Pagrindinis > Dėmesio! > Nelaukite kol jūsų automobilį pavogs – apsaugos priemonių imkitės jau dabar!

Nelaukite kol jūsų automobilį pavogs – apsaugos priemonių imkitės jau dabar!

 

Pastarąją savaitę Marijampolės apskrities policijoje registruota keletas atvejų, kuomet gyventojai pasigedo savo automobilių ar juose buvusių daiktų.

Rugpjūčio 20 d. apie 07.20 val. Marijampolės sav. Šunskų mstl., miške, rastas sudegęs automobilis ,,VW Passat“ (pagamintas 1985 m.). Rugpjūčio 20 d. automobilis buvo pavogtas Marijampolėje Jaunimo g. Rugpjūčio 20 d. apie 13 val. marijampolietis pastebėjo, jog, patekus į neužrakintą jam priklausantį automobilį „VW Passat“ pavogtas akumuliatorius, butelis viskio, mobiliojo ryšio telefonas, kiti daiktai. Nuostolis apie 142 eurai. Rugpjūčio 21 d. vyriškis, kuris savo automobilį „Audi A4“ buvo palikęs aikštelėje prie namo R. Juknevičiaus g., apie 10 val. pastebėjo praviras automobilio dureles ir viduje išmėtytus daiktus bei pasigedo magnetolos. Jis patyrė 20 eurų nuostolį. Rugpjūčio 22 d. apie 07.30 val. vyriškis rado apvogtą automobilį „VW Passat“, kurį buvo palikęs prie namo Vytauto g. Iš automobilio dingo magnetola.

Rugpjūčio 23 d. apie 9 val. ryto R. Juknevičiaus gatvėje gyvenantis vyras pasigedo automobilio “Mercedes Benz S420 CDI”. Tą pačią dieną Tadžikistano pilietis nerado automobilio “Mersedes Benz”, kurį buvo palikęs Sporto g. esančioje aikštelėje. Ir Kazlų Rūdoje tą patį rytą vyriškis pasigedo savo automobilio “VW Touran”.

POLICIJA PATARIA:

 • Laikykite savo automobilį saugomose aikštelėse.
 • Pasirūpinkite, kad patikimos firmos meistrai Jūsų automobilyje įrengtų modernią signalizaciją.
 • Pastatydami automobilį, visuomet patikrinkite, ar veikia apsaugos sistema.
 • Jei apsaugos sistema nereaguoja į jūsų siųstuvėlio komandas arba reaguoja chaotiškai arba su „vėlavimu“, nepalikite toje vietoje savo automobilio be priežiūros.
 • Apdrauskite savo automobilį nuo vagystės.
 • Niekada nepalikite atrakintų durų ar atidarytų langų bei stoglangių net jeigu išeinate trumpam.
 • Jei laikote automobilį kieme, statykite jį gerai apšviestame kiemo plote, arčiau savo buto langų, įsitikinkite, kad jį užrakinote, uždarėte langus ir stoglangį.
 • Net palikdami automobilį savo garaže, spynoje nepalikite užvedimo raktelių, įjunkite apsauginę signalizaciją. Nepamirškite užrakinti paties garažo.
 • Nepalikite savo asmeninių net ir nevertingų daiktų automobilyje. Vagis negali žinoti, kad Jūsų rankinėje ar švarko kišenėje nėra nieko vertingo. Jis laušis į automobilį. O jeigu vis dėl to paliekate, paslėpkite taip, kad nebūtų akivaizdžiai matyti.
 • Policijos įstaigose pažymėkite automobilyje esančią muzikinę įrangą nuo vagystės. O jeigu ji išimama, pasiimkite kartu su savimi.
 • Pasikalbėkite su kaimynais saugumo tema. Paprašykite, kad pamatę ką nors įtartinai vaikščiojantį apie jūsų automobilį iš karto paskambintų Jums arba į policijos įstaigą.

Niekada neskubėkite priimti skubotų sprendimų!

 • Jeigu Jūs radote savo automobilį, nelieskite jo, nesėskite į vidų, nelieskite automobilyje esančių daiktų. Būtinai nedelsiant praneškite policijai telefonu 02 arba 112 visą parą. Atminkite, kad kiekvienas rastas ir užfiksuotas įkaltis gali būti lemiamas tiriant šį nusikaltimą.
 • Jeigu atsitiko taip, kad automobilis neatsirado, tikėtina, kad jį išardys dalimis ir bandys parduoti. Kadangi tik Jūs žinote atskirų automobilio detalių požymius, rekomenduojame aplankyti vietas, kur prekiaujama naudotomis dalimis. Atpažinus pagrobto automobilio dalis nedelsiant praneškite policijai ar nusikaltimą tyrusiam pareigūnui.
  Tik bendras mūsų darbas gali duoti teigiamų rezultatų!
  Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE