Pagrindinis > Naujienos > Marijampoliečiai išvyko į Izraelį

Marijampoliečiai išvyko į Izraelį

Vasario 11 d. dieną per 40 moksleivių ir studentų iš šešių Lietuvos savivaldybių -Kauno, Birštono, Prienų, Marijampolės, Alytaus ir Varėnos išvyko į beveik savaitės trukmės kelionę po Izraelį. Tarp jų ir septyni marijampoliečiai iš Rygiškių Jono, Sūduvos, Igliaukos Anzelmo Matučio bei  Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijų.

Vizitą inicijavo ir organizavo Izraelio ambasada Vilniuje bendradarbiaudama su savivaldybėmis, siekdama tiesti bendrystės tiltus tarp Lietuvos ir Izraelio jaunimo.

Kelionės metu moksleiviai susitiks su savo bendraamžiais iš įvairių Izraelio mokyklų, kartu dalyvaus kultūriniuose ir šviečiamuosiuose renginiuose, susipažins su Tel Avivu, Jeruzale, lankysis prie Negyvosios bei Galilėjos jūros, kibuce, aplankys Jad Vašem Holokausto muziejų ir Izraelio užsienio reikalų ministeriją.

Vasario 16-ąją moksleiviai pasitiks Masados kalno viršūnėje, giedodami himną ir išskleisdami Lietuvos vėliavą.

„Šio, kaip ir daugybės kitų ambasados projektų, tikslas yra žmonių bendrystė, juos jungiantys tiltai. Jaunimo mainai – tai bene geriausias būdas mūsų šalių žmonėms geriau suprasti vienas kitą” –  teigia šio projekto iniciatorius, Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon.

Nuo pat Izraelio ambasados atidarymo Lietuvoje prieš ketverius metus, ambasada vykdo įvarius bendradarbiavimo projektus. Didžiausias ambasados dėmesys skiriamas vaikų bei jaunimo projektams bei iniciatyvoms. Marijampolės savivaldybė taip pat glaudžiai bendradarbiauja su Izraelio ambasada Lietuvoje: Izraelio atlikėjų koncertai, filmų retrospektyvų pristatymai, parodos, pagalba vaikų dienos centrams ir kitų iniciatyvų įgyvendinimas, kuriose dažnai dalyvauja ir Ambasadorius Amir Maimon.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE