Pagrindinis > Toli - arti > Kelionės > Sankt Peterburgas: Peterhofas

Sankt Peterburgas: Peterhofas

Peterhofas – imperatoriškų pastatų ansamblis, apsuptas įspūdingų parkų, sodų ir fontanų kompozicijų. Tai viena iš pačių gražiausių vietovių visame Sankt Peterburge ir jo apylinkėse, iš kur nesinori išvykti.

Fontanų sostine, arba rusų Versaliu, vadinama įspūdinga vieta Peterhofe knibždėte knibžda turistų. Ir tai nėra atsitiktinumas. Elegantiškų Peterhofo sodų, fontanų ir rūmų atsiradimas buvo smarkiai įtakotas Petro Didžioji apsilankymo Versalyje 1717 m. Rusijos valdovas, susižavėjęs Prancūzijoje matytais fontanais, nusprendė, kad ir jo šalyje privalo būti tokio grožio oazė. Jis sukūrė savąjį parkų ir fontanų stebuklą Peterhofe, mėgavosi ir didžiavosi juo, priimdamas rūmuose svečius.

 Vaikštant parko labirintais, vos pasukus į šalį, netikėtai surandi vis kitokio dizaino fontaną. Jų – daugybė ir visi skirtingi. Yra fontanų-slapukų, kurie einant takeliu netikėtai tave aptaško vėsiu vandeniu: dieviška palaima karštą vasaros dieną. Didieji fontanai užima amą. Jų puošnumas prikausto, jais besigėrint prarandi laiko nuovoką. Vienas iš tokių – Samsono fontanas, draugiškai pasitinkantis ir džiuginantis parko lankytojus. Didžiosios fontano kaskados, dekoruotos įspūdinga auksine Samsono, besigrumiančio su liūtu, skulptūra. Iš jų vanduo teka kanalu per parką į prieplauką, kur prisišvartuodavo Sankt Peterburgo laivai.

 Peterhofo rūmai įsikūrę aukščiausioje parko teritorijos dalyje. Iš jų aikštelės, esančios 16 metrų aukštyje, atsiveria nuostabi apylinkių panorama. Gaila, bet dėl laiko stokos, pačiuose rūmuose apsilankyti neteko.

Dar vienas neužmirštamas štrichas šiame žaviame paveiksle – voverės. Bevaikštant įstabiame parke ir besimėgaujant fontanų žavesiu bei jų pulsuojančia vėsa, negali nepastebėti drąsuolių voverių, iš turistų prašančių lauktuvių, o kartais įžūliai patikrinančių ant žemės padėtą rankinę. Mieli pūkuoti kamuolėliai akimirksniu užkariauja lankytojų širdis.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE