Pagrindinis > Kitos temos > Turite garbanotus plaukus? Keli patarimai, kaip juos prižiūrėti

Turite garbanotus plaukus? Keli patarimai, kaip juos prižiūrėti

Garbanotų plaukų savininkės ir savininkai tikrai žino, kad natūraliai gražioms ir sveikoms garbanoms reikia nemažai priežiūros. Garbanotus plaukus lemia genetika, tai reiškia, kad žmonės, turintys garbanas, taip pat turi ir daugiau ovalių arba asimetriškų plaukų folikulų. Kuo jų daugiau, tuo plaukai garbanojasi labiau. 

Skirtingai nei tiesūs plaukai, garbanos yra linkusios lengvai išsausėti, todėl rinkitės tokius produktus, kurie suteiktų joms drėgmės ir dar labiau neišsausins. Patariama rinktis produktus, kurie yra skirti garbanotiems plaukams. Paprastai šampūnai ir kondicionieriai garbanotiems plaukams turi šių ingredientų:

-Natūralūs arba eteriniai aliejai, tokie kaip kokosų aliejus, jojobos aliejus, saulėgrąžų aliejus ir avokadų aliejus;

-Alavijas;

-Keratinas;

-Taukmedžio sviestas;

-Hidrolizuotas šilkas ir gyvuliniai baltymai;

-Pantenolis ir provitaminai;

-Augalų ekstraktai.

Kadangi garbanoti plaukai yra natūraliai sausesni nei tiesūs, galite naudoti plaukų kaukes. Kaukės, kurių sudėtyje yra tokių ingredientų kaip medus, kokosų aliejus, bananai ir avokadas, drėkina plaukus, jas galite naudoti nakties metu. Taip pat jums gali patikti serumai plaukų galiukams, kadangi garbanos linkusios šakotis. Būtinai jas pakirpkite pas plaukų stilistą kas keletą mėnesių.

Garbanotų plaukų plovimas, šukavimas ir modeliavimas

Įprastam garbanotų plaukų plovimui patariama naudoti šampūną, kuriame yra švelnesnių valomųjų ir kondicionuojamųjų medžiagų. Jeigu plaukai linkę riebaluotis, kartą per vieną arba dvi savaites naudokite valomąjį šampūną. Plaudami plaukus, naudokite šaltą arba drungną vandenį, nes jis padeda išlaikyti drėgmę garbanose. Kasdienis garbanotų plaukų plovimas nepatartinas, geriausia tai daryti kas 2-3 dienas. 

Plaukų šepetys turėtų būti naudojamas tik tuomet, kai garbanos yra šlapios. Šukuoti šlapius plaukus ne tik lengviau, bet ir daug geriau – šukuojamos šlapios, išdžiūvusios garbanos atrodys sveikai ir vientisai, nebus pasišiaušusios. Be to, išdžiūvusių garbanotų plaukų šukavimas gali ne tik sugadinti garbanas, bet ir sukelti lūžinėjimą, plaukų slinkimą. Kuo plaukai labiau garbanoti, tuo blogiau juos šukuoti sausus. Geriausias variantas yra naudoti plačių dantukų šukas arba šepetį duše, kuomet plaukai yra ištepti kondicionieriumi – tai padės tolygiai jį paskirstyti. Rinkdamiesi plaukų šepetį, investuokite į aukštos kokybės gaminį su natūraliais šereliais, o ne plastiku. Šerno šerių šepetys gali padėti paskirstyti natūralius aliejus tolygiai per visus plaukus.

Dauguma stilistų rekomenduoja leisti garbanotiems plaukams išdžiūti natūraliai, nes, naudojant plaukų džiovintuvą, jie gali pasišiaušti ir sugadinti. Jei norite naudoti plaukų džiovintuvą arba retkarčiais ištiesinti jį tiesinimo žnyplėmis, prieš tai svarbu naudoti tam tikrą karščiui atsparų purškiklį. Ieškokite purškiklio, kuriame yra silikono arba keratino – jis padidins atsparumą karščiui. Džiovinant plaukų džiovintuvu, mokslininkai siūlo laikyti plaukų džiovintuvą dešimties ar dvylikos centimetrų atstumu nuo plaukų paviršiaus. Galite prie jo pridėti specialų difuzorių, kuris sumažina karščio poveikį plaukams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE