Pagrindinis > Naujienos > Marijampoliečiai – ir šiemet vieni aktyviausių Nacionalinio ekonomikos egzamino dalyvių

Marijampoliečiai – ir šiemet vieni aktyviausių Nacionalinio ekonomikos egzamino dalyvių

Profesionalių ekonomistų komisija išrinko Nacionalinio ekonomikos egzamino nugalėtojus. Karantino metu internetu vykusiame egzamine dalyvavo 11 000 žmonių, jį Lietuvos laisvosios rinkos institutas su LRT organizavo jau trečią kartą. 

Egzamino organizatoriai džiaugiasi, kad marijampoliečiai – vieni aktyviausių dalyvių. Ekonomines užduotis kovą vykusiame egzamine sprendė 371 marijampoliškis. Trečius metus iš eilės aktyviausiai iš visų šalies mokyklų egzamine dalyvauja Marijampolės Sūduvos gimnazija. Net ir karantino metu egzamine dalyvavo 198 šios mokyklos mokiniai. Jai atiteko Lietuvos laisvosios rinkos instituto įsteigti prizai – vadovėlio „Ekonomika per 31 valandą“ komplektai. Aktyvi buvo ir Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija – dalyvavo 57 jos mokiniai. 

„Aš dešimtukų vien už dalyvavimą nerašau, tad džiaugiuosi, kad mokiniai net per atostogas panoro pasitikrinti žinias, dalyvavo ir kiti mokytojai. Klausimai buvo gana sunkūs, bet buvo įdomu. Dėl to kasmet mokiniai ir dalyvauja“, – sako kasmet mokinius suburianti Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokytoja Rasa Tumosienė.

Marijampoliečiams egzaminą sekėsi laikyti šiek tiek prasčiau nei vidutiniam egzamino dalyviui tačiau organizatoriai sako, kad svarbiausia – susidomėjimas, kuris skatina gilinti žinias. Vidutiniškai  Lietuvos gyventojai teisingai atsakė į šiek tiek daugiau kaip pusę klausimų, nė karto nesuklydo 12 dalyvių.

„Ekonomika mus lydi kiekviename žingsnyje, ją išmanydami priimame geresnius sprendimus. Egzamino rezultatai rodo, kad žmonės gan gerai išmano pagrindinius ekonomikos principus ir dėsnius, pavyzdžiui žino, kodėl pirmosios braškės būna brangiausios ar kaip keisis rapsų pasiūla pakilus jų kainai. Kiek sunkiau sekasi numatyti ekonominės politikos pasekmes ar atsakyti, kaip skaičiuojamas BVP. “, – teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

Geriausiesiems atiteko 500 eurų čekiai ir kiti prizai. Piliečio kategorijoje šiemet nugalėjo Ričardas Gaurys iš Vilniaus. Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje dirbantis ekonomistas žada laimėtus pinigus paaukoti COVID-19 pasekmių mažinimo paramos fondui. Moksleivių kategorijos nugalėtojas – Šiaulių Didždvario gimnazijos abiturientas Armandas Kondroška, geriausiai ekonomiką išmanantis studentas – Justas Janonis iš Alytaus, studijuojantis taikomąją matematiką Harvardo universitete JAV.

Šių ir ankstesnių metų Nacionalinio ekonomikos egzamino užduotis galima spręsti svetainėje www.ekonomikosegzaminas.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE