir džiaugėsi rezultatais pasiektais dar pirmajame olimpiados etape, kuomet mokiniai išrūšiavo net 40 tonų atliekų, todėl kiekvieną pusfinalio dalyvį vadino nugalėtoju – jų pasiekti rezultatai yra didelė pagalba mūsų gamtai, o įgytos žinios bus naudingos visą gyvenimą.

Renginio metu komandoms teko įveikti tris olimpiados etapus. Pirmasis buvo protmūšis, kuriame kiekviena komanda atsakė net į 40 klausimų atliekų, atliekų tvarkymo, rūšiavimo ir aplinkosaugos temomis. Antrojoje renginio dalyje mokiniai gavo loginių, skaičiavimo ir kūrybinių užduočių. Jiems teko pasinaudoti skaičiuotuvais, dalyvauti nuotaikingoje žodžių estafetėje ir dėlioti menininkės Jolitos Vaitkutėsiš atliekų kurtais įžymybių portretais puoštas dėliones. Pirmajame pusfinalyje šiose rungtyse geriausiai pasirodė Prienų „Žiburio“ gimnazija („Žiburiukai“) ir Trakų r. Aukštadvario gimnazija („Fenix“), o Antrajame pusfinalyje – Kauno „Saulės“ gimnazija („Saulės baterijos“) ir Vilkaviškio r. Paežerių pagrindinė mokykla („Gamtos bičiuliai“).

Šios komandos pateko į trečiajame etape vykusius finalinius „blic“ turnyrus, kuriuose turėjo vadovautis aštriu protu ir kuo greičiau atsakyti į vedėjo užduodamus klausimus. Po šios rungties, bei susumavus papildomus balus paaiškėjo, jog į spalio mėnesį Vilniuje vyksiantį Žaliosios olimpiados finalą, kurio pagrindinis prizas – kelionė į Vokietiją, pateko Trakų r. Aukštadvario gimnazija ir Kauno „Saulės“ gimnazija.

Gegužės mėnesį įvyks dar 4 pusfinaliai, kuriuose paaiškės, kas prisijungs prie finale jau dalyvausiančių Alytaus r. Butrimonių gimnazijos, Pasvalio r. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės Bitės gimnazijos, Molėtų gimnazijos, Trakų r. Aukštadvario gimnazijos ir Kauno „Saulės“ gimnazijos komandų.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE