Pagrindinis > Regione > Kultūra > Prisimenant Vytautą Žukauską – paroda „Buvo laikas – pragyventa“

Prisimenant Vytautą Žukauską – paroda „Buvo laikas – pragyventa“

 

Praėjusį penktadienį, gegužės 6 d., Marijampolės kraštotyros muziejaus „Saulėračio“ galerijoje buvo atidaryta paroda „Buvo laikas – pragyventa“, skirta Vytauto Žukausko (1941–2016) atminimui (Vytautas ŽUKAUSKAS, fotografas, fotožurnalistas, kino operatorius, po sunkios ligos mirė šių metų sausio 12 d.).

Į parodos, kurią sumanė ir parengė fotomenininkas, muziejaus darbuotojas Romas Linionis, atidarymą susirinko didelis būrys žmonių, kurių gyvenime Vytautas Žukauskas buvo palikęs ryškų pėdsaką. „Susirinkome pabūti kartu, prisiminti fotografą, mokytoją – spalvingą asmenybę“, – parodos atidarymo įžanginėje kalboje akcentavo Marijampolės kraštotyros muziejaus direktorius Antanas Pileckas. „Kas būtų, jei Vyto nebūtų buvę?“ – retoriškai klausė parodos rengėjas R. Linionis, pabrėždamas V. Žukausko svarų indėlį „Sūduvos“ fotoklubo įkūrimo istorijoje, taip jo, kaip fotografo, Sūduvos metraštininko, gebėjusio į to meto įvykius pažvelgti kitu kampu, gausų jau istorinių fotografijų palikimą, turintį išliekamąją vertę. „Vytautas, – prisiminimais dalijosi Kęstutis Subačius, – turėjo labai daug pozityvios vidinės energijos, į aplinkinius visuomet žiūrėjo labai geranoriškai, su šypsena net ir sunkius dalykus spręsdavo, niekada nebuvo niurzglys“. Fotomenininkas ir žurnalistas Valentinas Juraitis, Vytauto mokinys, kalbėjo, jog V. Žukauskas neapsiribojo vien savo, kaip fotografo, veikla, jis, aistringas meškeriotojas, ugdė žmogų, Marijampolės moksleivių kūrybos centre vadovaudamas fotografų ir žvejų būreliams. „Nebūčiau tapęs žurnalistu, jei ne Vytautas, – neslėpė V. Juraitis. – Mano mokytojas, išmokęs mane fotografuoti, buvo ir tikras įkvėpėjas, uždegęs siekti savo tikslo“.

Visų, besidalijusių prisiminimais apie V. Žukauską, atmintyje iškildavo ne tik fotografas, bet ir žmogus, tryškęs gyvenimo džiaugsmu, nešęs kitiems geras emocijas, uždegęs gerumu…     

Paroda, kurioje eksponuojami V. Žukausko istoriniai kadrai bei jo paties gyvenimo epizodai, veiks iki liepos 1 d.

Laima GRIGAITYTĖ

Autorės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Prisimenant Vytautą Žukauską – paroda „Buvo laikas – pragyventa“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE