Pagrindinis > Regione > Kultūra > Mecenatės jubiliejaus garbei – retro stiliaus „Apskritas stalas“

Mecenatės jubiliejaus garbei – retro stiliaus „Apskritas stalas“

Marijampolės garbės pilietė, meno mecenatė ir dailininkė Magdalena Birutė Stankūnienė šių metų sausio 5 dieną savo namuose Čikagoje (JAV) minėjo garbingą 90-ties metų jubiliejų. Marijampolės kultūros centro Dailės galerijoje jubiliejaus proga surengtas „Apskritas stalas“ retro dvasia, kurio dalyviai pasakojo pažinties su šia garsia moterimi įspūdžius, klausėsi Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centro folkloro ansamblio „Žvirgždė“ (vadovė Eglė Alenskaitė) atliekamų romansų.

Įspūdžiais ir prisiminimais apie įspūdingą, tvirto charakterio, mokančią dalintis su kitais asmenybę dalijosi buvęs Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius Antanas Žilinskas, žurnalistė Nijolė Treinytė-Linionienė, su mecenate daug laiko praleidę Algis ir Vida Vaškevičiai, jubiliatės vaikystės sodyboje (Oželių k. Šunskų sen.) šiuo metu su šeima įsikūrusi mokytoja Valė Klesevičienė ir kiti. Daugelis kalbėjusiųjų tvirtino besižavintys Magdalenos Birutės gyvenimo keliu ir laukia naujų susitikimų Lietuvoje. Tai gali įvykti šiemet pavasarį, tad šiam laikui planuojama susukti apie mecenatės gyvenimą ir veiklą dokumentinį filmą.

Prieš dešimtį metų dailininkė paaukojo solidžią sumą asmeninių lėšų Marijampolės dailės galerijai steigti. Jos iniciatyva Marijampolėje veikia Magdalenos Stankūnienės menų ir Marijampolės dailės galerijos, kuriose eksponuojami šiuolaikinių ir jau Anapilin išėjusių iš Sūduvos krašto kilusių garsių menininkų kūriniai. Taip Marijampolėje buvo pradėta meno galerijų era – šiuo metu jų yra kelios. Pati mecenatė Marijampolės dailės galerijai yra dovanojusi vertingą darbų kolekciją ir paskatinusi tai daryti kitus savo kolegas. Jos kūriniais papuošta viešoji Petro Kriaučiūno biblioteka, Marijampolės ligoninė, kitos Lietuvos įstaigos, dalis paveikslų autorės sprendimu dovanota privatiems asmenims.

Marijampolės savivaldybės taryba 2008 m. Magdalenai Birutei Stankūnienei už Marijampolės miesto vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, svarų indėlį, kuriant Marijampolės savivaldybės gyventojų kultūrinę ir dvasinę gerovę, suteikė Marijampolės garbės piliečio vardą.

Garbaus jubiliejaus proga meras Vidmantas Brazys nusiuntė jubiliatei visų Marijampolės krašto žmonių vardu sveikinimą.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE