Pagrindinis > Namai > Būstas > Renkamės naktines užuolaidas: į ką atkreipti dėmesį?

Renkamės naktines užuolaidas: į ką atkreipti dėmesį?

Kokybiškas ir gilus miegas neatsiejamas ne tik nuo patogios lovos, čiužinio, bet ir kambaryje esančios šviesos. Natūralu, jog į miegamojo kambario langus ankstyvą rytą sklindant šviesai nemaža dalis žmonių pabunda, vėl bando užmigti, o ir pavykus, nuo to nukenčia miego kokybė. Daugelis žmonių susiduria su miego problemomis tuomet, kai šviesiuoju sezonu, pavasarį, vasarą, nuo ankstyvo ryto ima šviesti saulė, o langus puošia netinkami roletai, žaliuzės, romanetės ar šviesai pralaidžios užuolaidos. Jeigu nemėgstate pabusti kartu su saule, savaitgaliais mėgstate pamiegoti ilgiau ir nenorite, kad jūsų poilsį trikdytų į kambarį sklindanti šviesa, geriausias sprendimas – naktinės užuolaidos. Naktinės užuolaidos yra siuvamos iš įvairių medžiagų, šios skiriasi savo tankumu, spalvomis, raštais, o norint užuolaidų, kurios visu 100-u procentų užtamsintų patalpą net ir ypač saulėtą dieną – dairykitės ilgesnių, žemę siekiančių užuolaidų, pasiūtų iš šviesai nepralaidžios, tankaus audimo medžiagos. Jeigu ieškote naktinių užuolaidų ne tik miegamojo, bet ir svetainės, vaikų kambariams, šis pirkinys gali pareikalauti plačiau atverti piniginę. Norėdami išsirinkti jums tinkamą finansavimo paslaugą, šios sąlygas apskaičiuoti galite čia.  

Audinio tankumas – vienas svarbiausių naktinių užuolaidų aspektų, norint džiaugtis giliu, nepertraukiamu miegu. Tankus audinys užtamsina patalpą akimirksniu, net jeigu už lango saulė šviečia tiesiai į jūsų kambarį. Tačiau ne itin tankus naktinių užuolaidų audinys gali puikiai tikti svetainės kambaryje, jeigu čia yra retai miegama. Visiškas langų uždengimas taip pat yra labai svarbus aspektas, kadangi kartais miegoti gali neleisti pro užuolaidų šonus sklindanti šviesa. Šiuo atveju svarbu turėti įsirengus tinkamo ilgio karnizą, kurio pabaiga būtų numatyta šiek tiek toliau nuo pasibaigiančio lango ribos. Vidutinio tankumo audiniai dažniausiai yra įsigyjami ne tik minėtam svetainės, bet ir vaikų kambariams. Tad renkant užuolaidas mažųjų kambariui, specialistai pataria su šiais pasikalbėti ir pasiteirauti, ar vaikas nori, jog net ryte kambaryje vyrautų nakties tamsa. 

Naktinių užuolaidų spalvą rekomenduojama rinktis šią derinant prie kambaryje esančio interjero. Fizinėse ir elektroninėse parduotuvėse dažniausiai aptinkamos pilkos, juodos, bordo, mėlynos, violetinės spalvų naktinės užuolaidos. Taip pat užuolaidas galite rinktis su tam tikrais dekoravimo elementais, tuomet jūsų kambarys įgaus daugiau charakteringų bruožų ar net taps viso kambario akcentu. Kadangi naktinių užuolaidų audinys yra tankesnis, šios sveria daugiau. Patariama įvertinti, ar šios lengvai judės ant jūsų turimo karnizo, kai kas rytą ir vakarą jas atitrauksite, užtrauksite bei ar neapsunkins karnizo.

Naktinės užuolaidos ne tik tampa kokybiško miego priežastimi, bet taip pat jos sumažina iš lauko sklindantį triukšmą, o vasaros metu, miegant atidarytu langu, į kambarį neleidžia patekti įvairioms dulkėms. Užuolaidos, kaip ir kiekvienas medžiagos tipas, reikalauja tam tikros priežiūros. Laikui bėgant užuolaidas norėsite skalbti, lyginti, todėl interjero dizaineriai pataria rinktis mišraus audinio tipą, kuris skalbiant, džiovinant nesusitrauktų, nepakeistų formos, o išlyginus atrodytų it naujas, nepraradęs savo prekinės išvaizdos. Tuo tarpu iš natūralių audinių pasiūtos užuolaidos gali ne tik išsitampyti, bet ir skalbiant susitraukti, todėl rinkdamiesi naktines užuolaidas atkreipkite dėmesį ne tik į šių spalvą, audinio tankį, bet ir sudėtį. Tekstilės gaminiai, jų spalvos, kiekvienam kambariui suteikia jaukumo, tad jeigu manote, kad jūsų miegamajame trūksta akcento, kuris ne tik puoštų, bet ir prisidėtų prie gilaus ir kokybiško miego – pats metas užuolaidų paieškai.

Gali būti aktualūs karnizai

Komentaras “Renkamės naktines užuolaidas: į ką atkreipti dėmesį?

  1. Pas mus miegamajame foto roletai nes norisi kuo maziau audiniu, kad nealergizuotu ir nesikauptu dulkiu erkutes. O svetainei kaip tik ieskome uzuolaidu, nes jos suteikia daugiau jaukumo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE