Pagrindinis > Naujienos > Marijampolė pradeda bendradarbiavimą su Rešicos miestu Rumunijoje

Marijampolė pradeda bendradarbiavimą su Rešicos miestu Rumunijoje

 

Marijampolės savivaldybės delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo Povilo Isodos, birželio 26–28 dienomis lankėsi Rumunijoje, Rešicos (Resitos ) savivaldybės Miesto dienų šventėje.

Pažintis su Rešica prasidėjo Rumunijos ambasadoriaus Lietuvoje Dan Adrian Balanescu iniciatyva. Pirmojo vizito Marijampolėje metu, ambasadoriaus kvietimu, dalyvavo ir Rešicos miesto meras Mihai Stepanescu bei šios savivaldybės delegacija. Svečių susipažinimas su Marijampolės infrastruktūra ir pasidalijimas patirtimi apie pastarųjų metų pokyčius savivaldybėje buvo lemtingas naujų tarptautinių bendradarbiavimo ryšių pradžiai su didžiulį potencialą turinčiu, atgimstančiu ir svetingu Rešicos miestu.

Bičiuliams iš Rumunijos viešint Marijampolėje Miesto dienų šventėje, iškilmingo Tarybos posėdžio metu buvo pasirašytas Rešičos ir Marijampolės savivaldybių bendradarbiavimo ketinimų protokolas. Jame numatoma plėtoti bendradarbiavimo ryšius, keistis patirtimi ekonomikos, turizmo, kultūros, švietimo, sporto ir socialinių paslaugų srityse. Šventės metu Rešicos miesto meras M. Stepanescu pakvietė Marijampolės savivaldybės delegaciją atvykti į Rešicą susipažinti su šio miesto įstaigomis ir krašto kultūra.

Marijampolės savivaldybė maloniai priėmė šį kvietimą ir delegacija pasilankė Rešicos savivaldybės  Miesto šventėje. Viešnagės programa buvo aktyvi, turininga ir svetinga. Pirmąją dieną buvo surengtas pažintinis turas po Rešicos savivaldybės apylinkes, apžiūrint Dunojaus pakrantes, kalnų kaimelius, Nacionalinius parkus, vienuolynus, sanatorinį miestelį Baile Herculane (Heraklio šaltiniai), valdovo Decebalo statulą, kurią 20 skulptorių dirbdami ištisus 10 metų iškalė uolėtame kalne. Mero pavaduotojas Povilas Isoda ir administracijos direktorius pavaduotojas Valdas Tumelis turėjo galimybę pristatyti Marijampolės savivaldybę, užsimezgusius ryšius, būsimą bendradarbiavimą tiesioginėje Rešicos radijo ir televizijos laidoje. Marijampolės delegacija taip pat supažino su atnaujintomis Rešicos savivaldybės įstaigomis. Įspūdį paliko naujausiomis technologijomis ir didžiausiu ekranu šalyje garsėjantis kino teatras „Dacia Cinema“, kuris buvo atnaujintas pasinaudojus ES fondų lėšomis. Taip pat ne mažesnį susižavėjimą kėlė Olimpinis plaukymo baseinas. Buvęs senas, apleistas pastatas, baseino direktoriaus ir mero iniciatyva tapo Olimpiniu baseinu, kuriame kiekvieną dieną apsilanko iki 1500 nuolat sportuojančių vaikų, jis tapo toks populiarus ir lankomas, tad uždaromas tik kelioms savaitėms per metus. Baseinas didžiuojasi, kad šio baseino auklėtiniai yra ir Rumunijos plaukimo čempionai. Žavėjo ir tai, kad Rešicos verslininkai puikiai išnaudoja gamtos grožį. Jų dėka įrengti viešbučiai, nameliai, pantoniniai barai, pasilinksminimo vietos, maitinimo įstaiga, kuriose beveik kiekvienoje pristatomas kulinarinis paveldas, Rešicos savivaldybę daro patrauklia vieta gyventi ir atvykti turistams.

Iškilmingo Rešicos savivaldybės tarybos posėdžio metu, mero pavaduotojas Povilas Isoda, Marijampolės delegacijos vardu, įteikė atminimo dovaną Rešicos miesto vadovams dėkodamas už nuoširdų priėmimą ir svetingumą, išsakė lūkesčius, kad prasidėjęs bendradarbiavimas būtų abipusiai naudingas.

Rešicoje gyvena apie 70 000 gyventojų. Būsimam Marijampolės miestui partneriui įsikūrusiam nuostabiame gamtos prieglobstyje dar labai reikia ES fondų paramos. Meras Mihai Stepanescu planuoja daugybę investicinių projektų, kurie senus grindinius, apleistus pastatus, nykstančius parkus paverstų tokiais, kokius, kaip jis pats sakė, matė Marijampolėje.

„Bendradarbiausime ir dalinsimės patirtimi, mums labai reikia Jūsų žinių“ – tokie žodžiai nuskambėjo iš Rešicos mero M. Stepanescu sodinant draugystės medį šventės metu.

Svetingais bičiulystės susitikimais prisidėję draugiškų santykiai, turėtų būti įtvirtinti sutartimi ir ateityje išsivystyti konkrečiais projektais ir darbais plėtojamus susigiminiavusių Rešicos ir Marijampolės savivaldybės bendradarbiavimo ryšius.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnyba

Marijampolės ir Rečisos atstovų ir Rumunijos ambasadoriaus Lietuvoje Dan Adrian Balanescu   pirmasis susitikimas Marijampolėje. Marijampolės ir Rečisos susitikimas Marijamplėje.  Marijampolės savivaldybės meras V. Brazys ir  ir Rešicos miesto meras  M. Stepanescu bendradarbiavimo ketinimų protokolą pasirašė Marijampolėje. Marijampolės  ir Rečisos  savivaldybių vadovai pasikeičia bendradarbiavimo pradžios  dokumnetu. .Rečisos miesto partnerių susitikimas  Rumunijoje. Marijampolės savivaddybės delegacijos nariai Rečisos miesto šventiniame renginyje. Marijampolės delegacija Rečisoje. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE