Pagrindinis > Naujienos > Projektas „Pažink savivaldą!“ stiprina dialogą tarp savivaldybės ir jaunimo

Projektas „Pažink savivaldą!“ stiprina dialogą tarp savivaldybės ir jaunimo

 

Spalio 27 – 30 dienomis Marijampolės savivaldybėje šurmuliuoja jaunimas.

Antrus metus savivaldybėje vykdomas projektas „Pažink savivaldą!“, kurio tikslas – paskatinti moksleivius ir studentus domėtis savivaldos veikla, arčiau susipažinti su politikų ir administracijos tarnautojų darbu bei tapti aktyvesniais piliečiais ir kartu spręsti su savivalda susijusius svarbius klausimus.

Projekto laikotarpiu moksleiviai ir studentai atliks praktiką savivaldybės administracijoje. Praktikos vadovais bus Savivaldybės meras, pavaduotojai, administracijos direktorius, departamentų ir skyrių vadovai, kurie padės jaunimui iš arčiau susipažinti su savivaldybės darbu, vykdomais projektais, atliekamais darbais ir pasisemti žinių ir patirties kaip sprendžiami gyventojams aktualūs klausimai. Praktikantai kartu su praktikos vadovais dalyvaus posėdžiuose, pasitarimuose, renginiuose, atliks jiems pavestas užduotis. Dalyvauti šių metų projekte atrinkta 13 dalyvių: 9 moksleiviai ir 4 studentai.

Šiais metais projekte „Pažink savivaldą” dalyvaus ir savivaldybės administracijos veikla domėsis: Ema Stadaliūtė, Rygiškių Jono gimnazijos gimnazistė (Savivaldybės mero Vidmanto Brazio asistentė), Gintė Juodzevičiūtė, Sūduvos gimnazijos gimnazistė (Savivaldybės mero pavaduotojo Sigito Valančiaus asistentė), Greta Ūsaitė, Rygiškių Jono gimnazijos gimnazistė, (Savivaldybės mero pavaduotojo Gintauto Stankevičiaus asistentė), Aleksandra Marčiulynaitė, Sūduvos gimnazijos gimnazistė (Savivaldybės administracijos direktoriaus Meto Ražinsko asistentė), Eglė Juškauskaitė, Eglė Vaicekauskaitė ir Rimvydas Vosylius, Sūduvos gimnazijos gimnazistai (Teisės departamento praktikantai), Edita Mkrtūmian, Šiaulių universiteto studentė, (Socialinių reikalų departamento praktikantė), Greta Vasiliauskaitė, Roberta Matusevičiūtė ir Edita Papikaitė, Marijampolės kolegijos studentės (Vaiko teisių apsaugos skyriaus praktikantės), Renatas Kandrotas, Rygiškių Jono gimnazija gimnazistas (Švietimo, kultūros ir sporto departamento praktikantas), Deividas Kulikauskas, Sūduvos gimnazijos gimnazistas (Viešųjų ryšių tarnybos praktikantas).

„Džiaugiamės, kad jau antrą kartą mokiniai ir studentai noriai priėmė pasiūlymą susipažinti ir laikinai padirbėti savivaldybėje. Manau, kad šie jauni žmonės ne tik pamatys savivaldybės administracijos veiklą iš arti, bet įgaus įdomios patirties, kadangi kasdien teks aktyviai dalyvauti veikloje, susidurti su netikėtais iššūkiais“, – sakė savivaldybės meras Vidmantas Brazys, sveikindamas projekto dalyvius ir drąsiai rikiuodamas savo asistentei Emai Stadaliūtei artimiausių dienų darbus.

 Projekto koordinatorius Karolis Podolskis, pristatydamas antrą kartą sėkmingai startavusį projektą, patikino, kad projektas patrauklus jaunimui ir suteikia  ne tik galimybę jaunimui susipažinti su savivaldybės administracijos darbuotojų veikla, bet ir stiprina dialogą tarp savivaldybės ir jaunimo.

„Jaunimui jau ne pirmi metai suteikiama galimybė pamatyti, kokia yra savivaldybė iš arti, o gal net  pateikti pasiūlymus, kaip tvarkyti miestą ir gerinti gyventojų aptarnavimą. Džiugina tai, kad Marijampolės jaunimas entuziastingai dalyvauja šiame projekte. Rygiškių Jono gimnazijos gimnazistas Renatas Kandrotas projekte „Pažink savivaldą!“ dalyvauja jau antrus metus. Pernai jis darbavosi mero asistento pareigybėje, šiais metais panoro plačiau susipažinti, kaip savivaldybėje sprendžiami švietimo, kultūros, sporto klausimai. Manau, kad praktikantai ne tik susipažins su įvairia veikla, bet ir aktyviai dalyvaus svarstant svarbius savivaldos klausimus, domėsis priimamais sprendimais“, – sakė K. Podolskis.

Pasibaigus projektui, baigiamajame renginyje spalio 30 d. jauni žmonės vėl rinksis Tarybos posėdžių salėje, kur aptars šios praktikos rezultatus, pristatys savo veiklos ataskaitas, pasidalins praktikos įspūdžiais. Projekto dalyviams bus įteikiami praktikos sertifikatai – pažymėjimai ir atminimo dovanos.

Projekto organizatoriai – asociacija „Neribotų galimybių fondas“ ir Marijampolės savivaldybė.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE