Pagrindinis > Kitos temos > Ką daryti sugedus elektros kištukui namuose?

Ką daryti sugedus elektros kištukui namuose?

Sugedę elektros lizdai yra kažkas, su kuo dauguma namų savininkų susiduria gana dažnai. Laimei, daugumą sugedusių lizdų atvejų galima išspręsti nesikreipiant į specialistus.

Suveikė grandinės pertraukiklis

Grandinės pertraukikliai valdo į kiekvieną jūsų namų kambarį patenkančią elektros energiją. Kai grandinėmis teka per daug elektros srovės, pertraukiklis „suveiks“ arba išsijungs, kad grandinės neperkaistų ir nesugadintų.

Jei lizdas neveikia, patikrinkite grandinės pertraukiklio skydelį. Atrodo, kad suveikęs pertraukiklis yra tarp „įjungimo“ ir „išjungimo“ padėties. Pasukite jungiklį į išjungimą, tada vėl į įjungimą. Tai iš naujo nustatys grandinę ir galbūt pataisys sugedusį lizdą.

Perdegęs saugiklis

Jei jūsų elektra maitinama per saugiklių dėžutę, jūsų problema gali kilti dėl perdegusio saugiklio. Patikrinkite, ar saugiklių dėžutėje nėra išsilydžiusių metalinių gabalų arba pakitusio stiklo. Kai nustatysite sugedusį saugiklį, atsukite jį ir pakeiskite nauju, identišku saugikliu.

Suveikė GFCI lizdas

Įžeminimo grandinės pertraukiklio (GFCI) lizdai išsijungia, kai nustato trumpumą. GFCI lizdai naudojami vietose, kur yra vandens, pvz., prie virtuvės kriauklės, ir vonios kambariuose, siekiant apsaugoti nuo elektros smūgio. Galite juos atpažinti pagal mygtukus „nustatyti iš naujo“ ir „bandyti“, esančius tarp dviejų kištukų.

Jei jūsų grandinės pertraukiklis neveikia, bet GFCI lizdas taip pat neveikia, gali suveikti pats lizdas. Iš naujo nustatykite visus GFCI lizdus kambaryje paspausdami atstatymo mygtuką.

Išdegusios išleidimo angos

Kartais išdegusios išleidimo angos tiesiogine prasme išdega. Dėl stiprios elektros srovės jūsų laiduose gali kilti nedideli gaisrai, dėl kurių elektros lizdas nustoja veikti. Jei išleidimo anga yra pajuodusi, kilo nedidelis gaisras, todėl reikia pakeisti visą išleidimo angą. Išdegusios išleidimo angos kelia didelį gaisro pavojų, todėl jas reikia nedelsiant sutvarkyti.

Pusiau karštas išėjimas

Pataisyti lizdą gali būti taip paprasta, kaip pasukti jungiklį. Pusiau karšti lizdai turi vieną kištuką (dažniausiai apatinį kištuką), kuris valdomas sieniniu jungikliu. Jei turite pusiau įkaitusį lizdą, patalpoje pasukę šviesos jungiklius suaktyvinsite lizdą.

Atsilaisvinę jungiamieji laidai

Atsilaisvinę laidai gali būti sugedusio lizdo priežastis. Šiame žingsnyje galbūt norėsite pasikviesti profesionalą. Daugiau informacijos apie elektriko paslaugas skaitykite nuorodoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE