Pagrindinis > Naujienos > Kino teatras „Spindulys“ minėjo atidarymo 50-metį

Kino teatras „Spindulys“ minėjo atidarymo 50-metį

Marijampolės kino teatras „Spindulys“, kurio veikla tęsiasi jau 50 metų, šventiškai paminėjo veiklos jubiliejų. Kino teatras išgyveno daug pokyčių, tačiau ir šiandien gyvuoja,  populiarina kino meną ir suteikia galimybes  pamatyti naujausius kino filmus.

Kino teatro jubiliejinėje šventėje su gražiu jubiliejumi kolektyvą sveikino Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, mero patarėja Agnė Pavelčikienė, savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis, direktoriaus pavaduotojas Valdas Tumelis, Europos Parlamento (EP) narys Juozas Olekas, LR Seimo narys Andrius Vyšniauskas, kultūros įstaigų vadovai ir partneriai.

„Kino teatras „Spindulys“ – vienas iš kultūros židinių, kartu su kultūros centru, biblioteka, muziejumi ir kitomis įstaigomis. Dabar įstaigos demonstruojamas atvirumas žavi ir yra labai reikalingas mums visiems atveriant kino teatro naują gyvenimo etapą. Jau dabar matau proveržį einant į visuomenę su įvairiomis iniciatyvomis ir projektais, socialinėmis akcijomis. Vadovybės požiūris yra pažangus ir šiuolaikiškas, o tai yra labai svarbu žvelgiant į įstaigos perspektyvą. Noriu pasidžiaugti visu kolektyvu, kuris dirba labai suderintai, labai atsakingai ir suteikia geras emocijas visiems lankytojams. Labai didžiuojuosi šia įstaiga ir linkiu didžiausios sėkmės, savivalda kartu su Jumis. Su gimtadieniu, būkite mūsų Marijampolės spinduliu“, – sakė savivaldybės mero pavaduotojas A. Visockis.

 Dabartinis kino teatras buvo atidarytas 1971m. gruodžio 3-ąją ir tuomet jis vadinosi „Kapsukas“. 1975 m. „perkrikštytas“ į „Pergalę“. 1990 metų rudenį, surengus konkursą, kino teatrui Marijampolės savivaldybės potvarkiu buvo suteiktas pavadinimas „Spindulys“. Šį pavadinimą pasiūlė marijampolietis J. Žemaitaitis, kuriam, kaip konkurso nugalėtojui, buvo skirtas prizas – abonementas metams į visus „Spindulyje“ demonstruotus kino filmus. Kino teatre buvo ne tik rodomi kino filmai, jo salėje vyko ir įvairūs susitikimai su iškiliomis to meto asmenybėmis, politikais, garsiais kultūros bei meno žmonės. 

Per 50 veiklos metų vyko daug pokyčių, siekiant gerinti kino demonstravimo kokybę ir kurti puikias sąlygas kino lankytojams. 2001-aisiais  „Spindulys“ buvo modernizuotas, įdiegta moderni nauja garso ir rodymo sistema „Dolby“, atsirado ir antra salė. 2011 metų rugsėjo 1-ąją dieną kino teatras pasitiko lankytojus  vėl atsinaujinęs –buvo įdiegta 3 D vaizdo technologija. 2011 m. tapo pelningiausiais kino teatro istorijoje bei užėmė 3-ąją vietą pagal lankomumą nuo 2001 metų. 2014 metais „Spindulyje“ buvo pakeistos didžiosios salės kėdės naujomis, žiūrovams suteikiant didesnį komfortabilumą. Nuo 2016 metų vasario mėn. „Spindulyje“ pradėta bilietų prekyba internetu, kuri suteikia galimybę pritraukti daugiau žiūrovų.

„Kino teatras „Spindulys“ užima deramą ir reikšmingą nišą regiono kultūriniame gyvenime, pastaruoju metu čia vyksta daug gražių pokyčių ir iniciatyvų įgyvendinant įvairius projektus. Sveikinimai kolektyvui ir kino bendruomenei. Linkiu stiprėti, kad kino ir kultūros būtų kuo daugiau, kad nestokotumėte  naujų idėjų, o tas proveržis, kuris vyksta dabar kino teatre, yra pasididžiavimas savivaldybei ir mūsų bendruomenei. Sėkmės ir sveikinimai gražaus jubiliejaus proga“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius K. Podolskis.

  2019 metais kino teatras „Spindulys“ priimtas į Europos kino teatrų tinklą „Europa Cinemas“. Kino teatras atrinktas pagal pateiktą paraišką vertinant kino teatro lankomumą, filmų programą ir kino edukacijos veiklas jaunimui. Tapęs „Europa Cinemas“ nariu kino teatras „Spindulys“ yra matomas ne tik Lietuvoje, bet ir  Europos kino žemėlapyje.

Šiandien kino teatre „Spindulys“ ne tik rodomi kino filmai, skirti įvairaus amžiaus ir skonio žiūrovams,  bet ir rengiami premjerinių kino filmų pristatymai, susitikimai su kino kūrėjais, organizuojami renginiai, koncertai, rengiamos parodos.

 Jubiliejiniame renginyje  buvo pasidalinta  prisiminimais apie kino teatros statybą, atnaujinimą, vykusią veiklą, įteiktos dovanos ir padėkos. Susirinkusiems puikią nuotaiką kūrė charizmatiškas Chris Ruebens su grupe, groję kino filmų muziką, ir Marijampolės kultūros centro merginų šokių grupės „Arabeskas“ šokėjos.

Kino teatro „Spindulys“ veiklos 50-mečio proga Marijampolės savivaldybės mero padėkos įteiktos:

Indrai Matulytei, VšĮ „Marijampolės telekinas“ kasininkei, už nuoširdų, sąžiningą darbą ir profesionalumą;

Aušrinei Šimaitienei, VšĮ „Marijampolės telekinas“ vadybininkei, už sąžiningą darbą, profesionalumą, kruopštumą ir atsakingumą;

Loretai Vaičiūnienei, VšĮ „Marijampolės telekinas“ salės kontrolierei, už sąžiningą darbą, profesionalumą ir kruopštumą;

Vidai Vaškevičienei, VšĮ „Marijampolės telekinas“ redaktorei, už sąžiningą darbą, profesionalumą, kruopštumą ir atsakingumą;

 Vidmantui Jonui Čekaičiui, vyriausiajam redaktoriui (vėliau operatoriui), už nepertraukiamą ilgametį, sąžiningą darbą, profesionalumą ir atsakingumą;

Liudai Draskinienei, buhalterei, už sąžiningą darbą, profesionalumą ir atsakingumą;

 Marijai Ivoškienei, kino mechanikei, už nepertraukiamą ilgametį, sąžiningą ir atsakingą darbą;

Genutei Jakubauskienei, kasininkei, už nepertraukiamą ilgametį, sąžiningą ir atsakingą darbą;

Marijonai Matulaitienei, salės kontrolierei, už nepertraukiamą ilgametį, sąžiningą ir atsakingą darbą;

Lilijai Zableckienei, redaktorei, už sąžiningą darbą, profesionalumą ir atsakingumą;

Marei Maslauskienei, buhalterei, už sąžiningą darbą, profesionalumą ir atsakingumą;

Audronei Žuklevičiūtei, kino mechanikei, už nepertraukiamą ilgametį, sąžiningą ir atsakingą darbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE