Pagrindinis > Kitos temos > Kokybiškas laikas kartu su šuniuku – kaip tai pasiekti?

Kokybiškas laikas kartu su šuniuku – kaip tai pasiekti?

Susipažinusiems su penkių meilės kalbų teorija, kokybiškas laikas yra gana aiškus ir suprantamas konceptas. Šis remiasi principu, jog meilė ir atsidavimas yra išreiškiami laiką kartu leidžiant sąmoningai ir vengiant bet kokių trukdžių. Ar taip teigiamas emocijas galima išreikšti tik žmonėms? Kaip kokybišką laiką kartu įmanoma pasiekti kartu su augintiniu – šuniuku?

Apgalvokite, kokia veikla labiausiai tenkintų augintinį

Labai svarbu prisitaikyti ne tik prie savo, bet ir gyvūno poreikių. Dažnas šuo be galo vertina fizinį aktyvumą, ypač, jei tai tokios veislės gyvūnas kaip Sibiro haskis. Natūralu, jog būtent pasivaikščiojimų metu jis nori būti savo šeimininko dėmesio centre. Kitu atveju, žaidimų namuose ar lauke metu toks gyvūnas trokšta, kad jo žmogus įdėtų daugiau pastangų, vengtų trikdžių. Svarbu ir tai, kad ne kiekvieno šeimininko rutina gali leisti lanksčius pokyčius kokybiškam laikui kartu su gyvūnu kurti. Tiems, kurie yra laisvesni vakaro metu ir tuomet turi daugiau energijos, pravartu ieškoti kitokių šuniui tinkamų veiklų. Kai kurie žmonės džiaugiasi tyliomis minutėmis, meditacija, kai šalia yra gyvūnas. Kitiems tai pusvalandis, praleistas dresuojant šunį ar žaidžiant su juo. Atminkite, jog kokybiškas laikas neatsiejamas nuo kokybiškų priemonių – patvarūs šunų žaislai iš alphazoo.lt yra būtent tai, ko reikia gyvūnui šėlionių metu.

Kokybiškas laikas – ne kančia, o rutiniškas įrankis suartėti su savo gyvūnu

Nors gyvūnų mylėtojų bendruomenės filosofija ir yra paremta begaliniu atsidavimu savo augintiniui, po kurio laiko dažnas šeimininkas nustoja tai prioretizuoti. Tai natūralus ir suprantamas žingsnis, bet retas iš mūsų suvokia planavimo ir rutinos svarbą. Neretai atrodo, jog atrasti laiko artimiesiems ar namie paliktam augintiniui yra misija neįmanoma. Visgi, tikrai galima bandyti atrasti galimybių pokyčiams. Ryte mėgstate ilgiau pamiegoti, o atsikėlus nenorite būti blaškomi prieš darbo pradžią? Tuomet nebandykite kokybiško laiko su šuniu įspraudinėti į ryto rutiną, geriau išnaudokite ramesnę popietę. Didelė klaida, kurią daro šunų šeimininkai, yra tai, jog bandoma persiversti aukštyn kojom ir pasižadėti sau tai, kas nėra įvykdoma. Galų gale, pasiaukojimas atrasti laiko savo naminiam gyvūnui nėra tik dėl jo gerovės, tai darome ir dėl savęs.

Ar naudą jaučia tik augintinis?

Bandant praleisti daugiau laiko su savo šuniuku, padedame ne tik jį pradžiugindami, bet ir atverdami sau daugybę galimybių. Pastebėta, kad kuo daugiau laiko praleidžiame su naminiais gyvūnais, tuo laimingesni ir mažiau imlesni stresui tampame. Kiti privalumai priklauso nuo to, kaip bandome kurti kokybišką laiką kartu. Tie žmonės, kurie renkasi ilgesnius pasivaikščiojimus, žaidimus ar net laiką gamtoje važiuojant dviračiu, pagerina savo sveikatos būklę ir ištvermingumą. Tie šeimininkai, kurie nebijo savo šuns pasiimti į socialinius sambūrius, lengviau užmezga naujus santykius, yra mėgiami pačių įvairiausių kompanijų. Juk mielas ir draugiškas šuo gali būti puiki pirmo pokalbio priežastis. Net tada, kai kokybiško laiko išraiška tampa gyvūno higienos ar sveikatos gerinimo ritualai, žmogus jaučiasi geriau padėdamas savo augintiniui, vysto atsakingumą. Pavyzdžiui, nors ir ilgi bandymai gyvūnui sušerti reikiamus maisto papildus, kas dažną išmuša iš kantrybės. Šioje nuorodoje galima rasti platų pasirinkimą šunims skirtų vitaminų, kurie padeda spręsti skirtingas organizmo problemas: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/sunims/vitaminai-ir-papildai-

Komentaras “Kokybiškas laikas kartu su šuniuku – kaip tai pasiekti?

  1. Tikrai laikas kartu teikia naudą ir šeimininkui. Ne tik dėl gryno oro lauke, tačiau ir teigiamų emocijų atžvilgiu. Juk savo augintiniu, jo pasiekimais džiaugiamės lygiai taip pat, kaip bet kurio šeimos nario. Kartais tenka savo draugą palikti viešbutyje, kai negaliu vežtis kartu, tarkime į komandiruotę. Pirmieji kartai buvo labai skausmingi man, tačiau pamačius, kad kai pasiimu jis jaučiasi puikiai, nusiraminau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE