Pagrindinis > Kitos temos > Praktiški patarimai finansinei sėkmei pasiekti

Praktiški patarimai finansinei sėkmei pasiekti

Kaip ir siekiant bet kokio kito tikslo, norint stabilizuoti savo finansus ir tapti finansiškai sėkmingam, reikia išsiugdyti gerus finansinius įpročius. Todėl jei jūs jau kurį laiką vėl ir vėl sau užduodate tuos pačius klausimus, susijusius su savo finansinės padėties gerinimu ir finansinės sėkmės siekimu, jums neabejotinai praverstų ir keli praktiški patarimai, kurių pagalba turėtumėte stabiliau judėti link savo užsibrėžto tikslo.

Taupymą paverskite automatiniu

Tai turėtų būti svarbiausias jūsų prioritetas, ypač jei dar neturite tvirto „skubios pagalbos“ fondo. Pasirūpinkite, kad tai būtų pirmoji sąskaita, į kurią numatytą dalį pinigų pervedate kiekvieną atlyginimo dieną, ir automatiškai perveskite nustatytą sumą iš savo atsiskaitomosios sąskaitos į santaupoms skirtą sąskaitą (t.y. turėtumėte išskaidyti savo turimas ir naudojamas sąskaitas). Trumpiau tariant, net negalvokite apie šią finansinę operaciją – tiesiog pasirūpinkite, kad ji būtų atliekama kiekvieną mokėjimo dieną.

Be abejo, žmonėms, kurie visą savo gyvenimą visiškai negalvojo apie taupymą, šis patarimas gali skambėti kaip labai sudėtinga ir daug pastangų bei valios reikalaujanti užduotis. Tačiau nepaisant to, kokie iki šiol bebuvo jūsų išlaidavimo įpročiai, jei taupyti pradėsite palaipsniui ir kartu šį procesą paversite automatiniu, viskas eisis gerokai paprasčiau, nekeliant jums per daug didelio papildomo streso.

Kontroliuokite savo impulsyvias išlaidas

Tai yra pati didžiausia daugelio iš mūsų problema. Impulsyvios išlaidos maistui, drabužiams ar bet kokiems internetiniams pirkiniams yra didelė mūsų finansų našta, o daugeliui žmonių – didžiausia jų asmeninio biudžeto spraga ir tikrų tikriausias kelias atsidurti sunkioje finansinėje padėtyje. Todėl jei jūs taip pat esate iš tų žmonių, kurių gyvenime impulsyvių išlaidų yra pakankamai daug, dabar būtų pats metas sunerimti ir gerai pagalvoti apie tai, kaip paskirstote savo pinigus.

Nepaisant to, kiek jūs uždirbate, jei jūs pasiduosite impulsyviam pirkimui, labai greitai galite išeikvoti savo biudžetą ir suprasti neturintys nei vieno cento. Be to, nemaža dalis žmonių impulsyviai apsipirkinėja dėl psichologinių bėdų, kuomet tokiu būdu jie stengiasi išspręsti įvairias savo gyvenime esančias problemas. Žinoma, to padaryti jiems nepavyks ir apsipirkinėjimo jiems teikiamas malonumas būna tik trumpalaikis. Tuomet, kai šis poveikis pasibaigia, jie vėl sugrįžta į pradinę būseną, kuri, beje, būna dar prastesnė, nes jie taip pat supranta, jog susidūrė ir su asmeninių finansų trūkumu.

Įvertinkite savo išlaidas ir gyvenkite taupiai

Jei niekada nesekėte savo išlaidų, išbandykite vieno mėnesio iššūkį. Tada įvertinkite, kaip leidžiate savo pinigus, ir pažiūrėkite, ko galite atsisakyti arba ką galite sumažinti. Nuspręskite, ar kiekvienos išlaidos yra būtinos, tada atsisakykite nereikalingų. Tiesą sakant, labai daug žmonių nėra visiškai tikri, kur kiekvieną mėnesį nukeliauja jų pinigai. Tais atvejais, kai pradedam daugiau dėmesio skirti savo išlaidų sekimui, dažnai akimirksniu suprantama, jog dalis išlaidų yra visiškai neprasmingos ir jas galima labai lengvai eliminuoti, tokiu būdu sutapant ir daug daugiau lėšų, kurių pagalba būtų galima sustiprinti ir savo finansinį pagrindą.

Investuokite į savo ateitį

Jei esate jaunas, tikriausiai mažai galvojate apie pensiją. Tačiau tai svarbu. Net jei manote, kad pensiją visada galėsite planuoti vėliau, padarykite tai dabar. Jūsų investicijų augimas laikui bėgant bus nuostabus, jei pradėsite nuo 20 metų. Žinoma, jums visų pirma reikėtų atlikti bent jau nedidelį tyrimą, bet kad ir ką darytumėte, pradėkite dabar! Informacijos šiandien yra apstu, todėl jums tikrai neturėtų būti sudėtinga atrasti atsakymus į jums iškilusius klausimus.

Kaip bebūtų, jei jūs nesivadovausite minėtu neteisingu požiūriu ir pradėsite savo senatve rūpintis jau dabar, galite būti tikri, kad tuomet, kai ateis laikas išeiti į pensiją, jūs būsite patenkinti savo sprendimais, nes tuomet būsite užsitikrinę labai ramią ir finansiškai stabilią senatvę.

Saugokite savo šeimą

Pirmas žingsnis – kaupti lėšas skubios pagalbos fondui, kad, jei kas nors nutiktų, turėtumėte pinigų. Jei turite sutuoktinį ir (arba) vaikų, būtinai apsidrauskite gyvybę ir sudarykite testamentą – kuo greičiau! Taip pat pasidomėkite kitais draudimais, pavyzdžiui, būsto savininko ar nuomininko draudimu.

Panaikinkite skolas ir venkite jų

Jei turite kreditinių kortelių, vartojamųjų paskolų ar kitų panašių skolų, turite pradėti skolų naikinimo planą. Sudarykite skolų sąrašą ir išdėstykite jas eilės tvarka nuo mažiausio likučio viršuje iki didžiausio apačioje. Tada sutelkite dėmesį į viršuje esančią skolą ir skirkite jai kuo daugiau lėšų, net jei tai būtų tik papildomi 40-50 EUR (geriau daugiau). Kai ši suma bus sumokėta, švęskite! Tada paimkite visą sumą, kurią mokėjote (tarkime, 70 EUR minimalią įmoką ir 50 EUR papildomą įmoką, iš viso 120 EUR), ir pridėkite ją prie kitos didžiausios skolos minimalios įmokos. Tęskite šį procesą, vis didindami papildomą sumą, kol sumokėsite visas skolas. Tai gali užtrukti kelerius metus, tačiau tai labai naudingas ir reikalingas procesas.

Naudokite „vokų sistemą“

Tai paprasta sistema, leidžianti stebėti, kiek pinigų turite išlaidoms. Tarkime, kiekvieną atlyginimo dieną savo biudžete atidedate tris sumas – vieną degalafms, kitą maisto produktams, trečią – maistui. Išimkite šias sumas atlyginimo dieną ir sudėkite jas į tris atskirus vokus. Taip galėsite lengvai stebėti, kiek jums liko kiekvienai iš šių išlaidų, o kai pritrūksite pinigų, iš karto tai sužinosite. Šioms kategorijoms neišleisite per daug. Jei reguliariai per greitai pritrūkstate pinigų, gali tekti iš naujo apsvarstyti savo biudžetą.

Sąskaitas apmokėkite iš karto arba automatiškai

Vienas iš gerų įpročių – apmokėti sąskaitas iš karto, kai tik jos gaunamos. Be to, kiek įmanoma, stenkitės, kad jūsų sąskaitos būtų apmokamos per automatinį atskaitymą. Tai galima labai lengvai atlikti naudojantis savo internetine bankininkyste. Taip bus pasirūpinta visomis jūsų biudžete esančiomis reguliariomis išlaidomis.

Skaitykite apie asmeninius finansus

Kuo daugiau mokysitės, tuo geriau seksis tvarkyti savo finansus. Todėl jei iki šiol į rankas imdavote tik jūsų mėgstamo žanro romaną, dabar būtų pats metas savo skaitymo įpročius retkarčiais pakoreguoti. Jei investuosite į savo žinias, tvarkyti savo asmeninius finansus jums bus gerokai lengviau. Laimei, informacijos šiandien yra daugybė, todėl nei vienam iš jūsų neturėtų iškilti sunkumų lengviau įsigilinant į asmeninių finansų valymo sritį. Be to, didelė dalis tokios naudingos informacijos yra visiškai nemokama ir lengvai prieinama naudojantis internetu.

Siekite padidinti savo grynąsias pajamas

Darykite viską, ką galite, kad padidintumėte savo grynąsias pajamas, mažindami turimas skolas, didindami santaupas, didindami pajamas arba atlikdami visus šiuos veiksmus kartu. Ieškokite naujų būdų užsidirbti pinigų arba gauti didesnį atlyginimą už tai, ką šiuo metu darote. Per kelis mėnesius, jei kiekvieną mėnesį apskaičiuosite savo grynąsias pajamas, pamatysite, kad jos sistemingai didėja. Ir tai yra puikus jausmas, kuris skatina nesustoti pusiaukelėje ir sistemingai judėti pirmyn, nuolatos kaupiant savo kapitalą.

Jei norite vartojamosios paskolos: keli svarbūs patarimai

Kaip jau supratote, yra daugybė įvairių priemonių, kurių pagalba mes galime pagerinti savo finansinę situaciją ir lengviau pasiekti finansinę sėkmę. Tačiau tenka pripažinti, kad kartais visame šiame procese mums prireikia ir vartojamosios paskolos.

Pinigų reikia įvairioms planuotoms ir neplanuotoms išlaidoms – vestuvėms, būsto remontui, aukštajam išsilavinimui įgyti, atostogoms, skubiai medicininei pagalbai ar kt. Jei nesate tam finansiškai pasirengę, išlaidos gali išeikvoti jūsų santaupas ir net smarkiai pakenkti jūsų finansinei būklei. Štai tada praverčia vartojamosios paskolos. Tačiau tam, kad galėtumėte gauti vartojamąją paskolą, turite atitikti kreditoriaus keliamus reikalavimus. Todėl pateikiame jums keletą paprastų, tačiau naudingų patarimų, kurie gali padėti padidinti jūsų galimybes gauti vartojamąją paskolą.

Sumažinkite skolų ir pajamų santykį

Prieš pateikdami paraišką vartojamajai paskolai gauti, įsitikinkite, kad padengėte turimas skolas ir kredito kortelių įmokas, kad sumažintumėte savo skolų ir pajamų santykį. Jūsų dabartinės skolos ir kredito kortelių mokėtinos sumos gali sudaryti įspūdį, kad esate kredito trokštantis skolininkas ir dėl to bus sunku gauti kitą paskolą. Trumpiau tariant, kuo mažiau finansinių įsipareigojimų jūs turėsite, tuo labiau padidės jūsų galimybės gauti norimo dydžio vartojamąją paskolą.

Tiesą sakant, net jei jūsų atlyginimas bus pakankamai aukštas, turėdami per daug finansinių įsipareigojimų jūs užkirsite sau kelią sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo. Todėl prieš kreipdamiesi dėl naujos vartojamosios paskolos, įsitikinkite, kad esate padengę didžiąją dalį savo turimų paskolų ar kitų finansinių įsipareigojimų.

Įtraukite visus savo pajamų šaltinius

Kreditoriai taip pat atsižvelgia į jūsų pajamas, kad įvertintų jūsų galimybes grąžinti paskolą. Todėl pildydami paskolos paraiškos formą internetu turite nurodyti ne tik savo nuolatinį atlyginimą, bet ir visus savo pajamų šaltinius, įskaitant nuomos pajamas, pajamas už ne visą darbo dieną ar kitas pajamas. Tai reiškia, kad jei jūs turite daugiau nei vieną oficialų pajamų šaltinį, turėtumėte apie tai informuoti pasirinktus kreditorius. Visa tai padidins jūsų galimybę gauti paskolą.

Pagerinkite ir išsaugokite savo aukštą kredito reitingą

Kadangi vartojamosios paskolos yra suteikiamos be užstato, kreditoriai, norėdami nustatyti jūsų kreditingumą, remiasi jūsų kredito reitingu. Geras kredito reitingas gali kreditoriams parodyti, kad jūs esate atsakingas paskolos gavėjas, kuris geba reguliariai padengti jam tenkančias paskolos grąžinimo įmokas. Dėl to kreditorius neįžvelgia jokios didesnės rizikos skolindamas jums, ir jūsų galimybės gauti teigiamą kreditorių atsakymą tampa gerokai didesnės. Tuo tarpu, jei jūsų asmeninis kredito reitingas bus pakankamai žemas, tai gali apsunkinti paskolos gavimą arba nulemti kur kas didesnes palūkanas, kurios padidintų bendrą paskolos vertę.

Nesikreipkite dėl kelių paskolų vienu metu

Kai kreipiatės dėl paskolos, kreditoriai atlieka tyrimą, kad įvertintų jūsų finansinių įsipareigojimų nevykdymo riziką. Jei vienu metu teikiate paraišką kelioms paskoloms gauti, visi kreditoriai jūsų kredito ataskaitoje atliks keletą užklausų, o tai galiausiai sumažins jūsų kredito reitingą, kas savo ruožtu gali sumažinti ir jūsų galimybes gauti vartojamąją paskolą. Todėl kur kas geriau visų pirma atidžiai palyginti skirtingų kreditorių pasiūlymus ir išsirinkti vieną tinkamiausią.

Suraskite kreditorių, kurio keliamiems reikalavimams galite atitikti

Patikrinkite skirtingų kreditorių keliamus reikalavimus ir taikomas sąlygas. Tokiu būdu jūs galėsite lengviau suprasti, kuriuos reikalavimus jūs galėsite atitikti. Nuo to tiesiogiai priklausys ir kreditorių jums pateikiamas atsakymas. Todėl niekur neskubėkite ir pasidomėkite minėta jums svarbia informacija.

Komentaras “Praktiški patarimai finansinei sėkmei pasiekti

  1. Super naudingi patarimai. Tik grynųjų labai nemėgstu, reikia kažką kito su vokų sistema sugalvoti. Gal kelias sąskaitas atsidaryti? Niekad paskolų neėmiau, tačiau kai teko daryti remontą dėl nelaimės, tiesiog nebuvo kitos išeities. Ėmiau iš kredita internetu nes tai buvo paprasčiausia, o ir labai didelės sumos nereikėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE