Pagrindinis > Kitos temos > Rutuliniai vožtuvai pramonėje – tikslas, nauda, galimybės

Rutuliniai vožtuvai pramonėje – tikslas, nauda, galimybės

Rutuliniai vožtuvai pramonėje tikrai taikomi daug ir dažnai. Paprastai jie naudojami kaip sprendimas srautui valdyti ten, kur reikia tiekti ar perduoti skysčius, dujas, kitas terpes. Jų veikimo principas ir pats mechanizmas – labai paprasti, tačiau efektyvūs. Dalinai dėl šios priežasties rutuliniai vožtuvai tapo įvairių inžinierių ir linijų operatorių mėgstamu pasirinkimu. Dėmesio vertas ir tokios konstrukcijos patvarumas bei paprasta priežiūra. Apžvelkime, koks tokių vožtuvų tikslas, kokia jų nauda ir galimybės!

Rutulinių vožtuvų tikslas, paskirtis pramonėje

Rutulinis vožtuvas būna sudarytas iš kelių dalių. Pagrindinė jo dalis yra plieninė sfera arba rutulys. Naudojant rankeną arba kitą operavimo mechanizmą, jis judinamas, kad užkirstų kelią srautui (užsidarytų) arba jį atlaisvintų (atsidarytų). Šie vožtuvai paprastai naudojami tais atvejais, kai sistemoje reikia sandarumo arba dirbant yra poreikis greitai pakeisti srauto kryptį.

Pramonės šakos, kuriose dažnai sutiksime rutulinius vožtuvus:

-Naftos ir dujų pramonė;

-Chemijos ir petrochemijos pramonė;

-Energijos gamybos;

-Vandenvalos;

-Daug kitų.

Dėl greitos reakcijos ir gebėjimo susitvarkyti su įvairių rūšių skysčiais (kadangi neretai gaminami iš nerūdijančio plieno, šie vožtuvai nebijo skysčių, kurie galėtų sukelti koroziją sukeliančias ar aukštos temperatūros), jie yra lengvai įdiegiami į daugybę pramoninių procesų.

Kokia yra rutulinių vožtuvų nauda?

1. Patvarumas. Tvirta plieninė vožtuvo konstrukcija dažnai yra ilgaamžiškesnė už kitų tipų vožtuvus. Toks mechanizmas lėčiau dėvisi.

2. Lengvas valdymas. Rankiniai rutuliniai vožtuvai atidaromi arba uždaromi vienu rankenos pasukimu, todėl srautą galima greitai ir lengvai valdyti.

3. Reikia mažai priežiūros. Tokie vožtuvai paprastai reikalauja mažiau priežiūros nei kitų tipų sprendimai. Čia yra minimali trintis, nėra nuotėkio tikimybės, todėl remonto ar keitimo tikimybė mažėja.

4. Universalios pritaikymo galimybės. Rutuliniai vožtuvai yra lengvai pritaikomi ir gali būti naudojami įvairių tipų skysčiams nukreipti ir net darbui dideliame slėgyje.

5. Taupus energijos vartojimas. Jeigu tai – rankiniu būdu valdomas vožtuvas, jam nereikia energijos.

6. Inovacijos ir pritaikymas. Nuolatinė gamintojų pažanga reiškia, kad naujesni vožtuvai darosi vis labiau pritaikomi, vis lengviau valdomi ir turėtų tarnauti dar ilgiau. Jie gaminami iš atsparesnių medžiagų, padengiami specialiomis dangomis, skirtomis ėsdinti galintiems skysčiams, tad pritaikymo galimybės nuolat plečiasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE