Pagrindinis > Naujienos > Kaip suorganizuoti vaiko krikštynų šventę?

Kaip suorganizuoti vaiko krikštynų šventę?

Krikštynos yra viena iš pirmųjų vaikučio švenčių, kurios metu susirenka patys artimiausi žmonės. Tam, kad ši šventė būtų jauki ir miela, jai reikia pasitelkti išankstinį organizavimą. Šiuolaikinės vaiko krikštynos gali būti minimos skirtingose vietose: nuo smagių kavinukių iki gamtos apsuptų sodybų. 

Ką reikia žinoti apie krikšto tėvų pasirinkimą?

Krikšto tėvų tradicija atsirado dar senovėje, tik įsigalint krikščionybei. Šios tradicijos aktyviai laikomasi vis dar iki šių dienų, todėl norint pakrikštyti savo vaiką, reikia itin atidžiai pagalvoti apie jų pasirinkimą. Bažnyčios nuostatuose yra įtraukta, jog kūdikio krikšto tėvus turi parinkti jo mama ir tėtis, o jeigu vaiko krikštynos vyksta jau jam esant paaugusiam, tuomet jis turi teisę pats pasirinkti krikšto tėvus. Tiesa, vaikas gali turėti tik vieną krikšto tėvą, tačiau Lietuvoje, dažniausiai, renkami du krikšto tėvai. Svarbus faktas toks, kad bažnyčia riboja krikšto tėvų amžių – jais gali tapti tik 16 metų sulaukę katalikai.

Krikštynų šventė

Krikštynų šventės organizavimas nelabai kuo skiriasi nuo kitos šventės organizavimo. Turite pagalvoti ir nutarti, kokio dydžio šventės norite, kada ir kur ji vyks ir kiek žmonių joje dalyvaus.

Pradėdami organizuoti krikštynų šventę, pasitarkite su artimaisiais, kuri diena jiems būtų patogesnė. Pamąstykite apie kelias galimas datas, o tuomet pradėkite tartis su kunigu, klauskite jo rekomendacijų bei jo užimtumo. Sutarę dėl datos, susiplanuokite ir kitas detales – kurioje vietoje rengsite krikštynų šventę, ar bus kokių dekoracijų, koks vaišių stalas ir pan. Jeigu planuojate krikštynas vasarą, o po to šventę rengsite lauke, pagalvokite, kad jums reikės sulankstomų kėdžių ir stalų, didelio skėčio ar palapinės, kur būtų galima paslėpti maistą. Net, jeigu norėsite pasirūpinti tokios detalėmis, kaip staltiesės, šiai diena įmanoma rasti staltiesių nuoma, o tai reiškia, kad jums nereikės rūpintis šių detalių įsigijimu. Be to, būtų smagu, jeigu pagalvotumėte ir apie šventės pramogas: jeigu krikštynose dalyvaus ir kitų vaikų, tuomet pagalvokite, kas šventės metu galėtų juos užimti.

Kokios egzistuoja senųjų krikštynų tradicijos?

Krikštynoms rekomenduojama išsirinkti senoviškas tradicijas, kurios išties paįvairins jūsų šiuolaikines krikštynas. Kai krikšto tėvai ateina į vaikelio namus, jo tėvams dovanoja česnako skiltelę. Ji reikalinga tam, kad apsaugotų vaiką nuo piktųjų dvasių. Taip pat vaikui įteikia vilnones kojines, kad šis niekada nesušaltų, o į rankelę įdeda šermukšnio šakelę, kad apsaugotų nuo laumių, kurios mėgsta vogti vaikus. Į vaiko batuką įberiama druskos, kuri apsaugo jį nuo kitų nužiūrėjimo.
Krikštynoms vaiką anksčiau suruošdavo būsimoji jo krikšto mama. Ji siūdavo jam krikšto drabužėlius, maudydavo ir rengdavo. Krikšto tėtis į vandens kubiliuką, kuriame maudomas jo būsimas krikšto vaikas, įmesdavo pinigėlį, kad mažylis būtų turtingas. Šis pinigėlis yra saugomas ir vaikui paaugus, jam jis yra perduodamas. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE