Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Projekto „Inner love“ organizatoriai: „Kartais besivejant technologijas pametame save“

Projekto „Inner love“ organizatoriai: „Kartais besivejant technologijas pametame save“

Dažnai žodynuose ar įvairiose knygose sąvoka savimeilė pateikiama gana neigiamai. Tačiau mylėti save yra taip pat svarbu, kaip ir mylėti kitus. Itin daug žmonių pastaruoju metu skundžiasi svyruojančia motyvacija, abejonėmis, pasimetimu, pasitikėjimo savimi stoka. Neretai dėl šių priežasčių žmonės praranda emocinę pusiausvyrą, o tai gali peraugti į depresiją, panikos priepuolius, visišką socialinių įgūdžių praradimą.

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, jog šiuo metu pasaulyje iš viso yra apie 300 milijonų žmonių, kenčiančių nuo depresijos. Ši problema tampa vis opesne karantino metu, kai žmonės daugiau laiko praleidžia virtualioje aplinkoje, mažiau kuria gyvo kontakto. Tuo tarpu naudojamos socialinės medijos neretai sukuria realybę, kurioje kitų gyvenimas atrodo tobulas: kupinas įdomybių, prabangos, vien tik gerų emocijų. Tai tarsi sukuria stereotipus ir taisykles, kaip turėtų atrodyti „tobulas gyvenimas“, tačiau tai gali daryti neigiamą įtaką ir sukelti savivertės problemų. Atsižvelgdami į šias problemas, asociacija „Jaunimas YRA“ įgyvendina projektą „Inner love“

Projekto tikslas – ugdyti jaunų žmonių sąmoningumą, pažinimą ir kritinį mąstymą, per neformaliais metodais paremtas veiklas, pavyzdžius, įrankius taip formuojant jų supratimą, pasitikėjimą ir tikėjimą savimi, tikrojo savęs mylėjimą. „Pati projekto idėja kilo stebint mūsų pačių aplinką, esamą padėtį dėl žmonių, ypač jaunų, psichologinės būsenos: tiek aktyviai veikiančių nevyriausybiniame sektoriuje, tiek ir tų, kurie veikia mažai ar neveikia iš vis. Atrodo, jauni žmonės vis mažiau pasitiki savimi, bijo kitų nuomonės, renkasi masinius sprendimus, neretai jaunimą paveikia ir socialiniai tinklai, technologijos – natūralus bendravimas tampa retesniu“ – teigia asociacijos prezidentė Raimonda Bogužaitė. „Žmonėms vis sunkiau kalbėti, rodyti save viešai. Atsiranda tam tikri standartai, kurie juos verčia galvoti apie tai, kaip jie atrodo, ar jie atitinka socialines normas. Darosi  lengviau pasmerkti kitą, todėl vis mažiau jaunų žmonių, nenorėdami būti pasmerktais, laikosi standartų, grožio kulto, profesijos pasirinkimo“ – yra įsitikinusi R. Bogužaitė.

Jauni žmonės gyvena informacijos pertekliuje, kuris yra kupinas pasirinkimų, spendimų, todėl jiems gana lengva pasimesti. Dėl to jie dažnai išgyvena, tampa apatiškais, praranda ryšį su išoriniu pasauliu. Vis dar nepopuliaru reikšti savo blogas emocijas, dėl jų kreiptis į psichologus ar psichoterapeutus. Žinoma, dalis visuomenės vis atviriau renkasi psichologų ar kitų specialistų konsultacijas, vis daugiau jaunimo konsultuojasi ir susisiekdami su „Jaunimo linija“. Pasak jų, dažniausiai su skambinančiais kalbama apie: santykius (25 proc.), gyvenimo prasmę (18 proc.), psichikos problemas (9 proc.), savęs žalojimą (9 proc.), fizinę sveikatą (6 proc.), neigiamą savęs vertinimą (5 proc.), priklausomybes (5 proc.). Matomos temos demonstruoja, jog jauni žmonės vis dar susiduria su savęs supratimo, vertinimo, emocinio pažinimo, bendravimo problemomis, prie kurių sprendimo galime prisidėti.

Svarbu žinoti savęs supratimo ir įprasminimo svarbą, sužinoti, kaip galima pakeisti esamą situaciją. Todėl projekto metu dalyviai galės išmokti labiau pažinti save, savo emocijas, atrasti sau patinkančią veiklą, gerinti bendravimo įgūdžius ir labiau pasitikėti savimi. „Manau, šis projektas bus naudingas ir įdomus ne tik dalyviams, bet ir organizacijos nariams. Galima pastebėti, jog ir veiklas organizuojantis jaunimas dažnai prarandame motyvaciją, nenori prisiimti atsakomybės. Kartais, rodos, norisi tiesiog sustoti ir klausti savęs: ką ir kodėl darau. Tai yra natūralus procesas, nes visi bent kartą esame pajutę „perdegimo jausmą“. Galbūt, šis projektas bus vienas pirmųjų žingsnių ir man savęs pažinimo kelyje“ – pasakoja iniciatyvinės grupės narys Justas Baniulis.

„Mes gyvename technologijų pasaulyje, jos sparčiai tobulėja, keičiasi, todėl kartais besivejant technologijas pametame save. Projekto metu laukia begalė veiklų, kurios ir bus skirtos savęs pažinimui: jos padės labiau pasitikėti savimi ir mylėti save. Planuojama konferencija, kurioje aptarsime esmines problemas, kuriamus visuomenės rėmus, taip pat bus praktinių užsiėmimų su psichologais ir kitais specialistais, kuriuose išmoksime nusiraminti, o nusiraminimo būdais dalinsimės ir tarpusavyje. Ketinama rengti ir įvairių užimtumą skatinančių veiklų, dirbtuvių, diskusijų.“ – teigia Justas.

Svarbu ugdyti savimi labiau pasitikinčią, užtikrintą visuomenę, kuri rūpintųsi ne tik savo fizine, bet ir emocine sveikata. Organizacijos „Jaunimas YRA“ ir projekto iniciatyvinės grupės nariai tiki, jog projekto metu žmonės galės išmokti atrasti vidinį jausmų balansą, kaip nepasimesti tarp begalės pasirinkimų ir padės kurti sąmoningesnę bendruomenę, kuri galės identifikuoti savo emocijas ir nebijoti jų reikšti ar parodyti kitiems, drąsiai rinktis nestandartinius sprendimus gyvenimo kelio, profesijos, išvaizdos ir kitais klausimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE