Pagrindinis > Naujienos > Jauno marijampoliečio „karjera“ – 7 metai nelaisvės

Jauno marijampoliečio „karjera“ – 7 metai nelaisvės

 

Girti, priekabūs, neprotaujantys – tai yra žiaurūs, neprognozuojamo elgesio ir dėl to pavojingi. Tokio jaunimo, deja, yra nemažai, jis neretai mina teisėsaugos institucijų slenksčius. Į šį būrį patenka ir 19-metis marijampolietis Klaidas Almonaitis, neseniai pasiųstas kalėti 7 metus.

Pirmasis teistumas

Tokį nuosprendį už nužudymą K. Almonaičiui dar balandžio pradžioje paskelbė Kauno apygardos teismas. Tačiau leisti laiką už grotų marijampolietis, žinoma, nenori, tad minėtą nuosprendį neseniai apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui (LApT). Taigi 7 metai nelaisvės – kol kas dar neįsiteisėjęs teismo nuosprendis, jį gali pakeisti (arba palikti) aukštesniosios teismo instancijos – LApT– teisėjai.

K. Almonaitis bausmės sulaukė už tai, kad 2015-ųjų rugsėjį per staigų išpuolį savo namų koridoriuje mirtinai sužalojoniekuo dėtą kaimynę Birutę B. (35 m.). Jaunasis chuliganastą vakarą buvo neblaivus, ir tai, anot teismo, turėjo įtakos jo nusikalstamiems veiksmams.

Nors tai yra pirmasis teismo nuosprendis K. Almonaičiu, bet vaikinas ir anksčiau jau turėjęs problemų: dar 2012 metais tuomet 14-metis paauglys buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės dėl vagystės kaip nepilnametis, padaręs nesunkų nusikaltimą. Po to jaunuolis kurį laiką sugebėjo gyventi neįkliūdamas, tačiau 2015-ųjų rugsėjo 4-osios vėlų vakarą išgertas alkoholis pavertė jį, tuo metu taip pat dar nepilnametį, įgijusį 10 klasių išsilavinimą, žudiku.

Skaudaus likimo mama

K. Almonaičio įvykdytas nužudymas palietė itin skaudžių gyvenimo smūgių talžomą marijampolietę Grasildą V., Birutės B. motiną, Dėl užkluptų tragedijų ši moteris ne kartą buvo žiniasklaidos publikacijų herojė. Labai tvarkinga, dvasinga, kukli, dorai gyvenanti geraširdė moteris – itin skaudaus likimo: daugiavaikė, užauginusi 4 vaikus, šiandien teturi vieną sūnų, o trys jos vaikai – jau kapuose.

„Itin pavyzdinga močiutė globėja“, – apie ponią Grasildą V. sako Marijampolės vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai, puikiai pažįstantys ją kaip anūko, dabar jau paauglio, globėją. Moteris šiuo anūku rūpinasi ir jį augina bei auklėja ne tik nuo tada, kai 2015-ųjų rugsėjį buvo nužudyta jo mama Birutė B., bet dar ir anksčiau, nes pastaruoju metuBirutė B. turėjo rimtų sveikatos problemų ir stokojo įgūdžių gyventi savarankiškai.

Už ką nužudė, neaišku

„Labai skaudu, kad Birutėlė buvo nužudyta, bet dar skaudžiau, kad ir po teismo liko neaišku, kodėl, už ką ji nužudyta, nes žudikas net ir teisme to nepaaiškino, – šių eilučių autorei guodėsi ponia Grasilda V. – O šį klausimą man vis užduoda anūkas, ir aš nežinau, ką man atsakyti…“

Maža to, už Birutės B. nužudymą dabar nuteistas 7 metus kalėti K. Almonaitis neigia, kad ši moteris mirė nuo jo suduotų smūgių – esą tomis dienomis ji galėjusi būti sumušta ir kitų. Tokią savo teisybę nuteistasis ir sieks įrodyti LApT. O nukentėjusiąją Grasildą V. tenkina Kauno apygardos teismo nuosprendis jos dukters žudikui – moteris žino, kad net ir žudikas, jeigu tokį nusikaltimą jis padarė būdamas nepilnametis, baudžiamas kalėjimu daugiausia 10 metų.

Nepilnametis girtavo

Bausmę K. Almonaitis užsidirbo minėtą rugsėjo vakarą, kai atėjo pasisvečiuoti pas savo draugą Darių Ž., gyvenantį Birutės B. kaimynystėje. Pats K. Almonaitis irgi gyvena tame pačiame name. Šis daugiabutis Marijampolėje, R. Juknevičiaus gatvėje, – itin prastos reputacijos jau daugybę metų. Marijampoliečiai du greta esančius tokius daugiabučius žino kaip buvusius bendrabučius, kuriuose daugybė gyventojų – asocialūs asmenys, perėjūnai, nevertinantys kadaise už dyką gautos pastogės, nerūpestingi, nedrausmingi. Toji dauguma tarsi diktuoja savo tvarką kitiems kaimynams. Name dažnai girtaujama, triukšmaujama, nusikalstama, dažnai pagalbon kviečiami policininkai.

Tą vėlų vakarą K. Almonaitis, kuriam iki pilnametystės buvo likusios vos 3 savaitės, girtavo su savo draugu ir jo tėvais. Abu vaikinai nesėdėjo vien kambaryje – išeidavo ir į bendro naudojimo koridorių.

Naktinis išpuolis

Vieno tokio išėjimo metu jiedu beveik vidurnaktį patraukė buto, kuriame gyveno Birutė B. su savo draugu Ramūnu A., link. Girti chuliganai pradėjo daužyti duris – siekė, kad iš buto išeitų Ramūnas A. Esą jis, anot paties, šių vaikinų dar prieš tai buvo nepagrįstai kaltinamas piniginės vagyste ir sumuštas. Tad tą vakarą girti „ereliai“, manoma, tikėjosi tęsti savo „teismą“.

Pabūgęs ir užsirakintame bute tūnojęs Ramūnas A. paskambino tame pačiame name gyvenančiai Birutės B. mamai Grasildai V. Ši atskubėjo į pagalbą, tačiau jau tapo tik K. Almonaičio smurto išpuolio liudininke. Moters akyse šis jaunuolis spyrė kaip tik tuo metu iš savo buto išėjusiai Birutei B. į pilvą ir metaliniu strypu kelis kartus smogė per šonus ir kojas. Birutė B. nuo smūgių net pačiuožė grindimis, o abu jauni chuliganai pabėgo.

Spyris prišaukė mirtį

Grasilda V. ir Ramūnas A. padėjo Birutei B. pareiti į kambarį, ir Grasilda V. iškart iškvietė policininkus. Šie atvyko greitai, tačiau pasislėpusių įtariamųjų namie nesurado.

Kadangi akivaizdžių žaizdų Birutei B. nebuvo padaryta, ji tą naktį į medikus nesikreipė, nors jautėsi prastai. Nesikreipė ir antrą dieną, ir trečią. O jau penktąjį rytą Birutei B. pasidarė visiškai blogai. Mama iškvietė greitąją pagalbą, medikai nelaimėlę išvežė į Marijampolės ligoninę, čia ji buvo operuota, tačiau tos pačios dienos vakarą moteris mirė.

Birutė B. dar spėjo pasakyti medikams, kada, kas ir kaip ją sutraumavo.

Nustatyta, kad mirtinas šiai moteriai buvo labai stiprus K. Almonaičio spyris į pilvą – buvo sužaloti vidaus organai, įvyko vidinis nukraujavimas, komplikacijos prišaukė daugybinį vidaus organų funkcijų nepakankamumą, ir moteris mirė.

Sunku tiksliai atsakyti, ar moteris turėjo galimybę išgyventi, jeigu medikų pagalbos būtų kreiptasi skubiai ir operatyviai, tačiau specialistai teigia, kad Birutė B. tuokart patyrė su gyvybe nesuderinamą pilvo sužalojimą.

Suėmė teismo salėje

Birutės B. mirties kaltininkas tuomet buvo suimtas, po 5 mėnesių išleistas į laisvę laukti teismo dienos, o po to, kai teismas paskelbė nuosprendį, kaltinamasisbuvo suimtas teismo salėje.

Savo šeimos nesukūręs, bet pačių artimiausių savo žmonių palaikomas ir remiamas K. Almonaitis, be įkalinimo 7 metams, Kauno apygardos teismo dar įpareigotas atlyginti nužudytosios motinai, dviem nepilnamečiams sūnums (kitas Birutės B. sūnus gyvena su kita savo močiute) ir buvusiam sugyventiniui Ramūnui A. padarytą turtinę ir neturtinę žalą – iš viso sumokėti jiems kiek per 46 000 eurų. Bet, kaip jau minėta, šį nuosprendį pagal nuteistojo advokato pateiktą skundą dar turi peržiūrėti LApT teisėjai. Posėdis numatytas birželį.

Ieva LAUKYTĖ

Asociatyvi nuotrauka.Paskelbus nuosprendį, marijampoliečiui K. Almonaičiui buvo uždėti antrankiai, nors iki tol kaltinamasis teismo verdikto laukė būdamas laisvėje.

Komentaras “Jauno marijampoliečio „karjera“ – 7 metai nelaisvės

  1. Na ir kas tie 7 metai, palyginus su motinos netektimi vaikams, dukros – motinai. O paleistas į laisvę bus dar anksčiau. Per švelnūs pas mus nuosprendžiai žudikams, ypač tokiems, kurie sąmoningai ir sistemingai eina į nusikaltimą. Juks ši Klaidas jau kėlė problemų anksčiau, girtavo nepilnametis. Ko kito jo gyvenime reikėjo tikėtis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE