Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Marijampolės savivaldybė socialinio būsto fondą plečia netipiniu būdu

Marijampolės savivaldybė socialinio būsto fondą plečia netipiniu būdu

Šiuo metu 347 marijampoliečių šeimų (miesto ir kaimiškųjų seniūnijų gyventojai) laukia socialinio būsto, tad akivaizdu, kad jo savivaldybėje vis dar labai trūksta. Marijampolės savivaldybė priėmė netipinį sprendimą, kaip išplėsti socialinio būsto fondą savo teritorijoje. Savivaldybės administracija nuo praėjusių metų rugpjūčio pabaigos įgyvendina projektą „Socialinio būsto fondo plėtra Marijampolės savivaldybėje“, pagal kurį socialiniam būstui pritaikomas buvęs Marijampolės kolegijos bendrabutis Marijampolėje Vytauto g. 49. Projektui skirta kiek daugiau kaip 1,5 mln eurų Europos Sąjungos parama iš Europos regioninės plėtros fondo. Už šiuos pinigus atliekami gyvenamojo pastato atnaujinimo (modernizavimo) ir kapitalinio remonto darbai, įrengiant jame 69 socialinius būstus. Daugiau kaip 4000 kv. m ploto pastate suplanuota 44 vieno gyvenamojo kambario, 20 dviejų gyvenamųjų kambarių ir 5 trijų gyvenamųjų kambarių būstai su visa reikiama įranga. Trys iš butų pirmame aukšte bus pritaikyti asmenims su judėjimo negalia. Jiems suplanuotas patogus patekimas į pastatą, numatyti platesni įėjimai į butus, kiekvienoje patalpoje paliekamas laisvas plotas vežimėliui apsisukti, o pačiuose butuose įrengiami dušai su suoleliais.

Šiuo metu pastatas jau apšiltintas iš išorės, keičiama pastato vidaus struktūra, vykdomi kiti numatyti modernizavimo darbai. Pagal sutartį nuo š. m. gegužės mėn. darbus atliekančios įmonės UAB „Versina“ projektų vadovas Dainius Marčiulaitis sakė, kad jau pavykę padaryti 99 proc. visų fasado darbų, pakeistas stogas, kai kurie langai, šiuo metu klojami inžineriniai tinklai. „Žiemą tęsime vidaus apdailos darbus”, – sakė už darbus atsakingas projektų vadovas.

Bus sutvarkyta ir pastato aplinka. Sklypo šiaurės rytinėje pusėje įrengiama automobilių stovėjimo aikštelė, čia bus ir neįgaliesiems skirtos automobilių stovėjimo vietos prie patekimo į pastatą su nuovaža, aplink pastatą įrengiama nauja nuogrinda, remontuojami senieji įėjimai į pastatą. Rūsyje taip pat numatyti sandėliukai gyventojams.

Darbų pabaiga numatyta 2018 m. spalio pabaigoje. Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė tikisi, kad šis projektas duos savo vaisių. „Pas mane ateina daug šeimų su viltimi gauti socialinį būstą. Būsiu labai laiminga, kai turėsime šiems žmonėms ką pasiūlyti. Viliuosi, kad ne tik laukiančiųjų eilė sutrumpės, bet ir jų gyvenimo kasdienybė prašviesės, o optimistiškas žmogus ir darbą greičiau randa, ir į užsienį taip greitai nesidairo”, – sako savivaldybės vadovė.

Projektas vykdomas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.1.2-CPVA-R-408 „Socialinio būsto fondo plėtra“.

Viešųjų ryšių tarnyba

Marijampolės savivaldybės archyvo nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE