Pagrindinis > Kitos temos > Mobiliojo telefono pasirinkimas

Mobiliojo telefono pasirinkimas

Seniau dažnai tekdavo girdėti pasakymą, kad moters rankinėje telpa pusė jos gyvenimo. Perfrazuojant šį pasakymą, galima pasakyti, kad šiuolaikinio žmogaus telefone irgi telpa pusė jo gyvenimo, o tai reiškia tik vieną, kad mobilusis telefonas jau seniai tapo būtinybe, o ne prabangos preke.

Mobiliųjų telefonų operacinės sistemos

Įvairūs mobilieji telefonai gali turėti skirtingas operacines sistemas. Jeigu norisi, kad jūsų telefonas turėtų daugiafunkcinių pajėgumų ir beveik neribotų įrenginio konfigūracijos galimybių, verta rinktis telefonus su „Android“ operacine sistema. Šia operacine sistema praturtinti ir telefonai Xiaomi. Teigiama, kad „iOS“ operacinė sistema, kuri prieinama tik „Apple“ gaminiuose, yra paprastos ir patikimos operacinės sistemos pavyzdys, vertinamas žmonių, kurie telefoną naudoja kasdieniam darbui ir pramogoms. „Windows Phone“ operacinė sistema yra prieinama įvairių gamintojų išmaniuosiuose telefonuose.

Mobiliųjų telefonų operacinių sistemų panašumai ir skirtumai

Anksčiau minėtos operacinės sistemos, t. y., operacinės sistemos „Android“, „iOS“ bei „Windows Phone“, yra panašios tuo, kad siūlo panašias funkcijas bei užtikrina telefonų, kuriuose yra įdiegtos, gerą veikimą. Pagrindinis skirtumas tarp šių operacinių sistemų yra tai, kad skiriasi naudotojams prieinamų skaitmeninių programėlių skaičius bei atskirų personalizuotų nustatymų galimybės.

Telefono ekranas: įstrižainė, raiška ir ekranų tipai

Ar žinote, kokia yra naujausių išmaniųjų telefonų įstrižainė? Atsakymas – nuo 4 iki 5 colių. Specialistų nuomone, išmanieji telefonai, kurių įstrižainė yra iki 4 colių, puikiai tinka skambučiams, SMS žinučių rašymui, nuotraukų peržiūrai ir kt. veiklai, tačiau jeigu norite patogiau naršyti internete, žaisti, pavyzdžiui, 3D žaidimus ar telefoną naudoti darbui, vertėtų rinktis išmanųjį telefoną, kurio įstrižainė nuo 4 iki 5 colių. Pažymėtina, kad telefono ekrano įstrižainė nedaro įtakos telefono funkcionalumui, tačiau didesnės įstrižainės telefonu patogiau naudotis.

Kalbant apie išmaniųjų telefonų ekranų raišką, būtina paminėti, kad Full HD (1920 x 1080 pikselių) yra šiuolaikinių išmaniųjų telefonų ekrano raiškos standartas.

IPS, AMOLED bei LCD yra dažniausiai naudojami išmaniųjų telefonų ekranų tipai. IPS ekrano tipas pranašus tuo, kad gerai atvaizduoja spalvas, greitai reaguoja į lietimą, tačiau stipresnis ekrano apšvietimas reikalauja ženkliai didesnių energijos sąnaudų. AMOLED tipo ekranai pasižymi dideliu kontrastingumu ir energijos efektyvumu, tačiau jų gamybos kaštai santykinai dideli, o lyginant su jau minėtu IPS ekrano tipu, šio ekrano ryškumas yra mažesnis. LCD tipo ekranai gerai atkuria spalvas, tačiau jų reakcijos į lietimą laikas yra ilgesnis, o matomumas ryškioje saulėje nepakankamas.

Išmaniojo telefono procesorius, operatyvioji ir vidinė atmintys

Išmaniųjų telefono procesorius užtikrina sklandų telefono darbą, programėlių paleidimą ir kt. Patys žinomiausi yra 4 branduolių procesoriai, kurie užtikrina, kad naudodamiesi telefonu galėsite ir kokybiškai skambinti, siųsti pranešimus, žaisti mėgiamus žaidimus, naudotis įvairiomis programėlėmis ir t. t. Kalbant apie operatyviąją atmintį (RAM), pasakymas kuo daugiau, tuo geriau yra tinkamiausiais. Vis dėlto gyvenime telefoną renkamės pagal finansines galimybes, todėl tas „kuo daugiau“ ne visada lengvai pasiekiamas. Renkantis telefoną įsitikinkite, kad RAM yra ne mažiau kaip 1,5 GB, o tobuliausias variantas – 2 GB RAM. Kalbant apie vidinę atmintį, atminkite, kad verta kreipti dėmesį tik į tuos modelius, kurių vidinė atmintis bent 16 GB.

Komentaras “Mobiliojo telefono pasirinkimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE