Pagrindinis > Regione > Kultūra > Tautinio kostiumo konkurso finaliniame ture Marijampolės TAU nugalėjo bendrijų kategorijoje

Tautinio kostiumo konkurso finaliniame ture Marijampolės TAU nugalėjo bendrijų kategorijoje

Nuoširdūs sveikinimai Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto folkloro ansamblio „Senapilė“ atstovams, kurie su vadove Dalia Venckiene priešakyje dalyvavo ir nugalėjo Tautinio kostiumo konkurse „Išausta tapatybė 2017“ bendrijų kategorijoje.

Šventiniame konkurso renginyje pasirodė per 300 dalyvių. Nugalėtojus rinko specialistų ir žymių visuomenės bei kultūros žmonių vertinimo komisija: dizainerė Jolanta Rimkutė, menotyrininkė Teresė Jurkuvienė, etnologė Elvyda Lazauskaitė, architektas, menotyrininkas Marius Daraškevičius. Konkurso organizatorių teigimu, išrinkti nugalėtojus buvo labai sunku. Kostiumų grožio, jų teisingumo ir netgi pasirodymo šaunumo skirtumai kai kuriose kategorijose buvo labai maži, tad labai džiugu, kad bendrijų kategorijoje Marijampolės TAU „Senapilės” dalyviai nugalėjo konkurso finale.

Menotyrininkė Teresė Jurkuvienė padėkos laiške konkurso dalyviams dėkojo už nacionalinių drabužių vertės puoselėjimą: „Kuo nuoširdžiausiai sveikiname nugalėtojus. Kaip žmogus, didesnę savo gyvenimo dalį paskyręs lietuvių tautinio kostiumo „traukimui iš duobės“, į kurią jis buvo nugrimzdęs sovietmečiu, noriu visiems jums asmeniškai padėkoti už bendradarbiavimą, už atsidavimą mūsų visų bendram tikslui ir pomėgiui. Jūsų kostiumai – tai mano ilgų metų svajonės išsipildymas. Kažkada nebūčiau patikėjusi, kad pamatysiu tai, ką vakar teko išvysti.”

Minint Tautinio kostiumo metus, Lietuvos liaudies kultūros centras Tautinio kostiumo konkursą surengė jau antrą kartą, skatindamas visuomenę domėtis nacionalinių drabužių prigimtimi, kultūrine bei menine jų verte. Smagu, kad Marijampolės TAU bendruomenė aktyviai prie to prisidėjo.

Parengė Aušrinė ČESNULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE