Pagrindinis > Naujienos > Nacionalinė karjeros savaitė Vilkaviškyje

Nacionalinė karjeros savaitė Vilkaviškyje

,, Aš negaliu pakeisti vėjo krypties, tačiau galiu pakreipti bures, kad visada pasiekčiau savo tikslą.“/Jimny Dean/

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (apskr. VPK) Vilkaviškio r. PK su Marijampolės teritorinės darbo biržos Vilkaviškio jaunimo darbo centru lapkričio 24-28 dienomis vykdė projektą „Nacionalinė karjeros savaitė“, kurį globoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šio projekto tikslas – supažindinti moksleivius su profesijų įvairove ir taip juos paskatinti dar mokykloje pradėti ruoštis sėkmingai karjerai.

Lapkričio 24 dieną profesijų labirintais vaikščiojo Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos aštuntokai. Kokios asmeninės savybės būtinossėkmingaipolicininko veiklai, pasakojo Vilkaviškio r. PK bendruomenės pareigūnė Vilija Grybauskienė. Tai greita orientacija, operatyvus mąstymas, leidžiantis tinkamai vertinti situaciją ir priimti sprendimą, geri bendravimo įgūdžiai, sklandi kalba, tvarkinga išvaizda. Būtina nepriekaištinga reputacija, fizinis pasirengimas bei gera sveikata, tinkanti pareigoms vidaus tarnyboje.

Lapkričio 25 dieną Gražiškių gimnazijos III ir IV klasės mokiniams pareigūnė V. Grybauskienė papasakojo apie  policininko profesiją, vykdomą veiką, supažindino su šiai profesijai keliamais reikalavimais. Vilkaviškio jaunimo darbo centro vyr. specialistė Jūratė Drunienė pristatė  karjeros planavimo žingsnius, po filmų peržiūros vyko diskusija. Gimnazistai aktyviai domėjosi galimybėmis įsigyti profesinę kvalifikaciją. Susitikimo metu kalbėjome apie verslą ir savanorystę policijoje.

Kitomis savaitės dienomis karjeros savaitės renginys vyko ir Keturvalakių mokykloje-daugiafunkciame centre. Kartu su 9-10 klasių mokiniais bandėme įveikti profesijos labirintą, o pradinukai mokykloje atidarė kirpyklėlę. Kirpėja Danutė supažindino su kirpėjos darbu, parodė darbe naudojamas priemones, papasakojo apie plaukų priežiūrą. Kartu su mamomis ir kirpėja mokiniai  kūrė šukuosenas, kurias demonstravo susirinkusiems bendramoksliams, mokytojams ir svečiams.

Su vyresniųjų klasių mokiniais susitiko bendruomenės pareigūnė Vilija Grybauskienė. Pareigūnė kalbėjo apie galimybes įgyti policininko profesiją, pristatė savanorystės projektą „Savanoriai – žmonių saugumui“. V. Grybauskienė paminėjo, kad šiuo metu Vilkaviškio rajono policijos komisariate savanorišką veiklą vykdo 20 jaunuolių. Yra susidomėjusių tarnyba policijoje, ketinančių studijuoti teisę, kad vėliau galėtų savo gyvenimą susieti su šia tarnyba. Policijos savanoriai save realizuoja dalyvaudami prevencinėje veikloje. Itin  džiaugiamasi ir didžiuojamasi tais savanoriais, kurie kupini gerų idėjų ir pasiryžimo organizuoti darbą su jaunimu, jiems skirtus renginius.

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE