Pagrindinis > Regione > Kultūra > Jauniausias Marijampolės muziejus jau skina laurus

Jauniausias Marijampolės muziejus jau skina laurus

 

Marijampolėje veikiantis „Lietuvos cukraus“ fabrikas pelnė „Metų žvilgsnio“ apdovanojimą už turizmo plėtojimą ir kultūrinio paveldo puoselėjimą. Apdovanojimo steigėjai – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas įvertino originalią „Lietuvos cukraus“ vadovų idėją įsteigti Cukraus muziejų. Muziejus jau dveji metai veikia dar tarpukario laikais statytame fabriko klube.

Į ekskursiją atvykę turistai išsyk įsitikina, kaip čia rūpestingai ir pagarbiai prižiūrimi praėjusio šimtmečio pradžioje statyti fabriko pastatai, o paskui juos įtraukia cukraus gamybos istorija nuo seniausių laikų iki moderniausių technologijų. „Mūsų lankytojus, ypač mažuosius, masina saldžiojo kristalo gimimo paslaptis, – sako edukacinės programos autorius ir vedėjas (gidas) Giedrius Šlekys, – todėl mes ir sumanėme ekskursiją „Runkeluko kelionė“. Pasak Giedriaus Šlekio, į pažintinę ekskursiją atvykstantys vaikai, dažniausiai – moksleivių klasės – labiausiai džiaugiasi pamatę kaip cukraus džiovykloje, tikrąja to žodžio prasme „iš dangaus ima byrėti sijojami cukraus kristalai“.

Pažintinį maršrutą „Runkeluko kelionė“ po cukraus fabriką galima rinktis cukraus gamybos laiku – rugsėjo-gruodžio mėnesiais. Atvykusieji čia nustemba sužinoję, kad cukraus gamyba pasaulyje pradėta palyginti neseniai – tik 1840 metų, o Lietuvoje pirmasis cukraus fabrikas įsteigtas Marijampolėje 1931 metais. Kiekvienais metais iš Sūduvos krašte užaugintų runkelių fabrikas pagamina beveik 40 tūkstančių tonų cukraus, kuris parduodamas ne tik Europoje, bet ir kituose kontinentuose.

Ekspozicijoje akį traukia iš cukraus sukurtas japoniškas sodas, iš nekondicinio cukraus nulipinti Cukrakaimio nameliai ir iš įvairiausių medžiagų vaikų sukurtų cukrinių paroda. Pasirodo cukrus – ne vien tik maisto produktas, bet ir puiki medžiaga nestandartiniams meno darbams.

Antroji edukacinė programa „Saldžiamiestis“ vyksta visus metus, nesvarbu, koks metų laikas. Ekskursijos metu aplankomi istoriniai cukraus fabriko pastatai, pasisvečiuojama mechaninėse dirbtuvėse, kuriose esančios šimto metų senumo staklės veikia iki šiol.

„Per 2016 metus pas mus apsilankė per 1000 lankytojų, – pasakoja Giedrius Šlekys, – o šiemet turistų srautas yra dar didesnis“. Muziejų lanko ne tik marijampoliečiai, bet ir turistai iš aplinkinių miestų. Vis dažniau čia užsuka ir užsieniečiai, atvykę į Marijampolę.

Apdovanojimas "Metų žvilgsnis 2017" Cukrinio runkelio skulptūra G. Šlekys, gidas LC klubo pastatas LC muziejus. Lankytojai 2016 m. jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE