Pagrindinis > Regione > Kultūra > Pristatyta knyga apie Mokytoją Vincą Peckų

Pristatyta knyga apie Mokytoją Vincą Peckų

 

Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje spalio 14 dieną pristatyta gimnazijos iniciatyva išleista knyga „Mūsų Mokytojas“, kurioje dalijamasi atsiminimais apie ilgametį Rygiškių Jono gimnazijos lietuvių kalbos mokytoją ekspertą, gimnazijos direktorių ir jos muziejaus įkūrėją Vincą Viktorą Peckų. Praėjus trejiems metams po iškilaus pedagogo ir kraštotyrininko mirties išleisti knygą šovė mintis dabartiniam gimnazijos direktoriui Vilhelmui Petkevičiui. Pernai buvo sukurtas videofilmas, kuriame prisiminimais apie bendradarbį, vadovą, mokytoją ir giminaitį dalijosi gimnazijos darbuotojai, buvę mokiniai, giminių atstovai. Knygą redagavo Virginija Samuolienė, išleido leidykla „Idėjų dirbtuvės“. Knygos išleidimo projektą rėmė ir Marijampolės savivaldybė.

Knyga pristatyta gimnazijos salėje, dalyvaujant žmonėms, kurie prisimena Vinco Peckaus asmenybę, žino jo darbus ir indėlį į Rygiškių Jono gimnaziją, apskritai tautiškumo puoselėjimą jaunų žmonių širdyse. Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė ragino sekti gimnazijos bendruomenę jo šviesiu pavyzdžiu. Kiti kalbėjusieji akcentavo, kad Mokytojas V. Peckus buvo tas, kuriuo buvo galima pasitikėti, kuris turėjo tvirtą stuburą, bet tuo pačiu buvo lankstus ir diplomatiškas, buvo darbštus ir profesionalus, niekada neatsisakęs patarti. Daugelis atsimena jo linksmą būdą, pomėgį dainuoti ir šokti. Renginys pradėtas viena jo mėgstamiausių lietuvių liaudies dainų, kurią sudainavo gimnazijos mokytojų ansamblis. Gydytoja Ona Gurevičienė, jo dukterėčia ir buvusi paskutiniosios Mokytojo laidos auklėtinė, akcentavo jo ypatingą sugebėjimą net ir sovietmečiu ugdyti meilę gimtajai kalbai ir krašto tradicijoms. „Vaikai, niekada nepamirškite, kad esate lietuviai“, – įstrigęs jai dėdės-klasės auklėtojo palinkėjimas mokyklos išleistuvių vakarą.

V. Peckus mirė 2013 m. eidamas 81-uosius metus. 2012 m. jis buvo apdovanotas Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, ordinu už nuopelnus Marijampolei ir Sūduvai.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE