Pagrindinis > Regione > Kultūra > Liudvinave atidengtas paminklas Nepriklausomybės kovų Liudvinavo valsčiaus savanoriams

Liudvinave atidengtas paminklas Nepriklausomybės kovų Liudvinavo valsčiaus savanoriams

Kovo 11-ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, Liudvinave atidengtas paminklas iš Liudvinavo krašto kilusiems 1919-1920 metų Vyties kavalierių ir savanorių atminimui įamžinti.

Paminklo atidengimo renginyje dalyvavo žurnalistas Vilius Kavaliauskas, šešių tomų žinyno „Lietuvos karžygiai. Vyties Kryžiaus kavalieriai (1918–1940)“ autorius, kuris pasidžiaugė, kad Liudvinavo bendruomenė saugo ir deramai įamžina savo krašto didžiavyrių atminimą.

Savo mintimis apie Liudvinavo kraštą ir jo žmones pasidalino kraštietė Teresė Vizbarienė, kuri savo knygoje „Prie Šešupės, Dovinės ir Sūduonios“ Liudvinavo krašto savanorių, kovojusius už Lietuvos laisvę, atminimui įamžinti, yra skyrusi visą skyrių pavadintą „Savo istoriją jie rašė krauju ir drąsa“.
🇱🇹Atidengus paminklą, jį pašventino Liudvinavo Šv. Liudviko parapijos klebonas Žydrūnas Kulpys. Įamžintų karių atminimas buvo pagerbtas tylos minute ir KASP Dainavos apygardos I-osios rinktinės 104 kuopos karių-savanorių iššautomis salvėmis.

Paminklinio akmens atidengime dalyvavo Vyties kavalierių ir savanorių artimieji, kurie kartu su Liudvinavo miestelio bendruomene kovotojų atminimui padėjo gėles ir uždegė žvakes. Renginį vedė MKC Liudvinavo teatro „Žalias sodas“ skaitovai, prasmingomis patriotiškomis dainomis renginį sušildė vokalinio ansamblio „Bravo“ atliekamos dainos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE