Pagrindinis > Dėmesio! > Paežerių dvaro rūmuose eksponuojama Danutės Gražienės, Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės, Nijolės Šaltenytės, Mikalojaus Povilo Vilučio grafikos ir piešinių paroda

Paežerių dvaro rūmuose eksponuojama Danutės Gražienės, Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės, Nijolės Šaltenytės, Mikalojaus Povilo Vilučio grafikos ir piešinių paroda

Nuo spalio 5 d. iki gruodžio 30 d. Paežerių dvaro rūmuose eksponuojama Grafikos ir piešinių paroda.

Parodoje yra pristatoma keturių Lietuvos menininkų – Danutės Gražienės, Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės, Nijolės Šaltenytės ir Mikalojaus Povilo Vilučio – kūryba. Autorius vienija tai, kad visi savo kūrybos kelią pradėjo 8 dešimtmetyje, visų jų darbai yra tapę svarbia lietuvių grafikos istorijos dalimi, turėjo ir tebeturi įtakos jos tolesnei raidai.

Parodoje susiduria keturios skirtingos meno raiškos ir kūrybinės vizijos. Kiekvienas autorius yra ištobulinęs savitą braižą, jo dėka kuria unikalų meno pasaulį. Dėl to žiūrovas išvys turtingą plastinės raiškos spektrą – nuo piešinių tušu iki grafikos ir autorinių technikų, turės galimybę pamatyti skirtingus pasakojimus ir įvairių temų interpretacijas. Tuo pačiu kolekcija atskleidžia, kad trijų moterų kūryba labiau reprezentuoja romantinės ir metaforiškos lietuvių grafikos tradicijos tęstinumą. Tuo tarpu Vilučio darbų rinkinys atstovauja ekspresyviai, avangardinei nacionalinio meno krypčiai.

Nors visi dailininkai jau penktą dešimtmetį aktyviai dalyvauja meniniame gyvenime, šioje parodoje yra rodomi per pastarąjį dešimtmetį sukurti jų darbai. Antai Gražienė (g. 1950) eksponuoja 2013–2018 m. linoraižinių seriją. Kriaučiūnaitės rinkinį sudaro 2009–2019 m. laikotarpio mišrios technikos darbai. Šaltenytė pristato 2013–2019 m. estampus ir piešinius. Vilučio tušo piešiniai ir skaitmeninė grafika apima 2006–2019 m. laiko atkarpą.

Parodos metu vyks susitikimai su menininkais, vyks praktiniai įvairių technologijų užsiėmimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE