Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Kam atliekų tvarkymo versle atstovauja Kazlų Rūdos ir Vilkaviškio savivaldybių valdžia?

Kam atliekų tvarkymo versle atstovauja Kazlų Rūdos ir Vilkaviškio savivaldybių valdžia?

 

2017-11-21 dieną Marijampolėje vyko pasitarimas gyventojams, verslui ir savivaldybių taryboms ypač svarbiu klausimu  dėl Marijampolės mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginių veiklos, o suprantamiau – dėl už Europos Sąjungos, valstybės  ir savivaldybių  pastatytą atliekų rūšiavimo gamyklą, kur vietinio cecho viršininkas yra Antanas Mieliauskas, jo įsakymu gamyklos veikla buvo sustabdyta. Per pusantrų metų gamykloje prisikaupė tiek vadinamų energetinę vertę turinčių atliekų, kad užgriozdino visą teritoriją 7800 tonų. Pagal TIPK leidimą galėjo sukaupti iki 7200 tonų. Užvertė visus pakraščius, nuo gamyklos paleidimo užsiveisė žiurkės, graužikai, įsigalėjo gamykloje smarvė, šiukšlės, netvarka.

Taip, tai tas pats Antanas Mieliauskas, kuris vadovavo visam sąvartynui Uosinės kaime, po to ministro V.Mazuronio laikais pradėjo „karjerą“  „įsisavinant“ lėšas atliekų rūšiavimo gamykloje, tęsė prie K.Trečioko, kol tapo gamyklos direktoriumi, o tiksliau – UAB „NEG Recycling“ padalinio Marijampolėje gamybos vadovu.

Pasitarimo esmė – ką daryti? Gamyklos darbuotojai priverstinėje prastovoje, gamyklos neveikimas kainuoja apie 4 tūkstančius eurų per parą. UAB‘as, nusisamdęs advokatų, nevykdo sutarčių, kurias pasirašė tas pats A.Mieliauskas, skundžia visų lygių teismams, vengdamas pačių prisiimtų įsipareigojimų. Buvo pateikta informacija, kad kol kas nei Seimas, nei aplinkos apsaugos ministerija nesiima jokių veiksmų, įstatymų – įsakymų keitimo. Grasinama milijoniniais nuostoliais ir nuobaudomis vienai ar kitai pusei – t.y. ar Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrui, ar UAB „NEG Recycling“. Vienu atveju – visiems penkių savivaldybių gyventojams, įmonėms ir įstaigoms per mokesčius, kitu atveju – privatininkams, „NEG Recycling“ akcininkams.

Pagal pristatytas sutartis Marijampolės apylinkės ir |Kauno apygardos, Vilniaus administracinio teismo sprendimus MAATC buvo teisus iki 2017-11-08 dienos, kol Kauno apygardos teismo civilinių bylų skyriaus teisėja Rūta Palubinskaitė nutarė taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir uždraudė nutraukti sutartį, kas neleido nuo 2017-1-09, 24 val. MAATC atnaujinti rūšiavimo gamyklos darbą.

Pasitarimo metu Vilkaviškio ir Kazlų Rūdos savivaldybių atstovai, t.y. D.Bunikis, J.Vitukynas (savo laiku buvęs valdybos pirmininkas), Kazlų Rūdos V.Kazlas ir V.Kanevičius atkakliai ir piktai pradėjo siūlyti taikos sutartį su UAB „NEG Recycling“. Nors į  pasitarimą buvo kviesti ir minėto UAB‘o, registruoto ne Sūduvoj, atstovai, tačiau jie neatvyko. Bet susidariau tokią nuomonę, kad jiems vykti čia ir nereikia, nes turi puikius advokatus – Vilkaviškio ir Kazlų Rūdos savivaldybių atstovus,  atsakingus pareigūnus.

    Siūlymai iki teismų sprendimų pasirašyti taikos sutartį , sumokėti gyventojų pinigais UAB‘o menamai patirtus nuostolius ir vos neatsiprašyti, mano supratimu – daugiau kaip nesusipratimas ir savo gyventojų interesų išdavimas.

     Po pasitarimo – kas gali paneigti – kad minėtų savivaldybių atstovai neturi glaudžių tęstinių ryšių su ponu A. Mieliausku ir jį įdarbinusiu UAB‘u. Kiek man žinoma, gamyklos statybos eksploatacijos veikla domisi ir spec. Teisėsaugos struktūros. Palauksim – pamatysim. Įdomus ir politinis aspektas – dabartinė valdančioji Seimo dauguma deklaravo kovą su korupcija, Kazlų Rūdos tarybos valdantieji  incorpore sustojo į R.Karbauskio Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, ten rinktas ir turi savo biurą Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika. Kaip iš Vilniaus aukštumų atrodo tokia situacija ir kokius sprendimus priiminėti galėtų patarti ir vyresni kolegos.

    Mano pastebėjimai, kad pasitarime, ir jau ne pirmame, nuosekliai ginama UAB „NEG Recycling“ interesai, o ne gyventojų, rinkusių savo valdžią, lūkesčiai  kad bent kaina už atliekų tvarkymą nedidėtų.

Gediminas AKELAITIS,

Marijampolės savivaldybės tarybos narys, Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE