Pagrindinis > Namai > Būstas > Turto vertinimas: parduodant bei perkant būstą – naudingas ir net būtinas

Turto vertinimas: parduodant bei perkant būstą – naudingas ir net būtinas

Planuojantiems parduoti arba pirkti būstą reikalingas turto vertintojas, kuris racionaliai analizavęs tam tikrus aspektus nurodo – kokia yra nekilnojamojo turto vertė. Nors daugeliui atrodo, kad tai tik rekomendacinio pobūdžio pagalba, kuri padeda nustatyti kainą arba apsispręsti dėl pirkimo, tačiau perkant su paskola – tai yra būtina paslauga.

Šiuo metu dėl Korona viruso net atliekamas turto vertinimas internetu. Tiek, tik pirminė konsultacija, kadangi galiausiai specialistas vis tiek vyksta iki konkretaus būsto, apžiūri jį ir tik atlikęs detalią analizę pateikia rodmenis, kurie nulėmė konkrečią vertinamo būsto kainą.

Daugeliui žmonių kyla klausimas dėl turto vertinimo tokiu atveju, kai imama paskola. Ar geriau, kai  būstas vertinamas daugiau, ar kai mažiau. Šiuo atveju vertinimas nurodo ribą, kuri dažniausiai apima ir paskolos dydį.

Tai reiškia, kad jeigu turto vertintojas įvertino butą keliais tūkstančiais mažiau, tikėtina, kad bankas taip pat skolina tais keliais tūkstančiais eurų mažiau (tai yra, nuo tos ribos bus skaičiuojamas pradinis įnašas bei kiti mokesčiai).

Tai pat kai kurie pardavėjai tikisi, kad brangiau įvertinus būstą – jis taip pat bus brangiau parduodamas. Toks požiūris taip pat nėra visiškai teisingas, kadangi net ir būsto vertinimas ne visada pasitarnauja tokiu atveju, kai norisi gauti daugiau. Paprasčiausiai egzistuoja tam tikros rinkos kainos ir tuo pačiu žmonių galimybės.

Taigi, pardavėjas gali prašyti kiek tik nori, tačiau kai kuriais atvejais iš praktinių sumetimų paprasčiausiai neapsimoka mokėti daugiau. Tad bandymai prašyti vertintojų, kad jie įvertintų daugiau – ne tik kad neatsiperka, tačiau taip pat yra ir nelegalūs.

Renkantis turto vertintoją žiūrėkite, kad jo teikiamos paslaugos būtų vertinamos Lietuvos bankų. Nors daugelis įmonių, kurios veikia Lietuvoje, yra reglamentuotos, tad vertinimo paslaugos yra tinkamos bankui, tačiau dėl to siūlome susisiekti asmeniškai. Juk dažniausiai dėl paskolos yra kreipiamasi bent jau į kelis bankus, tad naudinga iškart bendradarbiauti su tais vertintojais, kurių paslaugos tinkamos bent keliems jų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE