Pagrindinis > Dėmesio! > Kviečiame į renginį, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai

Kviečiame į renginį, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai

Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus, pasitikdamas Lietuvos valstybės atkūrimo šventę, 2020 m. vasario 14 d., kviečia į renginį „Tėvynę reikia visą laiką kurti“. Vos prieš pora metų, švęsdami valstybės šimtmetį, džiaugėmės ir didžiavomės mūsų kraštiečiais, Valstybės atkūrimo akto signatarais, šiemet, pasitikdami Nepriklausomybės Akto trisdešimtmetį, šią šventę nusprendėme skirti ne mažiau prie valstybės atkūrimo prisidėjusiam žmogui, mūsų kraštiečiui – rajono Sąjūdžio pirmininkui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, buvusiam Vilkaviškio rajono merui Jonui Mačiui.

Kaip tik šiomis dienomis Nepriklausomybės Akto signatarų klubas išleido knygą apie Joną Mačį, kurios autorius – vilkaviškietis žurnalistas Andrius Grygelaitis. Kaip anotacijoje rašo redakcinės kolegijos nariai, knyga apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Joną Mačį – tai žodis apie paprastą ir nuoširdų šeimos žmogų, tačiau atkaklų ir tvirtą, savo nuomonę turintį ir ginantį, nuėjusį nelengvą – kupiną atsakomybės kelią nuo žemdirbio iki sąjūdininko, paskelbusio Nepriklausomybės Aktą ir jį gynusio Vilkaviškio rajono vadovo.

Vilkaviškiečiams Jonas Mačys visų pirma brangus kaip rajono vadovas, palikęs nepamirštamus ženklus: jam vadovaujant, 1995 metais atidaryti Gudkaimio globos namai, 1996 metais, Rajono tarybos sprendimu Atgimimo aikštė pavadinta Jono Basanavičiaus vardu ir įgyvendinta idėja, gimusi dar 1988-aisiais, – pastatytas paminklas dr. Jonui Basanavičiui. Dar po dvejų metų prie savivaldybės iškilo paminklas kitam mūsų krašto didžiavyriui – Vincui Kudirkai.  

„Mes turime tokius žmones kaip J. Basanavičius, V. Kudirka…, ir jei ne šie žmonės – mes net nebūtume laisva tauta, todėl ir turime juos įamžinti ateinančioms kartoms“, – taip savo sprendimus tuomet aiškino rajono vadovas. O mes dabar galime didžiuotis, jog turėjome tokį rajono vadovą, kaip Jonas Mačys, kuris taip pat nusipelnė jo atminimo pagerbimo.

Kviečiame visus, prisimenančius Joną Mačį, vasario 14 d. atvykti į Paežerių dvaro ledainėje vyksiantį knygos apie Joną Mačį pristatymą. Dalyvaus knygos autorius Andrius Grygelaitis, J. Mačio artimieji ir bendražygiai. Renginio metu bus pristatyta Jono Mačio surinkta žirgų kolekcija bei paroda, skirta Nepriklausomybės akto signatarams „Nepriklausomybės žingsniai rajone“. Šios parodos veiks iki kovo 11-osios, kai minėsime Nepriklausomybės Akto trisdešimtmetį.

Renginyje taip pat dalyvaus Vilkaviškio muzikos mokyklos atlikėjai. Pradžia 17 val. Kviečiame dalyvauti.

Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus direktorė Jurgita Morozaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE