Pagrindinis > Dėmesio! > „Šv. Jurgio meno sezonas” vėl pakvies marijampoliečius į muzikinę „puotą”

„Šv. Jurgio meno sezonas” vėl pakvies marijampoliečius į muzikinę „puotą”

 

„Šv. Jurgio meno sezonas” tapo gražia tradicija pietvakarių Lietuvos kultūriniame gyvenime. Sėkmingi pirmieji sezonai duoda signalus, kad profesionali muzika labai domina publiką, nes tai matoma vis didėjančiomis publikos gretomis. VšĮ „Edmundo Seiliaus meno projektai” rengiami koncertai atneša naujų vėjų ne tik į regioną, bet ir į visą Lietuvą, todėl organizatoriai jaučia pareigą toliau šviesti žmones ir žadinti meninį pažinimą. Šiai metais sezoną sudarys 11 įvairių žanrų koncertų, kurie sukvies publiką įvairiose miesto erdvėse.

Pirmasis koncertas gegužės 26 d. 18:00 val. tradiciškai pradės „Šv. Jurgio meno sezoną” ir nuskambės Marijampolės miesto J. Basanavičiaus aikštėje. Iškilmingame koncerte gros Kauno miesto simfoninis orkestras, dirigentas Modestas Barkauskas. Koncerte, kuriame skambės nuo operos šedevrų iki šių laikų populiarių šlagerių, dainuos operos ir lengvosios muzikos atlikėjai-profesionalai.

Antrasis koncertas  vyks gegužės 30 d. 18:00 val. buvusioje Mokytojų seminarijoje, o dabar Marijampolės meno mokykloje, kurios puikioje salėje koncertuos Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų gimnazijos ir Marijampolės meno mokyklos mokiniai. Šiuo koncertu norima pradėti gražią tradiciją „Mūsų viltys”.

Trečiasis koncertas įvyks birželio 1 d. 18:00 val. jau legendiniu tapusiame senamiesčio „Kačių kiemelyje” vyks koncertas, rengiamas bendradarbiaunt su Armėnijos ambasada Lietuvoje. Trio „Aguas” muzikantai gyvena Vokietijoje, bet nepamiršta savo šaknų, nes jų muzikinė kalba persmelkta armėnų folkloro.

Ketvirtasis koncertas įvyks birželio 6 d. 18:00 val. Beatričės Kleizaitės-Vasaris galerijoje fortepijono trio FortVio koncertas. Lietuvoje ir už jos ribų jau plačiai žinomas šio žanro kolektyvas atveš mūsų miestui dar negirdėtus opusus.

Penktasis koncertas nuskambės birželio 8 d. 18:00val. senamiesčio „Kačių kiemelyje” – neseniai pradėjęs savo veiklą veržlus akordeonų kvartetas „Keys4Soul” kvies į itališkos muzikos vakarą su solistais.

Šeštasis koncertas vyks birželio 13 d. 18:00 val. Liuteronų bažnyčioje. Meno sezonas kvies į ypatingo skambesio koncertą, nes LMTA medinių pučiamųjų instrumentų kvintetas „Nauji garsai” pakvies mus į kelionę su muzikine programa „Muzikinės kelionės laikmečiais”.

Septintasis koncertas birželio 15 d.18:00 val. Marijampolės dramos teatre. Čia įvyks nacionalinės premijos laureatų dainininkės Astos Krikščiūnaitės ir Čiurlionio styginių kvarteto muzikos vakaras. Suskambės retai atliekami prancūzų kompozitorių opusai.

Aštuntasis koncertas birželio 20 d. 19:00 val. Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje vyks religinės muzikos koncertas, kuriame išgirsime valstybinį chorą „Vilnius” ir Valstybinį pučiamųjų instrumentų orkestrą „Trimitas”. Koncerto dirigentas Dainius Pavilionis.

Devintasis koncertas birželio 22 d. 18:00val. vyks Marijampolės cukraus fabriko senajame angare. Naujo muzikinio projekto premjera, kurios iniciatorius multiinstrumenininkas Saulius Petreikis kartu su VDU kameriniu orkestru ir solistų grupe atvers vis populiarėjančios „world” muzikos puslapius.

Dešimtasis koncertas birželio 27 d. 18:00val. sukvies jaunimą į cukraus fabriko angarą pasiklausyti gyvai atliekamos profesionalios, šių dienų populiarios muzikos, kurią atliks SKAT bigbendas ir jaunieji Lietuvos talentai: Karolina Rastenytė, Neringa Nekrašiūtė, Dominykas Vaitiekūnas, Dainotas Varnas.

Vienuoliktasis koncertas birželio 30 d. 20:00val.jau tradiciškai uždarys „Šv. Jurgio meno sezoną” premjeriniu kūriniu Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje. Brandžiausias Lietuvoje nacionalinis simfoninis orkestras, dirigentas Juozas Domarkas, profesionalūs chorai iš Vilniaus ir Marijampolės bei solistai atliks legendinę Lietuvoje dar neskambėjusią Žiulio Masne misteriją-oratoriją „Eve”(“Ieva”).

„Šv. Jurgio meno sezono” sėkmė, publikos aktyvumas, žingeidumas ir geranoriškumas, mūsų darbai ir idėjos jau gavo platų atgarsį visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Mūsų organizuojamas renginys jau yra įtrauktas į EFFE (Europe for festivals, festivals for Europe) festivalių organizaciją. Norime kuo plačiau atverti profesionalios klasikinės ir lengvosios muzikos duris Lietuvos muzikos mėgėjams. Daugelį meno sezono koncertų inicijavome patys, nes matėme, kad būtent tokios muzikos žmonės trokšta ir laukia. „Šv. Jurgio meno sezonas” į savo veiklą stengiasi įtraukti kuo daugiau regiono žmonių ir tai ne vien menininkai, bet ir verslo atstovai, kurie mato perspektyvas ir reikšmę”, – sako „Šv. Jurgio meno sezono” organizatorius E. Seilius.

Jų šių metų meno partneriai: Lietuvos nacionalinė filharmonija, Valstybinis choras „Vilnius”, Kauno miesto simfoninis orkestras, Marijampolės kultūros centras, Armėnijos ambasada Lietuvoje, Prancūzų Institutas, Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Informaciniai partneriai: LRT. Visi koncertai lankytojams nemokami.

VšĮ „Edmundo Seiliaus meno projektai”

www.menosezonas.lt

E-mail: edmundas@menosezonas.lt

mob. 8 698  82 526

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE