Pagrindinis > Namai > Būstas > Plisuotos žaliuzės uždengia nestandartinius langus

Plisuotos žaliuzės uždengia nestandartinius langus

Statant namą paprastai ieškoma netradicinių langų variantų. Taip palėpėje ar viršutiniame aukšte įrengiami trapecijos, trikampio ar ovalo formos langai. Terasų ar didelių balkonų sienos taip pat būna įstiklinamos nuo grindų iki pat lubų. Tačiau neįprastos formos bei matmenų lango uždengimas kelia nemažų keblumų: paprastiems, stačiakampiams langams tinkančių roletų ar žaliuzių ant netaisyklingų langų juk neuždėsi, o užuolaidos irgi ne visada išsprendžia problemą. Tad, ką tokiu atveju reikėtų daryti? Išeitis – plisuotos žaliuzės.

Forma ir dydis nuo šiol – nesvarbu

Kai kuriais atvejais net ir patinkančios užuolaidos ant lango negali būti pakabinamos. Taip nutinka tada, kai langas yra nestandartinės formos ar dydžio. Tačiau šiuo metu prekyboje galima rasti tarpinį roletų ir užuolaidų variantą. Tai – plisuotos žaliuzės. Iš įvairaus dydžio audinio, kuris taip pat naudojamas ir roletų gamyboje, pasiūtos žaliuzės pritaikomos prie lango išvaizdos. Taigi, langas gali būti neįprastos formos, nes bet kuriuo atveju jo kontūrus atitinkančios plisuotos žaliuzės efektyviai apsaugos kambarį nuo saulės šviesos ir aplinkinių žvilgsnių. Be to, plisuotomis žaliuzėmis galima uždengti visai nedidelius rūsio ar palėpės langelius arba sukurti vientisą didelių terasų, balkonų vitrinų ar žiemos sodų uždengimą. Kaip ir forma, šio tipo žaliuzių dydis – varijuoja priklausomai nuo pirkėjo pageidavimų.

Didžiausią dėmesį reikėtų skirti audiniui

Ne taip seniai rinkoje atsiradusios plisuotos žaliuzės vis labiau veržiasi ir į lietuvių namus. Priešingai nei tradicinės iš metalo ar plastiko gaminamos žaliuzės, šios siuvamos iš audinio, kuris specialiai suklostuojamas. Įvertinus lango dydį, klosčių plotis gali būti siauresnis arba platesnis. Dideliems langams ir erdvioms patalpoms patariama rinktis plačių juostų plisuotas žaliuzes. Taip kambario interjere bus išlaikytos proporcijos, smulkios klostės vizualiai nepradings, bus sukuriama dinamiška nuotaika ir harmonija. Kita vertus, norint uždengti siaurą, nedidelį palėpės ar rūsio langelį, plačios žaliuzių juostos atrodys ne kaip; tokiu atveju geriau rinktis smulkesnes plisuotas žaliuzes (vietoj 2,5 cm rinktis 1,5 cm pločio klostes).

Platus ir plisuotų žaliuzių atspalvių ir raštų asortimentas. Norintys gali rinktis net ir lininio audinio žaliuzes. Tačiau svarbu įvertinti šviesos intensyvumą: jei patalpa yra šiaurinėje pusėje, lauke auga dideli medžiai ir sudaromas šešėlis, tamsių plisuotų žaliuzių nevertėtų rinktis. Tokiems kambariams tinkamesnės šviesaus audinio žaliuzės. Tad, rinkdamiesi, nesivadovaukite vien patinkančia spalva ar ornamentu, pagalvokite, kiek šviesos patalpoje norite turėti.

Plisuotų žaliuzių montavimas ir priežiūra

Priklausomai nuo lango formos ar dydžio, šiek tiek skiriasi ir plisuotų žaliuzių montavimas bei valdymo mechanizmai. Pastaruosius pasirenka pats žmogus, pagal tai, kas jam atrodo patogiau tvirtinimo bei kainos prasme. Daugelis langų uždengimais prekiaujančių salonų, tame tarpe ir „Domus Lumina“, pasirūpina žaliuzių montavimu, todėl pirkėjams nereikia nieko patiems nei gręžti, nei reguliuoti. Tai – patogu, nes prie netradicinių langų kabinti žaliuzes yra sudėtingiau negu prie standartinių pritaisyti roletus ar užuolaidas.

Kai kada ne tik uždengti neįprastus langus yra sunku: jų priežiūra gali kelti ne ką mažesnius rūpesčius. Bet plisuotos žaliuzės atsparios vandeniui bei cheminių medžiagų sudėtyje daug neturinčioms skalbimo priemonėms. Taigi, jei vasaros metu ant didelį terasos langą dengiančios žaliuzės matyti vabzdžių pėdsakų, tą vietą galima išplauti. Lygiai taip pat galima nusiurbti palėpės langą uždengiančią plisuotą uždangą, jei ant jos nusėdę daug dulkių. Tad, ieškoti alternatyvų užuolaidoms ar roletams ant plačių, neįprastų geometrinių formų langų jau nebereikia, kadangi išeitis tam gali būti plisuotos žaliuzės.

Užs.

3 komentarai(-ų) “Plisuotos žaliuzės uždengia nestandartinius langus

  1. Labai gražu tokios žaliuzės, tik gali būti sunkoka patiems valytis langus. Mes kviečiamės įmonę visiems langams išvalyti ar taip ar taip, tai žaliuzės nebuvo problema. Viskam yra išeičių.

  2. labai geras straipsnis, dėkoju. man tai plisuotos labiausiai patinka dėl to, kad glaima uždengti ne tik nuo viršaus, bet ir nuo apačios.

  3. Anksčiau matydavau tik sintetinio audinio pigias ir nekokybiškas tokio tipo žaliuzes, tačiau dabar žinau, kad tikrai yra ir gerų tokio tipo variantų, netgi svarstau savo namuose būtent tokias dėti, nes atrodo įdomiau nei įprastos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE