Pagrindinis > Namai > Būstas > Kaip išsirinkti šventinę staltiesę?

Kaip išsirinkti šventinę staltiesę?

Ar pats planuojate šventę-krikštą, jubiliejų ar vestuves? Nežinote nuo ko pradėti? Kokio dydžio, medžiagos, spalvos ar rašto šventinę tekstilę pasirinkti ir derinti? Platus staltiesių dydžių ir spalvų asortimentas leidžia atnaujinti Jūsų virtuvės, valgomojo ar svetainės išvaizdą, kuria pridėtinę vertę restorano bei šventės aplinkoje. Dar viena itin svarbi funkcija – stalo apsauga, kuri leidžia mėgautis kokybišku laiku nesijaudinant dėl neišvalomų dėmių ar karščio/šalčio poveikio Jūsų baldui. Stilingas staltiesės dizainas, bei tvirtas ir ilgaamžis audinys padaro šį dekoro elementą būtinu Jūsų namuose, restorane, kavinėje ar šventėje.

Jei norite kokybiškų staltiesių, jas galite rasti čia: https://renginiopartneris.lt/parduotuve/visos-prekes/staltieses/ 

Kaip apskaičiuoti staltiesės dydį?

Pirma, turime žinoti stalo formą (stačiakampį, stačiakampį, apskritimą) ir dydį. Tokioms šventėms kaip krikštynos, žinoma, gražiausia ir puošniausia yra staltiesė, kuri beveik pasiekia žemę – apie 3 cm nuo apačios. Jis taip pat gali pasiekti žemę. Taigi jūs turite žinoti tris matmenis: stalo ilgį, plotį ir aukštį. Ar krikšto ceremonijos ar vaikų šventės metu turėčiau bijoti ilgų staltiesių, nes vaikai ją lips ar trauks žemyn? Žinoma ne. Kadangi maži vaikai retai ilgai sėdi prie pagrindinio stalo, dažniausiai jie turi savo vaikų stalą ar vaikų kampelį, taip pat turi savo žaidimų ir užsiėmimų vakarėlyje. 

Jei namuose ruošiame šventinius pietus ir norime stalą padengti šventine staltiese, tada užtenka trumpesnės staltiesės – siekiančios kėdės sėdimąją dalį. Ką daryti, jei staltiesės pločio nepakanka? Savitarnos stalą galima stumti prie sienos, trumpesnį galą paliekant vienoje pusėje, o staltiesę nukritus nuo priekio ant grindų. Jei viena staltiesė nėra pakankamai ilga, kad surengtų iškilmingą šventę, galite pridėti keletą staltiesių. Siūlės puikiai paslėptos takeliais, dekoracijomis, žvakėmis, gėlėmis ir kt.

Praktiškiausios staltiesių medžiagos

Populiariausios yra poliesterio staltiesės. Jos būna įvairių spalvų, modelių ir dydžių. Galima rinktis iš plačių poliesterio audinių, o tai labai patogu. Tai yra, siuvant staltieses, vieno audinio gabalo gali pakakti visam stalui 180 cm pločio. Jei šventė kaimiško stiliaus, jums reikės lininių staltiesių. Tačiau mažai žmonių jas nuomoja, nes jų priežiūra yra sudėtingesnė. Tačiau yra ir poliesterio staltiesių ar servetėlių, kurios labai panašios į lino.

Šeimos šventėms rekomenduojama rinktis poliesterines staltieses, kasdieniniam naudojimui-apsaugančias staltieses. Tai gali būti akrilas, teflonas ar kiti apdoroti audiniai. Naudokite šią staltiesę kiekvieną dieną, labai praktiška. Laikui bėgant akrilas bus nuplaunamas. Tačiau šio audinio dėmes vis tiek lengviau nuplauti nei medvilnę ar liną (šiuo atveju dažniausiai būtina sausai valyti plovikliu). Žinoma, vienas gražiausių raštų ir audinių – medvilninės staltiesės. Tačiau reikia daugiau laiko juos stebėti ir palyginti. Viduriniai variantai yra medvilnė ir poliesteris. 

Lietuviai labai mėgsta liną. Minkštinto lino staltiesės, servetėlės labai malonios liesti. Tačiau lino mylėtojai žino, kad linas visuomet būna šiek tiek pasilamdęs. Tad, kam preciziškai nepatinka raukšlėtos staltiesės, lino geriau nesirinkti. Nuo seno populiari lininė patalynė, rankšluosčiai, pašluostės. Beje, pastarosios padeda, kad šluostant stiklinius indus ant jų neliktų pūkelių, kuriuos dažnai palieka kitų medžiagų pašluostės. Beje, yra ir lino, atsparaus dėmėms, tiesa, šis audinys kiek kietokas. 

Komentaras “Kaip išsirinkti šventinę staltiesę?

  1. Wow, kokie geri patarimai, ačiū! Gaila, kad nemačiau šio įrašo prieš porą mėn., kai ieškojau staltiesės šeimos šventei… Na, ateity tikrai žinosi, bet tikiuosi, kad jūsų patarimai padės tiems, kurie ieško kokybiškos staltiesės !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE