Pagrindinis > Regione > Kultūra > Nuskambėjo dainuojamosios poezijos koncertas „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…“

Nuskambėjo dainuojamosios poezijos koncertas „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…“

 

Nors dėl prasto oro vyšnios Suvalkijoje dar vis žalios, 5-asis dainuojamosios poezijos koncertas „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…“, atiduodantis pagarbą Amžinybėn išėjusiam maestro Vytautui Kernagiui ir jo nemariajai dainai, liepos 13 dienos vakarą įvyko. Kad ir ne ten dėl to paties oro sąlygų, kur planuota – Poezijos parke prie paminklinio akmens, bet sausakimšoje Marijampolės kultūros centro salėje. Koncertas prasidėjo organizatorių dainų ciklu apie angelus, kurių tekstų autorė marijampolietė Stefanija Navickienė, o muzikos autorius ir solistas – Rimantas Lekeckas. Jis likus keletui dienų iki renginio subūrė muzikantų kompaniją, kurie padėjo išpildyti dainų atlikimą. Kartu su Rimantu scenoje buvo Arūnas Šerpytis, Tomas Makluševičius ir Eglė Alenskaitė.

Juos scenoje pakeitė pagrindinis vakaro atlikėjas  – maestro V. Kernagio bendražygis Mikas Suraučius. Kompozitoriaus ir atlikėjo pasiklausyti prigužėjo pilnutėlė kultūros centro salė. Klausytojai turėjo progą ne tik išgirsti senas geras dainas, bet ir abiejų talentingų vyrų kūrybinio bendradarbiavimo prisiminimus.

Po koncerto vieni iš renginio rėmėjų – Marijampolės apskrities LIONS klubo vyrai – visus klausytojus vaišino vyšnios. Klubo prezidentas Sigitas Valančius padėkojo organizatoriams už kasmetinį rūpestį ir priminė keletą gražių jubiliejinių sutapimų. Šiemet tradiciniam koncertui – penkeri, Marijampolės apskrities LIONS klubui – penkiolika, o pasauliniam LIONS judėjimui – visas šimtas metų. Maestro V. Kernagis buvo LIONS klubo narys, o R. Lekeckas yra labai aktyvus klubo narys.

Taip pat renginį kasmet remia Marijampolės savivaldybės administracija, Šunskų seniūnija ir Šunskų kaimo bendruomenė.

Dar 2012 metais buvo pastatytas ir atidengtas paminklinis akmuo, įamžinantis maestro V. Kernagio ir poeto Marcelijaus Martinaičio kūrinį, virtusį daina „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…“. Iniciatoriai nusprendė kasmet vyšnių sirpimo laiku surengti dainuojamosios poezijos koncertą.

Vyšnios „prisirpo“ ir nuskambėjo dainomis, o organizatoriai visus dainuojamosios poezijos mylėtojus ir ištikimus renginių lankytojus kviečia į paramos renginį „Vakaras prie laužo“, kuris vyks rugsėjo 8 dieną Vekeriotiškės kaime.

Viešųjų ryšių tarnyba

Vytenio Skroblo nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE