Pagrindinis > Naujienos > Sasnavos aerodrome – 13 lėktuvų iš Lenkijos!

Sasnavos aerodrome – 13 lėktuvų iš Lenkijos!

 

Praėjusį šeštadienį, rugsėjo 3 d., Sasnavos aerodrome (Kuzų k., Marijampolės sav.) lankėsi Lenkijos aeroklubų, aviacijos žygin suburtų Kentčino (Lenkija) aeroklubo „Krainy Jezior“ prezidento Stanislavo Tolvinskio, atstovai. Sasnavos aerodrome tądien nusileido 13 lėktuvų, o čia įsikūrusį Marijampolės aeroklubą aplankė apie 30 žmonių, neabejingų aviacijai, iš Lenkijos.   

Marijampolės aeroklubas ne tik svetingai priėmė svečius iš Lenkijos Sasnavos aerodrome, bet ir surengė jiems ekskursiją po Marijampolę. Lenkų įspūdžiai apie Sūduvos sostinę liko išties geri: kaimyninės šalies atstovus sužavėjo miesto švara, gražiai sutvarkytos viešosios erdvės, ypač Poezijos parkas.

Iš Sasnavos aerodromo pakilę lenkų lėktuvai, prieš tai tūpę Druskininkuose, tęsė savo trijų dienų žygį po Pietų Lietuvos aerodromus toliau: aplankė Paluknio, Kauno Dariaus ir Girėno aerodromus.

Lenkų ir Lietuvos aviatorių bendradarbiavimas jau turi tradicijas. Minėtas lenkų aviatorių žygis – savotiška tąsa 2010 m. Lietuvos (Marijampolės ir Kauno aeroklubai) ir Lenkijos (aeroklubas „Krainy Jezior“) vykdyto projekto „Aviacinio turizmo inauguracija abipus sienos“. Tuomet vykęs šių trijų bendradarbiaujančių Lietuvos ir Lenkijos aeroklubų projektas turėjo tikslą propaguoti aviaturizmą. Ir tai pasiteisino: Sasnavos aerodrome jau dažnai leidžiasi turistai, keliaujantys oru. 2010 metais taip pat buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Ežerų krašto (Lenkija) ir Marijampolės aeroklubų. Jau ne vienus metus trunkančią šių klubų draugystę patvirtino oficialus dokumentas su klubų vadovų Stanislavo Tolvinskio ir Alvydo Danilaičio parašais bei klubų antspaudais.

Laima GRIGAITYTĖ

Albino MARČIUKAIČIO nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE