Pagrindinis > Kitos temos > Praktiškos įžvalgos formuojant tobulą odos priežiūros rutiną

Praktiškos įžvalgos formuojant tobulą odos priežiūros rutiną

Kiekviena norime atrodyti nepriekaištingai ir kasdien grožėtis savo nuostabiai atrodančia oda, tačiau tenka pripažinti, jog daugumai iš mūsų tenka susidurti su įvairiais savo odos priežiūros sunkumais. Vienoms negelbėja pasirenkamos kosmetikos priemonėms, o kitoms netinka naudojami makiažo produktai. Nereikia pamiršti ir pačių įvairiausių alerginių reakcijų maisto produktams, neigiamų aplinkos veiksnių daromo žalingo poveikio odai ir kt. Taigi, kai yra tiek daug veiksnių, galinčių įtakoti mūsų odos būklę, tampa ypatingai svarbu suformuoti tobulą odos priežiūros rutiną.

Sužinokite savo odos tipą

Kaip teigiama shop.kosmetikosdnr.lt svetainėje, tinkama odos priežiūros rutina prasideda nuo to, kad žinote, koks jūsų odos tipas. Tai reiškia, kad jei išsiaiškinsite savo odos tipą, taip pat galėsite lengviau sužinoti ir, kaip ja turėtumėte pasirūpinti.

– Sausa oda pleiskanoja arba yra šiurkšti.

– Riebi oda yra blizganti, riebi, gali būti su didelėmis poromis.

– Mišri oda vienose vietose (skruostai) yra sausa, o kitose (kakta, nosis ir smakras) – riebi.

– Jautri oda, panaudojus kai kurias makiažo priemones ar kitus produktus, gali perštėti, deginti ar niežėti.

– Normali oda yra subalansuota, švari ir nėra jautri.

Normalios ir (arba) komplikuotos odos valymas

Norėdamos nusiprausti veidą, nesiimkite bet kokio muilo, kuris yra duše ar prie kriauklės. Taip pat nemanykite, kad turite pirkti prabangius ir brangius produktus. Tiesiog raskite jums tinkančią odos priežiūros priemonę. Pirštų galiukais ant savo veido odos užtepkite švelnų odos valiklį. Nešveiskite veido. Nuplaukite dideliu kiekiu šilto vandens ir nusausinkite. Jei oda išsausėja arba tampa riebi, išbandykite kitą valymo priemonę.

Sausos odos valymas

Šio tipo odai naudokite švelnų valiklį, kuriame nėra alkoholio ar kvapiųjų medžiagų. Šios sudedamosios dalys gali dar labiau išsausinti jūsų odą. Švelniai nuvalykite odą, tada nuplaukite dideliu kiekiu šilto vandens. Nenaudokite karšto vandens – jis greičiau pašalina natūralius veido riebalus, kurių reikia jūsų odai. Kartą per savaitę pabandykite atlikti odos šveitimą, kad atsikratytumėte pleiskanojančių odos ląstelių. Dėl to oda atrodys švaresnė ir lygesnė. 

Riebios odos valymas

Veidui valyti naudokite putojantį valiklį be riebalų. Nuplaukite dideliu kiekiu šilto vandens. Po to galite naudoti toniką arba odos poras sutraukiančią priemonę, bet būkite atsargūs, nes tai gali sudirginti odą. Šie produktai gali pašalinti papildomus riebalus, todėl veidas mažiau blizga ir padeda išlaikyti odą švarią.

Jautrios odos valymas

Nuplaukite veidą švelniu valikliu ir nuplaukite šiltu vandeniu. Netrinkite odos rankšluosčiu – švelniai ją nusausinkite. Šveitimas gali sudirginti jautrią odą. Stenkitės nenaudoti kosmetikos produktų, kurių sudėtyje yra alkoholio, muilo, rūgšties ar kvapiųjų medžiagų. Vietoj to produkto etiketėje ieškokite raminančių ingredientų, pavyzdžiui, alavijo, ramunėlių, žaliosios arbatos polifenolių ir avižų. Kuo mažiau sudedamųjų dalių produkte, tuo laimingesnis gali būti jūsų veidas.

Odos drėkinimas

Galbūt manote, kad esate per jaunos, kad jums reikėtų drėkinamojo kremo, arba jūsų oda per riebi, tačiau visų tipų odai drėkinamojo kremo reikia kasdien. Tepkite jį, kol oda dar drėgna po prausimosi, tokiu būdu padedant sulaikyti drėgmę. Jei turite spuogų arba jūsų oda riebi, ieškokite lengvo drėkinamojo kremo, kurio sudėtyje nėra riebalų, todėl jis neužkemša porų.

Naudokite apsauginį kremą nuo saulės

Jūsų drėkinamojo kremo sudėtyje jau gali būti apsauginio kremo nuo saulės. Tačiau pravartu naudoti ir atskirą papildomą apsaugą. Saulė gali pažeisti jūsų odą vos per 15 minučių. Ieškokite plataus spektro apsaugos nuo saulės priemonių, kurių SPF ne mažesnis kaip 30. Naudokite jį kasdien, net jei nėra saulės ir net jei šalta. Pakartotinai tepkite kremą nuo saulės kas 2 valandas.

Kada turėtumėte prausti odą?

Per dažnai prausiantis galite išsausinti odą, todėl daugumai žmonių pakanka praustis kartą per dieną. Ryte veidą nuplaukite drungnu vandeniu. Minkštu rankšluosčiu jį nusausinkite. Vakare veido odą prausiantis valikliu arba švelniu muilu atsikratysite dienos nešvarumų ir makiažo. Jei mankštinatės ar sportuojate, po fizinės veiklos veidą galite nusiprausti švelniu valikliu. Prakaitas gali užkimšti poras ir dar labiau paskatinti spuogų atsiradimą.

Miegoti eikite be makiažo

Kai esate pavargusios, gali būti viliojanti pagunda eiti miegoti nenusivalius veido odos. Tačiau ant odos paliktas makiažas gali užkimšti poras ir nulemti spuogų atsiradimą. Todėl nuplaukite jį švelniu valikliu arba makiažo valikliu. Naudokite minkštą prausiklį arba vatos tamponėlius. Jei naudojate priemones nuo spuogų, dabar tinkamas laikas jas naudoti – kai veidas švarus ir nenaudojate makiažo. Tuo tarpu, jei manote, kad kartas nuo karto nenusiplovus makiažo nėra nieko blogo eiti miegoti, tokio požiūrio turėtumėte kaipmat atsisakyti, kadangi priešingu atveju rizikuojate pažeisti savo veido odą.

Viskas apie spuogus

Kodėl spuogai dažniausiai prasideda paauglystėje? Dėl brendimo jūsų organizme gaminasi daugiau hormonų, dėl kurių oda gamina daugiau sebumo – riebalų, kurie išsiskiria iš porų. Per didelis riebalų kiekis ir negyvos odos ląstelės gali užkimšti poras ir jose sulaikyti bakterijas. Tokiu atveju mikrobai dauginasi ir atsiranda vis daugiau spuogų.

Kaip gydyti spuogus

Neišspauskite spuogų! Tai gali sukelti infekciją ir netgi nulemti randų susiformavimą. Vietoj to išbandykite odos priežiūros priemones, skirtas kovai su spuogais. Jų būna losjonų, kremų, gelių ir kaukių pavidalu. Atidžiai laikykitės nurodymų. Jei naudosite jų per daug arba per dažnai, jie gali sudirginti odą ir sukelti daugiau odos problemų. Tiesiog būkite kantrios – jų veikimas gali užtrukti 8 savaites. Jei spuogai išties stiprūs, kreipkitės pagalbos į dermatologą. Kaip bebūtų, neturėtumėte pamiršti, kad spuogų atsiradimui didelės įtakos gali turėti ir jūsų gyvenimo būdas. Todėl jei jūs nesate paauglė ir vis dažniau susiduriate su šia problema, būtų pats metas pagalvoti apie tai, kaip atrodo jūsų kasdienė mityba ir koks yra jūsų gyvenimo būdas.

Spuogelių maskavimas

Kad spuogai būtų mažiau pastebimi, galite juos paslėpti neriebiomis makiažo priemonėmis. Makiažo pagrindas gali padėti paslėpti didesnius spuogus. Korektorius paslepia mažesnius pažeistus odos plotelius. Taip pat galite paslėpti spuogus ir kartu juos gydyti. Kai kurių tonuojančių kremų ir maskuojamųjų kremų sudėtyje yra salicilo rūgšties arba benzoilo peroksido, kurie padeda išdžiovinti spuogelius. Nustokite naudoti bet kokį produktą, jei jis vargina jūsų odą arba sukelia daugiau spuogų.

Saulės įdegio pavojai

Galbūt jums patinka būti įdegusioms, tačiau, kai oda keičia spalvą nuo saulės arba soliarumų įdegio, jai labai reikšmingai pakenkiama. Dėl ultravioletinių spindulių poveikio gali padidėti tikimybė susirgti odos vėžiu – dabar arba vėliau. Taip pat oda gali tapti raukšlėta, būti išsausėjusi ir ant jos gali atsirasti dėmelių. Reguliariai naudojantis soliariumais tikimybė susirgti melanoma (odos vėžiu) padidėja net 8 kartus.

Dirbtinis įdegis

Jei norite saugiau įdegti, išbandykite savaiminio įdegio priemones be saulės. Jos nudažo odą ir yra įvairių formų, įskaitant losjonus, purškiklius ir servetėles. Arba galite išbandyti ir purškiamą įdegį, kuomet šios srities specialistas purškia įdegį tiesiai ant jūsų odos. Jei norite greitai įdegti, išbandykite bronzantą. Tai teptuku tepama pudra arba tonuotas kremas, suteikiantis šviežio įdegio įspūdį. Tačiau nepamirškite, kad vis tiek turėsite saugoti odą nuo saulės. Kaip bebūtų, jei jums iš tikrųjų rūpi jūsų odos būklė ir jūs norite, jog ji atrodytų nepriekaištingai, tikrai neturėtumėte persistengti naudodamos dirbtinio įdegio priemones. Kuo rečiau jas naudosite, tuo bus geriau jūsų odai.

Makiažo pasirinkimas

Jei naudojate makiažą, rinkitės priemones, kurių etiketėje nurodyta, jos nesukelia alergijos ir nedirgina odos. Tokiu atveju makiažo priemonės bus lengvesnės ir mažiau užkimš jūsų veido odos poras. Ieškokite makiažo priemonių, kurios yra vandens, o ne aliejaus pagrindo. Ant kai kurių produktų yra nurodyti galiojimo terminai, tačiau paprastai moterys nėra pratusios į juos atsižvelgti. Ir, žinoma, tai yra didelė klaida. Dažniausiai pirmiausia reikės pakeisti akių makiažą. Pavyzdžiui, nenaudokite blakstienų tušo ilgiau nei 4 mėnesius. Trumpiau tariant, jei norite apsaugoti savo odą ir išvengti įvairių galimų problemų, minėtas naudojamų makiažo priemonių galiojimo laikas yra labai svarbus.

Saugaus makiažo naudojimo patarimai

Nesidalykite makiažo priemonėmis. Kai parduotuvėse išbandote makiažą, naudokite šviežius aplikatorius. Netapšnokite akių pieštuko vokų viduje, nes jis gali sudirginti akis. Jei turėjote akių infekciją, įsigykite naujas makiažo priemones, kad neužsikrėstumėte iš naujo. Niekada nesidarykite makiažo automobilyje arba autobuse. Dėl smūgio ar posūkio galite įbrėžti akį arba į ją gali patekti makiažo ir mikrobų. Tai reiškia, kad visuomet turėtumėte būti budrios ir elgtis atsakingai.

Klaidinga reklama

Reklamoje matydamos tobulą modelio odą galite norėti įsigyti ne vieną kosmetikos produktą. Tačiau neturėtumėte apsigauti. Kad jos atrodytų taip puikiai, reikia visos stilistų ir profesionalų komandos. Šiandien galima labai lengvai skaitmeniniu būdu pašalinti spuogus ir strazdanas. Apšvietimo ekspertai naudoja šviesą ir šešėlius, kad parodytų geriausius modelio bruožus. Todėl jei jūs visuomet vadovausitės tik tuo, ką matote kosmetikos priemonių reklamose, galite susidaryti labai klaidingą nuomonę ir tokiu būdu reikšmingai pakenkti savo odos priežiūros rutinai.

Kiti jūsų odai kenkiantys veiksniai

Stenkitės vengti įpročių, dėl kurių gali atsirasti spuogų, paraudimų ir randų. Nekrapštykite odos, ypač spuogų. Laikykite plaukų laką ir gelį atokiau nuo veido. Jie gali užkimšti poras. Nenešiokite aptemptų galvos apdangalų ar vilnonių kepurių, kurios gali sudirginti odą. Nerūkykite. Tai gali sendinti odą, ji gali pagelsti ir išsausėti.

Maistas ir miegas sveikai odai

Išlaikykite sveiką odą maitinantis protingai. Jūsų mitybos racione turėtų būti pakankamai daržovių, vaisių ir viso grūdo produktų. Rinkitės liesus baltymus, pavyzdžiui, vištieną, žuvį, liesą mėsą, pupeles ir kiaušinius. Venkite maisto produktų, kuriuose yra daug cholesterolio, transriebalų, sočiųjų riebalų, druskos ir cukraus. Daug miegokite, kad išvengtumėte tamsių ratilų, smulkių raukšlelių, papilkėjusios odos ir kitų šalutinių blogo poilsio padarinių. Atsipalaiduokite! Netgi stresas gali sukelti odos išbėrimą. Ir būtinai vartokite pakankamai vandens.

Taigi, neabejotinai yra labai daug sprendimų, kurie turi tiesioginės įtakos jūsų odos būklei. Ir akivaizdu, kad galbūt kai kurioms iš jūsų visa tai pasirodė, kaip labai sudėtingas ir varginantis procesas. Tačiau vėlgi, jei jūs įsigilinsite į tai, kas buvo paminėta, neilgai trukus suprasite, kad vis dėlto pasirūpinti savo oda nėra jau taip sudėtinga, jei bėgant laikui minėtus sprendimus įtrauksite į savo kasdienę rutiną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE