Pagrindinis > Dėmesio! > Paroda „Susitikimas su meistru”

Paroda „Susitikimas su meistru”

Nuo gegužės 5 d. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje (Vytauto g. 29) bus galima lankyti parodą „Susitikimas su meistru”. Joje lankytojai galės apžiūrėti įdomaus Marijampolės menininko, savamokslio, tačiau vieno iškiliausių Lietuvos tautodailininkų Romano Krasninkevičiaus grafikos darbus. Šiemet R. Krasninkevičiui būtų suėję 95-eri. Menininkas garsėjo sudėtinga biografija, skaudžiais gyvenimo posūkiais, bet ir ypatingu talentu, dideliu kūrybiškumu.

Parodoje eksponuojami kūriniai ne tik atskleis R. Krasninkevičiaus kūrybos bruožus, bet ir pasakos apie jį patį. „Mano paveikslai – tai mano dienoraštis, pavaizduotas ne rašalu, o medžio raižiniuose“ – apie savo darbus kalbėjo autorius. Todėl kai kuriuose darbuose atidesni žiūrovai suras ir patį autorių.

Gyvenimiška patirtis, domėjimasis menu nepažeidė R. Krasninkevičiaus liaudiškos pasaulėjautos, ryšių su tradicijomis. Jis pirmasis XX a. II pusėje su didele menine jėga išplėtojo medžio raižinių išraiškos galimybes. Išskirtinis jo kūrybos bruožas – raižinių
spalvinimas, kurio ėmėsi nuo 1964 m. Atspaustus raižinius spalvindavo dažniausiai guašu, bet papildydamas dažus įvairiais priedais.

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus parengtoje parodoje pasitelktos ir inovatyvios priemonės: eksponuojamame interaktyviame rėmelyje lankytojai turės galimybę stebėti grafikos darbų kūrimo procesą. Norinčius apžiūrėti parodą, kviečiame iš anksto registruotis tel. 8 343 54575.

2020 m. pabaigoje Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus muziejininkai taip pat parengė ir VIRTUALŲ TURĄ „Susitikimas su meistru”. Jame galima virtualiai susipažinti su menininko darbais, sužinoti biografijos faktus bei apsilankyti vietose, susijusiose su kūrėju. Turą rasite adresu: https://turas.marijampolesmuziejus.lt

Virtualus turas bei paroda parengti pagal projektą „Romanas Krasninkevičius: gyvenimas – grafika“, kurį finansavo Lietuvos Kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė.

Tad kviečiame prisiminti išskirtinio talento kūrėją ir pasigrožėti jo darbais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE