Pagrindinis > Regione > Kultūra > Pristatyta knyga „Kunigas Simonas Norkus. Rinktiniai raštai“

Pristatyta knyga „Kunigas Simonas Norkus. Rinktiniai raštai“

 

Kovo 3 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Kunigas Simonas Norkus. Rinktiniai raštai“. Tai knyga apie kunigą, visuomenininką, poetą, kilusį iš Santakos kaimo (Kalvarijos sav.), Simoną Norkų, dirbusį Punsko (Lenkija) parapijoje.

Leidinį pristatė jo sudarytojai, svečiai iš Punsko: „Aušros“ leidyklos redaktorius Sigitas Birgelis ir šios leidyklos darbuotoja Božena Bobinienė, kraštotyrininkas Juozas Sigitas Paransevičius ir kunigas Marius Talutis. Svečiai apžvelgė kunigo Simono Norkaus biografiją, kalbėjo apie jį kaip apie neeilinį žmogų: išsimokslinusį, pamėgusį darbą, blaivybę ir tvarką, aktyviai besireiškiantį visuomenėje – rašantį į daugelį lietuviškų laikraščių, bendraujantį su Lietuvos atgimimo veikėjais. Neužmiršti buvo ir kunigo nuveikti darbai Punsko miesteliui: užbaigta statyti bažnyčia, špitolė ir kiti lig šių dienų išlikę svarbūs kultūriniai bei istoriniai pastatai, įrengtos kapinės, kuriose pastatuta koplyčią (joje kunigas ir palaidotas). „Aušros“ leidyklos redaktorius Sigitas Birgelis pristatė kunigo kūrybą, paskaitė jo parašytus eilėraščius.

Baigiantis renginiui, buvo sugiedotas Lietuvos himnas.

Daugiau apie mūsų kraštietį kunigą Simoną Norkų galėsite sužinoti paskatę knygą „Kunigas Simonas Norkus. Rinktiniai raštai“. Ją galite rasti Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Asta JANKELIŪNIENĖ

Autorės nuotraukos. 

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE