Pagrindinis > Regione > Kultūra > Liudvinavas skambiai pradėjo Mažosios kultūros sostinės metus!

Liudvinavas skambiai pradėjo Mažosios kultūros sostinės metus!

Liudvinavui šiais metais teko garbė nešti Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliavą Sūduvos krašte. Liudvinavas

Ta proga nuskambėjo įspūdingas, žinią apie garbingą Liudvinavo istoriją ir pelnytą Mažosios kultūros sostinės titulą nešantis atidarymo renginys.

Miestelio istoriją su ypatinga pagarba ir meile šiam Lietuvos kampeliui, papasakojo Liudvinavo mėgėjų teatro „Žalias sodas“ vaidintojai, kad kiekvienas pajustų ir įtikėtų, jog visa tai, kas čia buvo ir tai, kas vyksta, verta Mažosios kultūros sostinės vardo, nes, kaip liudvinavietis, rašytojas Kazys Boruta yra pasakęs: „Liudvinavas – gražiausias pasaulyje miestas“. Susirinkusiems buvo pristatytas trumpas filmas apie garbingą ir istorijos palytėtą Liudvinavo praeitį ir kuriamą dabartį, saugančią istoriją ir puoselėjančią kultūros tradicijas.

Savivaldybės merė Irena Lunskienė pasidžiaugė, kad Liudvinavas šiais metais, kaip Mažoji kultūros sostinė, tęs Marijampolės – 2018 m. Lietuvos kultūros sostinės kultūrinį virsmą ir džiugins bei garsins savivaldybę  gražiais renginiais.

„Liudvinavo vertas šio garbingo titulo, nes čia gyvena daug kūrybingų ir savo kraštą bei miestelį mylinčių, istorija besididžiuojančių ir jį garsinančių žmonių. puoselėjamos gražios kultūros tradicijos. Liudvinavas yra istorinis ir kultūrinis perlas, jame gyvenanti ir kurianti bendruomenė liudija, kad Liudvinavas turi tvarią dabartį bei ateitį. Didžiuokitės Mažosios kultūros sostinės vardu, burkitės ir parodykite, ką turite gražiausio“,– sveikindama sakė merė.

Mero pavaduotojas Povilas Isoda Liudvinavo bendruomenei įteikė simbolinį Kultūros sostinės varpą ir linkėjo iškilių, sėkmingų bei kūrybingų metų. 

Gražios bendrystės darbuose ir kūrybiniuose sumanymuose, gražių idėjų ir sėkmės  linkėjo  Lietuvos Respublikos Seimo narys dr. Kestutis Mažeika, Liudvinavo šv. Liudviko parapijos klebonas, kunigas teol. dr. Žydrūnas Kulpys bei kiti sveikinę Liudvinavo bendruomenę, pradedančią jubiliejinius, garbingu Mažosios kultūros sostinės titulu pažymėtus metus.

Pasidžiaugti Liudvinavo, 2019-iais švenčiančio 300 metų jubiliejų, Mažosios kultūros sostinės metų pradžia susirinko daug svečių, gausi liudvinaviečių bendruomenė, atvyko net istorinis personažas- pats miestelio įkūrėjas karalius Liudvikas. Nuostabų gražiausius lietuviškų miuziklų kūrinių koncertą dovanojo Kauno valstybinio muzikinio teatro atlikėjai.

Liudvinavas 2019 metais yra tarp 10 šauniausių šalies miestelių – Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių,  kurie gali pasidžiaugti kultūrą puoselėjančios bendruomenės pripažinimu, saugo savo krašto istoriją ir turi gilias  bei gražias kultūros tradicijas bei yra pasirengę pradžiuginti savo kraštiečius ir visą Lietuvą puikiais renginiais

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE