Pagrindinis > Dėmesio! > Paskubėkite atsiimti nemokamai dalinamas kompostavimo dėžes

Paskubėkite atsiimti nemokamai dalinamas kompostavimo dėžes

 

 Nuo praėjusių metų pabaigos Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centre gyventojams nemokamai dalinamos  specialios, bioskaidžiosioms  atliekoms kompostuoti skirtos dėžės. Centras nupirko 14 tūkstančių kompostavimo dėžių,  pagal gyventojų skaičių jas paskirstė apskrities savivaldybėms.

 „Jau išdalinta daugiau nei 12 tūkstančių kompostavimo dėžių, – sakė Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Bagušinskas. – Pirmiausiai skirtas dėžes išdalinome Vilkaviškio, Šakių savivaldybėse, šioms savivaldybėms  jau nuvežti papildomi dėžių kiekiai. Tačiau Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojai kol kas šias dėžes ima nenoriai – iš skirtų beveik 1700 kompostavimo dėžių čia išdalinta tik apie 700.“

 Kompostavimo dėžės yra nupirktos gavus ES struktūrinių fondų paramą, todėl jas išdalinti gyventojams ir pateikti ataskaitą reikės dar šį rudenį.

 UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras ragina individualių namų valdų savininkus ir sodo sklypų savininkus, dar nesuskubusius pasiimti nemokamai dalinamų dėžių biosklaidžiosioms atliekoms, tai padaryti artimiausiu metu .

 „Gyventojai įsipareigoja, kad  naudodami šias dėžes patys sutvarkys savo bioskaidžiąsias atliekas, patys savo reikmėms sunaudos pasigamintą kompostą, – sakė A. Bagušinkas. – Siekiame, kad atliekų, patenkančių į regioninį sąvartyną, kiekis nuolat mažėtų, todėl ir stengiamės sudaryti sąlygas gyventojams patiems tvarkyti savo atliekas“.  Direktorius priminė, kad šalies Vyriausybė nuo 2016 metų įveda naują ekologinį atliekų tvarkymo mokestį – jau nuo ateinančių metų į šalies biudžetą savivaldybės privalės sumokėti 20 eurų už toną atliekų, kurios pateks į sąvartyną. Vėliau mokestis dar bus kasmet didinamas. Savivaldybės šį mokestį turėtų įskaičiuoti į gyventojų mokamus mokesčius už atliekų tvarkymą.  Todėl yra labai svarbu, kad atliekų kiekiai, o taip pat ir būsimi mokesčiai už atliekų tvarkymą  mažėtų.

Marijampolėje kompostavimo dėžės dalinamos kiekvieną  darbo dieną Vokiečių g. 10. Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio dėžės dalinamos nuo 9 iki 18 valandos,  penktadieniais jos išduodamos nuo 9 iki 16.45,  pietų pertrauka 12 – 12.45 val. 

Sutarties pasirašymui reikalinga: asmens dokumentas; namų valdos ar/ir sodo sklypo tikslus adresas. 

Nustatytomis dienomis kompostavimo dėžės  išduodamos:

  • Kalvarijoje – adresu Šilo g. 25, Kušliškių k., Kalvarijos sav., žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje (prie uždaryto Kalvarijos sąvartyno) – trečiadieniais nuo 10 iki 17 val.
  • Kazlų Rūdoje – adresu M. Valančiaus g. 17 A, Kazlų Rūda – trečiadieniais nuo 10 iki 17 val.
  • Šakiuose – adresu Sodų g. 15, Šakiai – trečiadieniais nuo 8 iki 17 val. (pietūs nuo 12 iki 12:45 val.).
  • Vilkaviškyje – adresu Šiaurės g. 20, Vilkaviškis – trečiadieniais nuo 8 iki 17 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE