Pagrindinis > Kitos temos > Kaip išsirinkti patikimą valties variklį?

Kaip išsirinkti patikimą valties variklį?

Visų pirma, renkantis valties variklį, būtina įvertinti valties dydį ir jos paskirtį, kokiu tikslu ją naudojate. Tai yra bene svarbiausi kriterijai, nuo kurio prasideda valties variklio paieškos.

Valties variklių tipai

Valčių varikliai gali būti elektriniai ir benzininiai. Pastarieji yra kur kas galingesni už elektrinius, tačiau taršesni ir kelia didesnį triukšmą. Šiuos variklius geriausia rinktis, kuomet valtis naudojama sportui, gelbėjimo operacijoms ir pan. Kitaip tariant, tais atvejais, kuomet reikalingas didesnis greitis.

Lengvam pramoginiam pasiplaukiojimui ar žvejybai visiškai pakanka ir mažesnės galios elektrinio valties variklio. Jis nekelia didelio triukšmo, yra draugiškas aplinkai ir labai patogus. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad elektriniams varikliams reikalingi akumuliatoriai.

Pagrindiniai elektrinių valties variklių privalumai ir trūkumai

Kaip jau minėjome, varikliai gali būti benzininiai ir elektriniai. Žvelgiant į jų skirtumus, pagrindinis yra energijos šaltinis. Elektrinis variklis naudoja elektrą, o benzininis – benziną.

Žvelgiant į kuro ir elektros kainų tendencijas, galima daryti išvadą, kad vis dėlto, elektrinių variklių eksploatacija yra pigesnė nei benzininių. Be to, elektrinius variklius labiau rekomenduojama rinktis žvejybai, kadangi ne taip išbaidysite žuvis. Jį galima naudoti tiek žiemą, tiek ir vasarą, o ir paruošti žiemai kažkaip ypatingai jo nereikia.

Pagrindinis trūkumas – silpnesnė jo galia, todėl juos naudoti pasiteisina ne visais atvejais.

Benzininių variklių privalumai ir trūkumai

Kaip jau supratote, benzininių variklių eksploatacija yra brangesnė, tačiau jų galia yra didesnė. Todėl valties su tokiu varikliu panaudojimas yra žymiai platesnis – lenktynių sportui, gelbėjimo darbams ir t.t.

Nepaisant to, kad šių variklių naudojimas pareikalauja didesnių išlaidų, jie yra populiaresni už elektrinius. Jie pasižymi plačia pasirinkimo įvairove, yra itin galingi ir ilgaamžiški.

Pagrindiniai trūkumai – variklio tarša. Jis teršia ne tik vandenį, bet ir orą, taip pat reikalauja priežiūros žiemos metu ir būtina nuolatos turėti kuro atsargų.

Kokio galingumo variklį rinktis?

Kiekvienu atveju renkantis variklį, būtina atsižvelgti į valties dydį – mažesnio dydžio valtims galima rinktis elektrinius, o didesnėms – benzininius variklius. Visuomet rekomenduojama rinktis šiek tiek galingesnį, nei mažiau galingą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE