Pagrindinis > Regione > Kultūra > Poezijos parke – teatras po atviru dangumi

Poezijos parke – teatras po atviru dangumi

Marijampolės Poezijos parke nematyta veikla – teatras po atviru dangumi. Tęsiant projekto „PARKAS GYVAI“ renginių ciklą, asociacija „Marijampoliečiai“, bendradarbiaudama su Marijampolės savivaldybe, marijampoliečius pakvietė į pantomimos spektaklį.

Su pantomima marijampoliečius supažindino vienintelis Lietuvoje profesionalus repertuarinis pantomimos teatras su nuolatine trupe – Kauno pantomimos teatras. Pantomimos teatro aktoriai vaidino dramatiškus bei žaismingus etiudus, o po pasirodymo su mažaisiais žiūrovais dalinosi pantomimos paslaptimis.

Pantomimos kūrinio atlikėjas – mimas. Pantomima (graikiškai pantomimos „viską mėgdžiojantis“) – vaidinimas be žodžių, pagrįstas plastiniais judesiais, gestais, kūno išraiškos (pantomimika) ir veido raumenų judesiais (mimika). Šiomis priemonėmis atskleidžiami vidiniai išgyvenimai, jausmai, būsenos bei vidinis personažo gyvenimas.

„Marijampolė garsėja kaip drąsių, originalių idėjų miestas, čia svarbią vietą užima kultūros puoselėjimas. Kultūra žmogų ugdo, keičia požiūrį į gyvenimą. Todėl ir organizavome teatrą po atviru dangumi, priminti, paskatinti marijampoliečių atvirumą kaitai ir laisvei“,  – sako asociacijos „Marijampoliečiai“ vadovė Vaida Kelerytė.

„Parkas gyvai“ – renginių ciklas po atviru dangumi, kurį sudaro daug veiklų ir renginių. Marijampoliečiai bei miesto svečiai Poezijos parke jau dalyvavo kino vakare ir žiūrėjo Šarūno Marčiulionio dovanotą filmą „Kita svajonių komanda“, o aktyvų laisvalaikį mėgstantys miestelėnai dalyvavo organizuotose orientacinėse varžybose dviračiais.

Kitas projekto „Parkas gyvai“ renginys – kino vakaras N16 Vytautui Šapranauskui atminti „Valentinas už 2rų“ Marijampolės gyventojų laukia rugpjūčio 22 d., o rugsėjo 5 d. vasarą palydėsime džiazo koncertu po atviru dangumi „Atsistatydinę iš gyvenimo ir atsidavę džiazui – „Retired musicians social club“.

Aušrinė LENKAUSKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE