Pagrindinis > Kitos temos > Kaip kokybiškai sutvarykti kapus?

Kaip kokybiškai sutvarykti kapus?

Negalima sakyti, kad kapinės turi vienamatę istoriją, susijusią su konkrečia religija. Kad ir kaip būtų, kapinės daugeliui mūsų asocijuojasi su liūdesiu ir ilgesiu. Tačiau kapinės taip pat  yra ir ramybės bei harmonijos vieta. Čia kūnai randa paskutinį prieglobstį, o sielos – poilsį.

Rūpinimasis artimųjų kapais daugeliui yra būdas pagerbti ir prisiminti laimingas dienas su išėjusiu žmogumi. Tačiau būna, kad įvykių ir aplinkybių virtinė nebeleidžia asmeniškai aplankyti artimųjų kapų. Dažnai esame bejėgiai susidūrę su laiko stoka, vaikų auginimą stengiamės derinti su kasdieniais darbais. Kartais gyvename kitoje šalies dalyje ar užsienyje, o atstumas tarp mūsų ir kapinių nepalengvina mūsų galimybės aplankyti kapų, palikti žvakutę ar gėlių. Dažniausios kliūtys – mūsų amžius, jėgų trūkumas, ligos, judėjimo problemos. Iškilus šioms problemoms nesugebame tinkamai jomis pasirūpinti,

Daugelyje šalių nuo seno egzistuoja specialios tarnybos, padedančios žmonėms prižiūrėti artimųjų kapus. Tokia paslauga neseniai pasirodė ir Lietuvoje. Jei negalite reguliariai lankytis ir tvarkyti artimų žmonių kapų, jei jums reikalinga kvalifikuota pagalba, jei norite, kad kapai būtų visada prižiūrėti ir tvarkingi, galite šį darbą patikėti  profesionalios kapų priežiūros tvarkymo patirtį turinčioms įmonėms.

Kapams reikalingas periodinis valymas. Bet jei neturite galimybės ir laiko savarankiškai atlikti tokio darbo, tuomet galite užsisakyti šią paslaugą.

Užsisakius šią paslaugą, kapų sutvarkymas bus vykdomas pagal grafiką, suderintą su jumis.

Įmonės darbuotojai atlieka visus būtinus darbus, kad kapavietė atrodytų tvarkinga:

– nuolatinis laidojimo vietos būklės stebėjimas;

– nukritusių lapų, šiukšlių, piktžolių šalinimas,sniego valymas žiemą;

– antkapių plovimas;

– augalų ir gėlių sodinimas;

– gėlių ir augalų laistymas;

– žolės pjovimas ir kvalifikuotas daugiamečių sodinukų genėjimas.

Kiti darbai taip pat gali būti įtraukti į šį planą, ypač gėlių padėjimas ant kapo tam tikromis datomis.

Kapų priežiūra yra sunkus darbas. Ne tik todėl, kad tam reikia daug fizinio aktyvumo. Tai taip pat užima pakankamai daug laiko, reikalauja žinių ir įgūdžių. Daugeliui tokia veikla gali pasirodyti keista, bet tokios paslaugos padeda žmonėms. Nepaisant visos specifikos, toks darbas nekelia liūdesio, priešingai, sutvarkyti, išpuoselėti kapai padeda išsaugoti žmogaus atminimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE