Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Marijampolės regiono plėtros taryboje diskutuota apie aktyvios darbo rinkos situaciją bei tvarią ir subalansuotą regiono plėtrą

Marijampolės regiono plėtros taryboje diskutuota apie aktyvios darbo rinkos situaciją bei tvarią ir subalansuotą regiono plėtrą

2020 m. kovo 12 d. Marijampolėje vyko Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdis, kuriame buvo diskutuojama regionui aktualiais klausimais. Posėdyje informaciją dėl aktyvios darbo rinkos politikos priemonių įgyvendinimo pristatė Užimtumo tarnybos atstovė Jūratė Stankevičienė. Ji akcentavo, kad pagrindinė nedarbo regione priežastis – darbo pasiūlos ir paklausos nesuderinamumas. Šiuo metu Marijampolės regione registruotas nedarbas siekia 10,6 proc. Vyraujančiam nedarbui šalyje, o taip pat ir Marijampolės regione, įtakos turi didėjantis vyresnio amžiaus žmonių skaičius ir susisiekimo bei mobilumo problemos. Papildydamas Užimtumo tarnybos pranešimą, regionui aktualią informaciją apie specialistų poreikį ir jų rengimą, pristatė VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovas Aivaras Katinas. Jis pabrėžė, kad darbo rinkoje ryškėja kvalifikuotų darbuotojų trūkumas, kadangi gamyboje ir pramonėje daugėja skaitmenizavimo ir automatizavimo procesų. Anot A. Katino, šiuo metu darbuotojų rengimas neatitinka rinkoje vyraujančios paklausos ir dėl šios priežasties net 82 proc. įmonių susiduria su kvalifikuotų darbuotojų trūkumo problema. Buvo akcentuojama, kad Marijampolės regione prioritetas turėtų būti teikiamas automatinių sistemų mechatroniko ir metalo apdirbimo staklininko programų rengimui ir licenzijavimui. Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius Gražvydas Juodišius paaiškino, kad ne visos specialybės, kurios rinkoje paklausios, yra priimtinos studentams. Jis akcentavo, kad  Marijampolės profesinio rengimo centras savo veiklą sieja su Marijampolės specializacijos programa „4M“ – Maistas, Mediena, Metalas ir Mokslas. Mokymo įstaigoje rengiami virėjai, padavėjai, barmenai, maisto pramonės darbuotojai, duonos ir pyrago gaminių kepėjai, staliai, medienos apdirbimo staklininkai, pjautinės medienos gamybos operatoriai, automatizuotų sistemų eksploatavimo mechanikai, suvirintojai, šaltkalviai ir kt. G. Juodišius pabrėžė, kad aktyviai bendradarbiaujama su regiono verslo įmonėmis, konsultuojamasi įvairiais metodiniais klausimais. Marijampolės kolegijos direktorė Alė Murauskienė pristatė kolegijos strategines kaitos kryptis – integruoto studijų modelio įgyvendinimą, struktūros transformacijos kryptis ir akademinio personalo tobulinimą bei studentų skaičiaus stabilizavimą ir gausinimą. Ji pristatė, kad kolegijoje vykdomas formalus ir neformalus švietimas, orientuojamasi ir į trumpąsias studijas, perkvalifikavimo ir profesines magistrantūros studijas. Ji pasidžiaugė, kad Marijampolės kolegija sėkmingai bendradarbiauja su Turkijos universitetu, taip pat su verslo įmone „Mantinga“.

Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos grupės vyresnysis patarėjas Andrius Valickas, pateikdamas informaciją dėl tvarios ir subalansuotos regionų plėtros akcentavo regioninės plėtros iššūkius. Jis teigė, kad įmonės pasirenka veikti tokiose vietose, kur galima uždirbti didžiausią pelną, asmenys pasirenka gyventi tokiose vietose, kuriose jie turi galimybę naudotis visomis galimybėmis. A.Valickas, kalbėdamas apie užimtumo problemas, teigė, kad valstybė turėtų remti perkvalifikavimą, vykdyti tvarią (anticiklinę) fiskalinę politiką, papildomai remti sunkiai į darbo rinką integruojamas grupes, padėti savivaldybėms pritraukti naujas darbo vietas kuriančias investicijas į regioninius centrus, užtikrinti adekvatų kelių tinklą ir pasiekiamumą viešuoju transportu.

Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Marijampolės apskrities skyriaus vedėja Jurgita Mitrulevičienė Tarybą informavo, kad 2021-2027 metų laikotarpiui numatomas rengti Marijampolės regiono plėtros planas. Ji pabrėžė, kad vienas iš RPP rengimo etapų, tai RPP rengimo darbo grupės sudarymas ir tvirtinimas Taryboje. Todėl Taryboje buvo aptariama galima darbo grupės sudėtis ir jos funkcijos. J. Mitrulevičienė akcentavo, kad siūloma sudaryti darbo grupę, apjungsiančią skirtingų sektorių ir sričių atstovus, o pagrindinis darbo grupės veiklos tikslas – rengti, svarstyti ir teikti informaciją bei siūlymus Tarybai dėl Marijampolės RPP. Anot jos, Tarybos sudaryta darbo grupė veiklą galėtų vykdyti pogrupiuose: viešųjų paslaugų (švietimo kokybė, socialinė atskirtis, susisiekimas, sveikata ir gera savijauta, bendravimo ir kultūriniai poreikiai) ir ekonominės plėtros (verslumas, produktyvumas ir inovacijos, ekonominė infrastruktūra, darbo pasiūlos ir paklausos suderinamumas, energetinis efektyvumas).

Tarybos posėdyje taip pat buvo svarstyta dėl Sūduvos krašto antro savivaldos lyg16mens ir finansavimo didinimo bei aptarta Tarybos veikla.

Regiono plėtros departamento prie VRM Marijampolės apskrities skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE